Jaki szampon do włosów wybrać?

Włosy to jedna z piękniejszych ozdób każdej kobiety, a przy okazji najbardziej naturalna. Warto o nie odpowiednio dbać, aby móc wydobyć z nich prawdziwe piękno. Niestety, dla wielu przedstawicielek płci pięknej jest to niezmiernie trudne. Mało która zna swoje włosy na tyle, by dobrać do nich najlepszą i maksymalnie świadomą pielęgnację. Po czym poznać właściwości swoich włosów? Jak je scharakteryzować i jaki szampon wybrać?

Włosy – na czym polega ich charakterystyka?

Włosy nie u każdego człowieka są takie same i cechują się tymi samymi właściwościami. Główna różnica występuje pomiędzy włosami kobiety i mężczyzny, jednak to nie wszystko. Każdy włos zbudowany jest z łusek. To one tworzą powierzchnię całego włosa, a przy okazji stanowią ochronę kosmyków znajdujących się wewnątrz. Łuski te są odchylone nieco od kory włosa, co nazywamy porowatością. W zależności od tego, jak bardzo odchylone są te łuski, możemy śmiało wymienić włosy niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate.

To właśnie porowatość wpływa na to, jaką pielęgnację trzeba wprowadzić. Konkretne preparaty powinny być dobierane właśnie przez wzgląd na odchylenie łuski od kory włosa. Oczywiście, najlepszym wyjściem jest stawianie na naturalne produkty, które będą cechować się wysokim stężeniem składników aktywnych, a przy okazji nie staną się żadnym zagrożeniem dla kondycji włosa.

Jak jednak określić porowatość włosa samodzielnie? Istnieje kilka charakterystycznych cech dla każdego typu włosów. Kosmyki niskoporowate są gładkie, zdrowe i pełne blasku. W dotyku są bardzo miękkie i doskonale układają się w taflę. Włosy średnioporowate występują najczęściej. Są łatwe w stylizacji, nie są suche, ale też nie są śliskie, jak poprzedni typ włosów. W tym przypadku doskonale sprawdzają się oleje. Włosy wysokoporowate cechują się wyczuwalnymi w dotyku nierównościami. Są suche, matowe, zniszczone i puszą się.

Funkcje dobrych szamponów organicznych

Szampon do włosów to podstawa pielęgnacji. Jego głównym celem jest dokładne oczyszczenie kosmyków oraz skóry głowy. Dzięki dobrej jakości kosmetykowi organicznemu, jakim jest szampon do włosów, pozbędziesz się nagromadzonego łoju, potu, złuszczonego naskórka czy nawet takich drobinek, jak cząsteczki smogu, które osadzają się na włosach mieszkańców. Organiczny szampon do włosów  z naturalnych składników bez większego problemu powinien poradzić sobie z zanieczyszczeniem, a ponadto powinien przywrócić skórze naturalną warstwę hydrolipidową. Nie stawiaj na pierwszy lepszy kosmetyk – dobierz go do typu włosów oraz do potrzeb swojej skóry. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, koniecznie sprawdź szampon Insight Daily Use!

Szampon a typ włosów – jakie to ma znaczenie?

Szampony, poza tym, że można je dobrać pod względem porowatości, można również dopasować do innych cech włosa. Na rynku znajdziesz dobrej jakości szampony do włosów cienkich, suchych, zniszczonych, przetłuszczających się, puszących się, farbowanych czy do wyjątkowo wrażliwej skóry głowy.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.