Medeine – poznaj tajemnicę dobrze nawilżonej skóry

Podstawą pielęgnacji cery jest nawilżanie. Na pewno nieraz słyszałaś to stwierdzenie, prawda? Ale dlaczego nawilżanie jest tak ważne dla naszej skóry? Jak dbać na co dzień o cerę, żeby nigdy nie zabrało jej wody? I kiedy kosmetyki naprawdę nawilżą skórę?

Dlaczego nasza skóra potrzebuje wody

Woda to główny budulec każdej komórki naszego ciała. Odpowiedni poziom wody pozwala komórkom utrzymać właściwą strukturę i naprawiać uszkodzenia.

Komórki skóry potrzebują więc wody, żeby utrzymać w dobrej kondycji włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za to, że skóra jest sprężysta i elastyczna.

Dlaczego nasza skóra potrzebuje wody

Woda to główny budulec każdej komórki naszego ciała. Odpowiedni poziom wody pozwala komórkom utrzymać właściwą strukturę i naprawiać uszkodzenia. Komórki skóry potrzebują więc wody, żeby utrzymać w dobrej kondycji włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za to, że skóra jest sprężysta i elastyczna.

Woda to także składnik płaszcza hydrolipidowego – specjalnej warstwy, którą wytwarza naskórek, żeby chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi oraz nadmierną utratą wody. Im płaszcz hydrolipidowy cieńszy, tym szybciej Twoja skóra staje się odwodniona.

Co dzieje się ze skórą, której brakuje wody

Wiotka, matowa, łuszcząca się skóra to niechybne oznaki, że Twoja cera potrzebuje nawilżenia. Obniżony poziom kolagenu i elastyny sprawia także, że linie drobnych zmarszczek stają się bardziej widoczne, a skóra nie ma sił, żeby bronić się przed wolnymi rodnikami, które przyśpieszają starzenie się komórek.  

Uwaga! Objawem przesuszonej cery może być także… nadmiernie świecąca się cera oraz wypryski. Zwłaszcza jeśli masz cerę tłustą ze skłonnością do łojotoku. Brak wody sprawia, że skóra produkuje więcej sebum, żeby zapobiec utracie wody, a to może powodować zatykanie porów i stany zapalne.

Kosmetyki medeine – natura nawilżenia

Krem, tonik, serum – w drogerii znajdziesz masę różnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które obiecują dogłębne nawilżenie cery. Na co jednak zwrócić uwagę, żeby nie okazało się to jedynie pustą obietnicą?

Sprawdź przede wszystkim, czy kosmetyk zawiera nie tylko substancje nawilżające, ale także humektanty. To substancje, które docierają do głębszych warstw skóry i pomagają komórkom związać się z cząsteczkami wody.

Skóra sucha i odwodniona jest szczególnie wrażliwa. Dlatego postaw na kosmetyki, które opierają się na roślinnych ekstraktach, które działają łagodnie i minimalizują ryzyko podrażnień.  

Pamiętaj, że nawilżająca pielęgnacja to nie tylko nałożenie odpowiedniego kremu czy serum. Żeby Twoja cera była jędrna, gładka i promienna, nawilżaj ją na każdym etapie pielęgnacji, także podczas demakijażu, oczyszczania oraz tonizowania.

Jakie kosmetyki naprawdę nawilżają

Wśród wielu kosmetyków nawilżających dostępnych na rynku warto sięgnąć po preparaty polskiej marki medeine. To pielęgnacja oparta na naturalnych, roślinnych składnikach, których działanie zostało potwierdzane rzetelnymi badaniami.

Jeśli chcesz doładować swoją skórę wilgocią, na pewno nie rozczaruje Cię nawilżający krem anti-blue light oraz nawilżające serum hydrożelowe. Kosmetyki te bazują na kwasie hialuronowym, który ma niezwykle silnie działanie nawadniające. To właśnie dlatego krem nawilżający medeine potrafi podnieść nawilżenie skóry aż o 44%!

W kosmetykach medeine znajdziesz zresztą całą plejadę humektantów, które przyciągają i wiążą w skórze cząsteczki wody.

Nawilżający tonik do twarzy to mieszanka izomeratu sacharydowego, wyciągu z aloesu oraz hydrolatu neroli, który jest pozyskiwany z kwiatów gorzkiej pomarańczy – wspomaga regeneracje kolagenu, łagodzi podrażnienia i relaksuje skórę. Izomerat sacharydowy oraz wyciąg z aloesu to także podstawa nawilżającego żelu do mycia i demakijażu medeine.

Nawilżający krem pod oczy medeine zawdzięcza z kolei skuteczność hydrolizatowi skrobi kukurydzianej. Zawiera także składniki, które wygładzają delikatną skórę wokół oczu – wyciąg z alg, ekstrakt z cebulek krokusa oraz ekstrakt z papai.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.