Pielęgnacja skóry twarzy – podejdź do tego z głową!

Sięgasz po drogie i rekomendowane kosmetyki do twarzy, a mimo to kondycja skóry się nie poprawia? Aby zadbać o cerę, nie potrzebujesz produktów, które są najgłośniej reklamowane. Zamiast nich wybierz te o naturalnym składzie i stosuj je umiejętnie.

Demakijaż i oczyszczanie

Pierwszym krokiem codziennej pielęgnacji twarzy jest demakijaż. Jeśli stosujesz do tego płyn micelarny, nie zapomnij zmyć go wodą. Micele pozostawione na cerze wysuszają ją i tym samym pogarszają jej kondycję.

Dopiero po usunięciu makijażu przejdź do oczyszczania skóry przy pomocy żelu, pianki lub mleczka. Dobierz preparat do typu cery i problemów, z jakimi się ona zmaga. Podczas mycia wykonaj delikatny masaż. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się brudu i nadmiaru sebum, ale również pobudzisz krążenie, co usprawni wnikanie składników aktywnych w głąb tkanki.

Warto również regularnie wykonywać peeling, dzięki któremu usuniesz martwy naskórek i sprawisz, że cera będzie wyglądała zdrowo, promiennie i stanie się jędrniejsza.

Tonizacja

Tonizacja jest ważny elementem codziennej pielęgnacji. Pozwala przywrócić cerze właściwe dla niej pH. Dzięki temu utrzymana zostaje równowaga mikrobiologiczna tkanki. Ponadto jest to skuteczny sposób na to, aby uniknąć nadmiernego wysuszenia i związanych z tym podrażnień skóry.

Możesz sięgnąć po tonik albo hydrolat roślinny. Podobnie jak w przypadku kosmetyków do demakijażu i oczyszczania cery, tak i tutaj zwróć uwagę, aby wybrany kosmetyk był odpowiedni do typu twojej cery i problemów, z jakimi się ona zmaga.

Nawilżanie i odżywianie

Nawilżanie i odżywianie cery to kluczowy etap codziennej pielęgnacji. Pamiętaj, że skóra wokół oczu jest cieńsza i przez to bardziej wrażliwa niż ta na pozostałych partiach twarzy. Nie stosuj więc jednego kosmetyku, ale dwa różne.

Wybierając krem pod oczy, zdecyduj się na taki z naturalnymi składnikami: https://www.izielnik.pl/naturalne-kremy-pod-oczy. Powinien on zawierać witaminy A, E i K, a także antyoksydanty (np. wyciąg z chabra bławatka malwy czarnej lub borówki). Ponadto, około 30. roku życia warto zacząć stosować preparaty przeciwstarzeniowe z algami morskimi, świetlikiem lekarskim, koenzymem Q10, pantenolem oraz kwasem hialuronowym.

Do pielęgnacji skóry na pozostałych partiach twarzy wybieraj preparaty dopasowane do jej potrzeb. Skóra sucha wymaga nawilżenia, dojrzała – działania przeciwzmarszczkowego, sucha – łagodzącego, a tłusta – sebostatycznego i antybakteryjnego.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.