Testujemy suplement diety Gluticon

Testujemy suplement diety Gluticon

ann dresscloud

Ania znana na DressCloud jako ann

Członek Zespołu DressCloud
Wiek: 35lat

Ostatnimi czasy często czytam artykuły i posty na temat suplementów diety zawierających szczepy bakterii probiotycznych. Wspólnym mianownikiem dla nich wszystkich jest teza, że mogą być stosowane nie tylko w trakcie antybiotykoterapii. Dużo pisze się również o tym, że ich działanie jest szczepozależne, czyli przed wyborem odpowiednich szczepów powinniśmy sprawdzić dla kogo są zalecane. Bardzo się cieszę, że w moje ręce trafiła suplement diety Gluticon , który zawiera aż 3 szczepy bakterii w swoim składzie.

Dzienna porcja (dwie kapsułki) dla osoby dorosłej zawiera aż 5 mld jednostek tworzących kolonię! Jak dla mnie to niewyobrażalna liczba :). Opakowanie ma przyjemną dla oka szatę graficzną. Zawiera ono 30 dosyć niewielkich (około 1,5cm) kapsułek w dwóch blistrach. Nie miałam problemu z ich połknięciem. Gluticon może być świetnym wyborem dla osób na diecie bezglutenowej, ponieważ w badaniach tych szczepów bakterii wykazano, że mają one zdolność rozkładania śladowych białek glutenowych. Dzięki temu mogą przyczyniać się do złagodzenia działania tych białek w przypadku niezamierzonego spożycia glutenu u osób, które stosują ten rodzaj diety.

Warto zadbać o nasze jelita poprzez regularne przyjmowanie szczepów bakterii probiotycznych, dlatego dziękuję za możliwość przetestowania Gluticonu <3.

* Leszczyńska, J.; Szczepankowska, A.K.; Majak, I.; Mańkowska, D.; Smolińska, B.; Ścieszka, S.; Diowksz, A.; Cukrowska, B.; Aleksandrzak-Piekarczyk, T. Reducing Immunoreactivity of Gluten Peptides by Probiotic Lactic Acid Bacteria for Dietary Management of Gluten-Related Diseases. Nutrients 2024, 16, 976.

ann dresscloud

Basia znana na DressCloud jako babsi

Współzałożycielka portalu DressCloud
Wiek: 33lata

Szczepy bakterii probiotycznych stosuję już od kilku lat z polecenia lekarza i ten temat nie jest mi obcy. Stosowałam już kilka różnych suplementów tego typu , nie tylko w postaci tabletek, ale także w płynie. Byłam ciekawa nowego dla mnie produktu od Gluticon. Suplement diety Gluticon zawiera trzy unikalne, przebadane naukowo szczepy bakterii probiotycznych, opracowane z wykorzystaniem technologii NORDBIOTIC™:

  • Lacticaseibacillus (L.) casei NORDBIOTIC™ LC130
  • Streptococcus (S.) salivarius ssp. thermophilus NORDBIOTIC™ ST250
  • Lacticaseibacillus (L.) paracasei NORDBIOTIC™ LPC100

oraz witaminę B6, która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu.

Mimo, że nie jestem na diecie bezglutenowej postanowiłam go przetestować, głównie ze względu na krótki skład. Co ciekawe, każdy szczep w Gluticonie jest unikalny - został przebadany i zidentyfikowany. Stosowałam systematycznie 2 tabletki dziennie. Tabletki nie są duże, więc nie miałam w ogóle problemu z połknięciem obu za jednym razem. Można także wysypać zawartość, jeśli ktoś ma problem z połykaniem tabletek. Nie jestem fanką smaku tego suplementu, ale po czasie się przyzwyczaiłam. Do miesięcznej kuracji potrzebne są dwa opakowania (jedno zawiera 30 tabletek). Pierwsze efekty poczułam po około 2 tygodniach stosowania, a po pełnym miesiącu przystąpiłam do pisania recenzji.

Zauważyłam lepsze trawienie i brzuch nie był wzdęty jak wcześniej. Czy skuszę się na dalszą suplementację? Z pewnością tak! Kupując dwa opakowania w zestawie wychodzi o wiele korzystniej cenowo niż kupno jednego opakowania.


Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.
Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:
Propharma Science Sp. z o.o.
Trzcinowa 27
02-446 Warszawa

Materiał promocyjny dla marki Gluticon.
Współpraca reklamowa

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.