Przyszłość testowania na DressCloud

Cześć Clouders! 🌸
Chcemy Wam dzisiaj przedstawić jakie zmiany wprowadzamy do swopów i w testowaniu na DressCloud.

Przyszłość testowania na DressCloud

Od samego początku główną ideą DressCloud był portal społecznościowy z możliwością testowania produktów. Kiedy ruszyliśmy w roku 2013 świat wyglądał inaczej, a internet tym bardziej różnił się od tego, jaki jest teraz. TikTok nie istniał, Instagram dopiero otwierał się na rynek Polski, a serwis Nasza Klasa była z jedną z najbardziej odwiedzanych stron w Polsce. Słowo Influencer raczej nikomu nic nie mówiło, a tym bardziej nie kojarzyło się z social media. Na rynku „testowania kosmetyków“ królowały różne boksy kosmetyczne, oraz my z całkiem innym konceptem jako nowicjusze

Dzisiaj, 11 lat później trochę się jednak pozmieniało. TikTok i Instagram rządzą na polskim rynku, Nasza Klasa oraz dużo boksów kosmetycznych już niestety nie istnieją. Jednak nie tylko świat internetowy się znacznie zmienił, ale także branża reklamowa i marketingowa. Około 3 lata temu dostaliśmy zapytanie o współpracę od firmy, która chciała przekazać 30 zestawów swoich produktów, ale miały one trafić w przeciągu maksymalnie 2-3 tygodni do rąk testerek. Wtedy pierwszy raz musieliśmy odmówić ofertę współpracy, ponieważ musiałby być teoretycznie przez 3 tygodnie ten sam swop, aby spełnić wymagania partnera.

Przez następne 2 lata takich zapytań o współpracę było coraz więcej, a równocześnie zauważyliśmy, że nam coraz trudniej nawiązać nowe współprace na swopy, ponieważ firmy zmieniły strategie marketingowe i zależało im na tym, aby ich produkty w krótkim czasie trafiły do jak najwięcej osób. Ponadto agencje influencerskie pojawiły się na rynku, dzięki którym firmy właśnie otrzymały taką możliwość, czyli mieć duże zasięgi ze swoimi produktami w bardzo krótkim czasie.

Wiedzieliśmy zatem, że musimy spróbować czegoś nowego i dostosować się do rynku, dlatego w czerwcu 2023 ruszyliśmy z pierwszą akcją testową.

Po prawie roku czasu i 9 przeprowadzonych akcji testowych wyciągnęliśmy bardzo pozytywne wnioski. Przy każdej akcji testowej nauczyliśmy się czegoś nowego i dużym dla nas potwierdzeniem, że akcje testowe mają przyszłość było to, kiedy w ostatniej akcji testowej wszystkie 25 zestawy poszły w 51 sekund!

Aby zatem móc Wam w kolejnych latach nadal umożliwić darmowe testowanie produktów, musimy swopy odstawić na bok. Nie mówimy im jednak żegnaj, tylko do zobaczenia. Dlatego ostatni swop zakończy się w dniu 12.05.2024 o godzinie 21:00. Od 13.05.2024 rano będzie nowa zakładka „testowanie“ gdzie na start będziemy mieć dla Was 60 zestawów do testowania. Aktualnie plan jest taki, aby w każdym miesiącu odbywały się 2-3 testowania. Będziemy się starać tą liczbę ciągle zwiększać. :)

Wiemy, że swopy stały się wizytówką DressCloud i uwielbiacie je otrzymywać. Uwierzcie nam, że bardzo długo się zastanawialiśmy nad tą decyzją, jednak musimy ją podjąć, aby zapewnić działanie portalu na następne lata. Próbowaliśmy wszystko co w naszej mocy aby „uratować“ swopy, ale aktualnie ich czas i prawo „bycia" po prostu minął i musimy się dostosować do rynku. Wiemy, jak uwielbiacie nasze paczuszki, dlatego wszystkie nagrody wysyłane od nas jak np. dla Królowej DressCloud będą pakowane jak do tej pory.

A teraz kilka ciekawostek o swopach (dane do 28.04.2024):
Najwyżej wylicytowany swop - 1534 za 540.000 kryształków przez Sesil95
Najniżej wylicytowany swop - 5 za 6 kryształków przez Imany

Łącznie za swopy zostało wymienionych 322 milionów (322.380.347) kryształków przez 738 Clouders.
Średnio swopy zostały wylicytowane za 105 tysięcy kryształków.
Top 3 swoperki: dastiina 45, bow90 39, ksanaru 36

Pojawiły się 9499 produktów w swopach od 632 marek.
Najczęściej pojawiły się produkty od: Balea, Bioélixire, FaceBoom

Najwyżej licytowane swopy „swop-by“ były od:
paulinaschaedel - średnio 314 tysięcy kryształków
lookfantastic - średnio 255 tysięcy kryształków
elevenstory - średnio 223 tysięcy kryształków

Życzymy Wam pięknego dnia i cieszymy się już na nową erę testowania na DressCloud razem z Wami! 💕

Ściskamy,
babsi, ann, kornel i chmurka

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.