Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Skóra naczynkowa jak sama nazwa wskazuje, jest płytko unaczyniona. Z tego powodu wszelkie sytuacje stresowe, zjedzenie pikantnej potrawy czy zmiana temperatury, bardzo szybko wywołują zaczerwienienie na twarzy i innych częściach ciała u posiadaczki takiej skóry. Może ona wówczas również swędzieć i piec. Z kolei rumień nierzadko utrzymuje się nawet przez kilka godzin. Skóra naczynkowa wymaga więcej szczególnej troski. Jak ją pielęgnować? Podpowiadamy.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry naczynkowej?

Osoby, które mają skórę naczynkową, powinny szczególną uwagę zwracać na składy stosowanych kosmetyków, ponieważ nie tylko czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatur, mróz, promieniowanie słoneczne, pikantne poprawy, czy stres, mogą wywoływać zaczerwienienie skóry, ale również niektóre substancje chemiczne.  

Bardzo istotne jest więc, aby sięgnąć po serie kosmetyków dedykowanych skórze naczynkowej. Takie preparaty dostępne są na przykład w Dr. Max. Zazwyczaj są one pozbawione substancji o działaniu drażniącym, czyli barwników, zapachów, silnych detergentów, alkoholu, ale również innych związków, takich jak: mentol, mięta pieprzowa, olejek eukaliptusowy, aceton czy glikol propylenowy.

Oczyszczanie skóry naczynkowej

W pielęgnacji skóry naczynkowej bardzo ważne jest jej właściwa oczyszczanie i nawilżanie, a także zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Z tego powodu, rano należy umyć twarz przy pomocy pianki lub żelu, przeznaczonego do tego typu cery. Wieczorem z kolei w pierwszym kroku warto użyć płynu micelarnego lub delikatnego mleczka do demakijażu, a następnie dedykowanego takiej cerze preparatu myjącego żelu lub pianki.  

Pamiętajmy również, aby wszelkie produkty myjące zmywać przegotowaną lub mineralną, najlepiej letnią wodą, ponieważ zarówno gorąco, jak i zimno ma negatywny wpływ na naczynka. Po umyciu twarzy skórę należy delikatnie osuszyć bawełnianym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym, nie pocierając jej. Do złuszczania w przypadku cery naczynkowej można stosować jedynie delikatne peelingi enzymatyczne. Nie wolno stosować produktów gruboziarnistych.

Nawilżanie skóry naczynkowej

Skóra naczynkowa jak każda inna potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dlatego rano i wieczorem powinniśmy sięgać po kremy dedykowane takiej cerze, a więc pozbawione parabenów, substancji zapachowych i innych, źle oddziałujących na nią składników. Rano dodatkowo na krem nawilżający lub okluzyjny należy nałożyć preparat z filtrem, ponieważ promieniowanie UVA dociera do nas o każdej porze roku, również przez szyby czy chmury i jest ono szkodliwe dla każdego typu cery, lecz naczynkowa szczególnie źle na nie reaguje. W kosmetykach szukajmy składników takich jak rutyna, witamina K, PP, wyciąg z kasztanowca czy miłorzębu japońskiego.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.