Kobiety Biznesu: Karolina z Teacuppiest

Każdy z nas ma swój ulubiony kubek, a nawet napój smakuje o wiele lepiej, gdy pijemy go z pięknego naczynia. Jeśli w sklepach nie uda nam się znaleźć tego idealnego, często szukamy osób, które same malują kubeczki i je personalizują według życzeń. Tym właśnie zajmuje się Karolina z Teacuppiest, z którą mamy przyjemność rozmawiać w kwietniowym wywiadzie. :) To co, kubeczki w dłoń i zapraszamy do lektury!☕️

Kobiety Biznesu Karolina z Teacuppiest

Mieliśmy okazję kilka razy zamawiać u Ciebie personalizowane naczynia i stworzyłaś dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy! Od razu widać, że to Twoja pasja i robisz to z sercem. Skąd pomysł na takie zajęcie?

Od zawsze lubiłam otaczać się pięknymi naczyniami, porcelaną, wyjątkowymi kubeczkami ze szczególnymi dla mnie motywami. Mam też ogromną słabość do wszelkiego rodzaju herbat, naparów, ziół. Pewnego dnia - był to październik 2019, miałam taką myśl, że chciałabym spróbować stworzyć kubeczek z własnym wzorem. Zakupiłam wszystkie potrzebne materiały i zaczęłam tworzyć swój pierwszy kubeczek. Później stworzyłam kilka kubeczków dla bliskich mi osób na prezent pod choinkę. Malowanie kubeczków bardzo mnie wciągnęło, stało się pasją i postanowiłam zacząć malować kubeczki na zamówienie oraz z własnymi wzorami. Chciałam stworzyć miejsce, w którym znajdowałyby się kubeczki z innymi wzorami niż te, które są dostępne w sklepach. Żeby kubeczki miały wyjątkowy charakter, przyciągające uwagę wzory. I tak już od prawie 5 lat tworzę kubeczki.

Czy uczyłaś się gdzieś malować te wszystkie wyjątkowe wzory?

Jako dziecko uwielbiałam rysować. Od zawsze rysowanie i malowanie było w moim życiu. Wszystkie wzory maluję sama i tak naprawdę nigdzie nie uczyłam się ich malować. Wzory tworzę sama, na początku powstaje prototyp kubeczka i jeśli wszystko dobrze wyjdzie to taki kubeczek pojawia się na instagramie do zakupu. Często jest wiele prób wykonania wzoru, modyfikuję je, nanoszę poprawki, wymyślam, inspiruje się, zapisuję pomysły.

Ile mniej więcej trwa stworzenie spersonalizowanego kubeczka? Opowiesz nam o tym procesie?

Stworzenie spersonalizowanego kubeczka zajmuje od 1,5h nawet do 5-6h! W zależności od namalowanego wzoru/napisu, wszystko zależy od tego czy wzór jest pracochłonny, ile elementów znajdzie się na kubeczku, czy wzór będzie wypełniony w środku na kolorowo farbkami. Podany wcześniej czas to tylko malowanie wzoru. Kubeczek musi też zostać wypalony, wzór utrwala się w wysokich temperaturach, potem kubeczek musi ostygnąć. W przypadku kubeczków spersonalizowanych wysyłam też zdjęcia do akceptacji. Następnie kubeczek jest pakowany i wyrusza w podróż do nowego domku.

Zdradzisz nam, ile masz kubków w swojej prywatnej kolekcji?

Och, ciężko policzyć! Wydaje mi się, że w prywatnej kolekcji jest około 30-40 kubeczków, zawsze tworząc nową kolekcję zostawiam dla siebie niektóre kubeczki z wybranymi wzorami. A jeśli miałabym policzyć ile kubeczków znajduje się w pracowni - trochę czasu by mi to zajęło!

Domyślamy się, że duże pokłady cierpliwości są mile widziane podczas malowania wzorów. Czy musiałaś się jej nauczyć, czy zawsze byłaś osobą cierpliwą?

To prawda podczas malowania wzorów trzeba być niezwykle cierpliwym. Zawsze byłam osobą cierpliwą, dlatego łatwiej było mi przywyknąć do takiego trybu pracy. Niekiedy zdarza się, że malując wzór na kubeczku muszę kilka razy go poprawić/zetrzeć, bo coś się nie uda i trzeba zacząć od nowa. Wymaga to naprawdę wiele cierpliwości. Cierpliwość przydaje się też w momencie malowania spersonalizowanego kubeczka, czasami ten proces trwa kilka godzin!

Jakich firm są kubeczki, które sama dekorujesz i z czego są wykonane?

Najczęściej kubeczki zamawiam w hurtowni, są to kubeczki produkowane w polskich fabrykach, bezpieczne w kontakcie z żywnością, bezpieczne dla alergików. Kubeczki są wykonane z porcelany, ceramiki i emalii. Pochodzą z polskich firm takich jak Lubiana, Emalia Olkusz czy Altom.

Który wzór był dotychczas najczęściej zamawiany przez Twoich klientów?

Oczka z wianuszkiem to wzór, który najbardziej skradł wszystkich serca! Pojawia się w każdej sezonowej kolekcji. Powstał w wielu różnych wersjach od oczek, które mają w wianuszku kwiaty, owoce do nawet tych z owadami. To najczęściej wybierany wzór. Równie często zamawiane są kubeczki i filiżanki z owocami między innymi z wisienkami i truskawkami, a także z borówkami i arbuzami.

Z jesiennej kolekcji królują lisy i jeże - to one są najczęściej wybierane na przełomie września i października, a także pomarańczowe kubeczki z jesiennymi napisami. Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się też kubeczki na Dzień Mamy, kiedy w maju kubeczki rozkwitają bzem i stokrotkami.

Czym jest dla Ciebie sukces?

Sukces to dla mnie znalezienie w życiu swojej drogi i tego co kocha się robić najbardziej. Kiedy Twoja praca jest dla Ciebie pasją i przyjemnością i to jak wiele sprawia Ci radości. To niesamowite uczucie kiedy można tworzyć dla innych coś wyjątkowego, w co wkłada się wiele serca, dba o każdy szczegół. Daje to ogrom szczęścia, a myśl, że kubeczek znajduje swój nowy dom i jest dla kogoś wyjątkowym przedmiotem, którego używa na co dzień jeszcze bardziej uskrzydla.

Twoje motto to...

„Trudne drogi często prowadzą do pięknych miejsc.” Moje początki z kubeczkami nie były łatwe, było ciężko zacząć tworzyć i nauczyć się wszystkiego, zdobyć pierwszych klientów. Wymagało to ode mnie mnóstwo pracy, wielu nieprzespanych nocy, tygodni spędzonych w pracowni i dni poświęconych wyłącznie pracy. To wszystko sprawiło, że kubeczkowe miejsce dalej się rozwija i jest coraz lepsze, a ja mogę tworzyć dla innych wyjątkowe produkty, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy, o czym kiedyś tylko marzyłam.

Dziękujemy Karolinie za opowiedzenie nam o swoim kubeczkowym biznesie! 🌸 Życzymy samych sukcesów i jeszcze więcej zadowolonych klientów!☕️ Czy są tu miłośniczki kubków? Pochwalcie się, ile macie w swojej kolekcji! 🎀

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.