Zaproszenia ślubne 2023: co musisz wiedzieć o samodzielnym projektowaniu papeterii?

Planujecie ślub w 2023 roku i rozglądacie się już za zaproszeniami? To dobry moment! Na tym etapie macie jeszcze czas, by rozważyć najróżniejsze opcje, łącznie z… samodzielnym zaprojektowaniem zaproszenia!

Jak powinno wyglądać dobre zaproszenie ślubne 2023

Dobrym pomysłem jest dostosować wygląd zaproszenia do stylu, w jakim urządzacie wesele. Jeśli wybraliście jakiś motyw przewodni albo dominującą estetykę, dobre wrażenie zrobi podporządkowanie jej także zaproszenia. Goście zostaną w ten sposób niejako wprowadzeni w klimat waszego przyjęcia. A co, jeśli temat waszego wesela jest całkowicie nietypowy? A może po prostu bardzo zależy wam na podkreśleniu waszego indywidualizmu i wyjątkowego podejścia do tego wielkiego dnia? W takim wypadku może opcją dla was będzie samodzielne zaprojektowanie ślubnej papeterii? Oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy takiej decyzji.

Całkowicie samodzielne projektowanie zaproszenia ślubnego na 2023 rok

Zaproszenia ślubne możecie zaprojektować w całości sami. To wersja najbardziej zaawansowana i wymagająca, ale jeśli cenicie sobie indywidualność i jesteście artystycznymi duszami – to opcja jak najbardziej dla was. W takim wypadku proponujemy mimo wszystko przejrzeć dostępne na rynku projekty zaproszeń ślubnych. Nabierzecie orientacji o panujących trendach, ale przede wszystkim – zdobędziecie wiedzę o niezbędnych elementach składowych. Oprócz grafiki na froncie w zaproszeniu muszą znaleźć się odpowiednie dane i poprawnie skonstruowany tekst zaproszenia. Aby nic nie umknęło, najlepiej porównać, jak to wygląda w gotowych zaproszeniach ślubnych!

Granatowe zaproszenia ślubne

Minusy całkowicie samodzielnego projektowania

Projektowanie zaproszeń całkowicie samodzielnie to jednak nie tylko indywidualna koncepcja całości, ale konieczność zadbania o cały aspekt techniczny: zrobienie wysokiej jakości wersji cyfrowej, by móc powielić projekt w wielu egzemplarzach. W wersji stuprocentowo hand-made każdy egzemplarz możecie wykonać ręcznie – wówczas każdy gość w ramach zaproszenia otrzyma małe, niepowtarzalne dzieło sztuki. To bardzo wyrafinowana opcja i zachęcamy do jej podjęcia, jeśli pociąga was taka możliwość artystycznej ekspresji. Nie zapominajcie jednak, że będzie to dość czasochłonna praca, nawet jeśli planujecie skromne przyjęcie dla niewielkiej grupy osób.

Częściowo samodzielne projektowanie zaproszenia ślubnego

Wariantem, który także może zadowolić indywidualistów, jest możliwość częściowego samodzielnego projektowania. Sklepy specjalizujące się w papeterii ślubnej, takie jak ArtMA, dają bardzo szerokie możliwości własnego wkładu w finałowy projekt zaproszenia ślubnego na 2023 rok. Ich zaletą jest indywidualne podejście do klienta i współpraca na każdym etapie zamówienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu w zaproszeniu znajdzie się wszystko, co chcielibyście umieścić i będzie ono dokładnie tak dopracowane, jakbyście sobie tego życzyli. A zarazem kwestia zaproszeń ślubnych nie będzie aż tak czasochłonna!

Artystyczna grafika na froncie zaproszenia

Jak wygląda częściowo samodzielne projektowanie?

Częściowo samodzielne projektowanie we współpracy ze specjalistycznym sklepem na ogół polega na operowaniu gotowymi elementami do złożenia ich w jak najlepiej dobraną całość. Producent oferuje różne grafiki, czcionki i teksty, a wy wybieracie spośród nich najlepiej dopasowane do waszych potrzeb. Personalizacja może obejmować każdy detal, łącznie z nadrukiem na kopercie! Technicznie macie wówczas zagwarantowaną najwyższą jakość. Również grafiki na frontach zaproszeń – a zatem element kluczowy dla osób z artystycznym zacięciem – potrafią zaspokoić najbardziej wyśrubowane gusta. W przypadku sklepu specjalizującego się w tego typu produktach także ilustracje są dopracowane i wyjątkowe. To może być rozwiązanie dla was!

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.