Pielęgnacja włosów niskoporowatych

W dzisiejszych czasach zakup produktu do pielęgnacji włosów zaczyna stanowić wyzwanie. Oczywiście nie mówimy tu o produktach dla mężczyzn czyli 5 w 1, (żel, szampon, odżywka, smar i płyn do spryskiwaczy w samochodzie) tylko o konkretnych produktach służących do pielęgnacji włosów. Z jednej strony należy się cieszyć, że bogata oferta pozwala na znalezienie kosmetyku dopasowanego w 100% do nas i naszych włosów, z drugiej strony czasem ciężko określić, który dokładnie produkt będzie dla nas odpowiedni. Włosy dzielą się nie tylko na proste, kręcone, farbowane i naturalne. Jest jeszcze podział na włosy o wysokiej i niskiej porowatości. Czym charakteryzują się włosy o niskiej porowatości? Jakie ma to znaczenie w codziennej pielęgnacji? Jakie kosmetyki im służą i czego powinniśmy się wystrzegać? Odpowiadamy.

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate – czyli jakie?

Włosy niskoporowate to włosy, które z jednej strony są bardzo pożądane, a z drugiej ich posiadaczki często narzekają na nie i ich właściwości. Dlaczego?

Zacznijmy od budowy włosów niskoporowatych. Chcąc określić porowatość włosów musimy skupić się na ich łuskach. W przypadku włosów niskoporowatych łuski są ciasno ułożone i ściśle przylegają do kory włosa. Trudno je naruszyć czy wymusić zmianę ułożenia. Z jednej strony daje to wspaniałe właściwości. Włosy niskoporowate są zdrowe, wytrzymałe i mało wrażliwe na uszkodzenia. Dodatkowo ładnie się układają, łatwo uzyskać efekt tafli i w miarę odporne na zabrudzenia. Z drugiej strony te same właściwości kreują też minusy. Są bardzo odporne na zabiegi fryzjerskie i wymagają sporo pracy przy stylizacji włosów. Dodatkowo bardzo szybko wracają do swojego naturalnego ułożenia po tejże stylizacji, niszcząc całą włożoną pracę. Niska porowatość włosów powoduje też, że po umyciu włosów, te powoli oddają wilgoć i wolno schną. Jest jeszcze jeden poważny problem, który prześladuje niskoporowate włosy. Z racji, że mają małe pory i słabo wchłaniają wszelkie składniki, źle dobrane kosmetyki osadzają się na zewnątrz, nie są w stanie wniknąć w głąb włosów. Fatalnie wpływa to na kondycję włosów i przeszkadza w ich pielęgnacji.

Jak dbać o włosy niskoporowate?

Świadoma pielęgnacja włosów niskoporowatych jest więc niezbędna, a żeby to zrobić trzeba poznać je bliżej i wiedzieć co lubią. Tego typu włosy uwielbiają kosmetyki o małych cząsteczkach takie jak olej babassu czy olej kokosowy. Te z racji na niewielki rozmiar zatrzymywane są głęboko w strukturze włosów i tam wchłaniane.

Kolejną zmienną w przypadku włosów niskoporowatych jest częstotliwość bogatej pielęgnacji. Inaczej niż włosy wysokoporowate, te nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Na przykład olejowania włosów niskoporowatych, nie powinno się robić częściej niż 2-3 razy w miesiącu. Musimy także ograniczyć maski i odżywki. Pozytywnym aspektem takiej odporności jest to, że nie trzeba ich chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ponieważ mają niewielki wpływ na strukturę włosa i ułożone regularnie łuski włosów niskoporowatych.

Kosmetyki do włosów niskoporowatych

Już wiesz, że posiadasz niskoporowate włosy? Sprawdźmy więc jakie kosmetyki powinny znaleźć się w Twojej łazience. Po pierwsze jak już pisaliśmy, oleje do włosów niskoporowatych. Kokosowy, babassu, ale także palmowy czy arachidowy. Do dbania o zdrowe włosy dobrze sprawdzi się także masło mango czy masło shea. Jeśli odczuwamy wyraźny spadek kondycji włosów, widzimy, że stają się oklapnięte, warto pomyśleć o olejowaniu włosów na noc.

Do codziennej pielęgnacji włosów niskoporowatych najlepiej stosować lekkie i delikatne produkty. Najlepiej ograniczające i walczące z nadmiarem sebum. Taki zabieg wzmacnia włosy i skórę głowy, a to pomaga odzyskać blask włosów i wzmocnić końce włosów.

Masz niskoporowate włosy i nie wiesz jakie kosmetyki wybrać? Koniecznie sprawdź ofertę drogerii internetowej Boneto. Znajdziesz tam kosmetyki dedykowane do konkretnej porowatości włosów, dzięki czemu zadbasz o włosy od skóry głowy, aż po same końcówki.

Włosy niskoporowate – charakterystyka

Kobiety lubią włosy niskoporowate, a to nie bez powodu. Są wytrzymałe, pięknie się układają i z natury zdrowe. Ich porowatość wpływa na ich wagę, są więc dość ciężkie co ułatwia rozczesywanie. Niestety wpływa też na ich układanie. Stylizacja włosów o niskiej porowatości może przysparzać trudności, dodatkowo te mają zwyczaj powracać do naturalnego stanu po skończonej stylizacji. Do osłabienia ich kondycji może się również przyczyniać nieodpowiednia pielęgnacja, dlatego zawsze należy pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.