Rysunek wstępny w makijażu permanentnym – jak wybrać odpowiednie kredki do brwi? Wyjaśniamy

Wbrew pozorom sukces w pigmentacji brwi to nie tylko precyzja linergistki i właściwie dobrany pigment. Równie ważną jego składową jest odpowiednio wykonany rysunek wstępny, który stanowi niejako fundament całego zabiegu. Jednak, by jego przygotowanie było możliwe, a przy tym by gwarantowało najlepsze efekty, potrzebne są pewne akcesoria. Do najważniejszych z pewnością należą kredki do brwi, niezbędne w wyposażeniu każdej linergistki. Jak wybrać najlepsze? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Rysunek wstępny – dlaczego jest taki ważny?

Odpowiednio wykonany rysunek wstępny to w makijażu permanentnym absolutna podstawa. Pozwala on możliwie najlepiej dopasować pigmentację do twarzy jej przyszłej właścicielki. Nie da się bowiem wskazać kształtu brwi, który byłby odpowiedni dla każdej kobiety. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie akcesoria do rysunku wstępnego – w połączeniu z umiejętnościami i precyzją linergistki – stoją za stworzeniem zachwycającej pigmentacji.

Co jest potrzebne do wykonania rysunku wstępnego brwi?

Rysunek wstępny brwi zazwyczaj zaczyna się od pomiaru łuku brwiowego. Do tego procesu linergistki stosują zazwyczaj linijkę i suwmiarkę. Następnie wykorzystywane są kredki do brwi, które pozwalają zaznaczyć ich pożądany kształt przed samą pigmentacją. Uważa się, że wykonanie takiego rysunku to doskonały sposób na to, by uzyskać odpowiednie proporcje i ważną symetrię. Czasami przy przygotowywaniu rysunku wstępnego stosowany jest także cyrkiel oraz specjalne nici. To narzędzia, za których pomocą wykonuje się tzw. mapowanie twarzy.

Jakie kredki do brwi wybrać do rysunku wstępnego?

Chyba każda kobieta, która kiedykolwiek miała okazję malować brwi kredką, wie, że jej rodzaj ma ogromne znaczenie. Dzięki odpowiednio dobranej kredce wykonanie rysunku wstępnego będzie wygodne i precyzyjne. Jak jednak wybrać najlepsze narzędzie do pracy? Wiele zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, by kredka była dobrej jakości – dzięki temu nie będzie się kruszyć i rozmazywać, a także sprawdzi się w każdych warunkach. W specjalistycznych sklepach dla linergistek, np. w e-sklepie https://quantumpmu.com/pol_m_RYSUNEK-WSTEPNY_Kredki-do-brwi-359.html, znajdziesz szeroki wybor profesjonalnych kredek, które z pewnością dopasujesz do swoich oczekiwań. Dostępne są zarówno opcje klasyczne, jak i bardzo wygodne w użyciu kredki samoobierające oraz praktyczne kredki wyposażone w szczoteczkę do czesania i modelowania brwi.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.