Pikowane torebki - Jak je stylizować, by wyglądać pięknie?

Pikowane torebki od wielu lat dominują w kobiecych garderobach. Wiele kobiet ceni sobie akurat te rodzaje torebek i często je dokładają do swoich stylizacji. Są dostępne w wielu modelach, stylach i rozmiarach. Jaka jest historia torebek pikowanych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki pikowanej?

Jak stylizować pikowane torebki

Krótka historia torebek pikowanych

Torebki pikowane swoją popularność zdobyły w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w dwudziestym wieku. Torebki pikowane sześćdziesiąt lat temu były produkowane ze skóry lub weluru. W tamtych czasach były popularne wśród zamożnych kobiet i dodawały luksusowego i eleganckiego wyglądu. Jeden z najpopularniejszych domów mody Chanel wprowadził torebki pikowane do swoich kolekcji. Spowodowało to szybki i bardzo dużo wzrost popularności tych akcesoriów. Chanel jedną z najbardziej ikonicznych torebek, jaką wprowadził w tamtejszych czasach, był model Chanel 2.55. Torebka zagościła na rynku w 1955 roku, a 2.55 oznacza datę premiery torebki pikowanej. W tamtych czasach była to innowacyjna torebka, które przewróciła świat mody do góry nogami. Model stał się ikoniczny i do dzisiaj jest jedną z najbardziej pożądanych torebek przez kobiety na całym globie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie torebki pikowanej?

Decydując się na zakup torebki, trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych czynników. Kobiety poszukujące oryginalnej marki powinny upewnić się, że kupują torebkę od zaufanego sprzedawcy lub bezpośrednio z renomowanego sklepu. Idealne torebki pikowane są wyprodukowane najczęściej z wysokiej jakości skóry naturalnej, weluru bądź tkanin syntetycznych. Warto upewnić się, czy materiał, z którego została wykonana torebka, jest solidny i trwały. Decydując się na wybór torebki pikowej, należy zwrócić szczególną uwagę na wykończeniu pikowania, które powinno być równe i starannie zszyte oraz nie posiadać żadnych luzów. Powinno zwrócić się uwagę również na zamki błyskawiczne, klamry i łańcuszki, ponieważ one też dodają charakteru i dodatkowej urody torebce.

infoblog dresscloud infoblog dresscloud

Detale powinny być solidnie wykonane i łatwe do użytkowania. Funkcjonalność torebki definiowana jest na podstawie miejsca wewnątrz torebki oraz odpowiedniej ilości kieszeni. Torebka oprócz tego, że musi być ładna, to musi pomieścić trochę przedmiotów wewnątrz. Przed zakupem warto przymierzyć torebkę i sprawdzić, czy rączka lub pasek są wygodne do noszenia. Ostatnim kryterium jest cena, która uzależniona jest od tego, jak znana jest marka torebki. Przy wyborze należy kierować się zdrowym rozsądkiem i budżetem i oceniać torebkę według wyżej wymienionych kryteriów. W niedużych pieniądzach można zakupić elegancką i funkcjonalną torebkę. CCC jest renomowaną marką, która posiada szeroki asortyment torebek pikowanych. Zakupy na CCC można robić na miejscu oraz online. W sklepie wykwalifikowana obsługa odpowie na każde pytania w razie problemów.

Zalety torebek pikowanych

Torebki pikowane posiadają wiele zalet, które sprawiają, że cieszą się niezwykłą popularnością. Główne zalety torebek pikowanych to:

  • trwałość,
  • wielofunkcyjność,
  • elegancja,
  • nowoczesny design,
  • wzmacniające elementy znajdujące się na powierzchni torebki,
  • wysoka jakość wykonania.

Podsumowując, torebki pikowane są od wielu lat bardzo popularnym akcesorium dla kobiet. Co raz więcej kobiet decyduje się na ich zakup ze względu na ich oryginalny i nowoczesny design.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.