infoblog dresscloud

EASE ATELIER – o inspiracjach, pracowni i kolekcji

Znalezienie balansu pomiędzy wszystkimi rolami jakie pełnimy w naszym życiu to ważny aspekt w poszukiwaniu drogi „do siebie”. Nie tylko wygospodarowanie czasu na odpoczynek jest istotne, ale również docenienie chwili poprzez nadanie im wyjątkowości. Być może dla Ciebie będzie to wypicie kawy w Twoim ulubionym kubku, a może codzienna, wieczorna toaleta w akompaniamencie relaksującej muzyki. Dla nas, zespołu, który tworzą kobiety związane z branżą odzieżową od wielu lat propozycją dla Ciebie jest nasza kolekcja pełna kolorów, wzorów, lekkości, uroku i detali.

Od ponad czterech lat w pracowni projektujemy, konstruujemy i szyjemy dla naszych klientów. Jako projektant odzieży zawsze marzyłam o stworzeniu własnej kolekcji. Inspiracja pojawiła się znienacka kiedy to impulsywnie zareagowałam na reklamę, która obwieszczała, że reklamowany produkt skierowany jest do silnych, niezależnych kobiet sukcesu. Zdałam sobie sprawę, że takich treści jest dookoła nas bardzo dużo. Zaczęłam się zastanawiać nad tym czy tak właśnie postrzegamy kobietę szczęśliwą? Ta silna, niezależna kobieta kiedyś przecież wraca do domu. Czy ma ulubioną książkę? Czy w wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi, a może naprawdę spełniona czuje się kiedy spędza czas z dziećmi albo pielęgnuje kwiaty w swoim ogrodzie. Czy nie mogłoby być tak, że naprawdę silna i niezależna czuje się kiedy zaczyna czerpać radość z codziennych, małych rzeczy?

Pomysł nabierał kształtów. Bardzo duży wpływ na projekt miały książki o projektowaniu i konstrukcji ubioru z lat 60-80, które kolekcjonuję. Pojawiały się w nich wzmianki o sukienkach noszonych w domu, porannikach, szlafrokach. Inspirujące były dla mnie opisy bielizny domowej, w której robisz śniadanie, w której czytasz książkę, pijesz kawę. Tak do kolekcji wkradły się romantyczne detale, falbanki, perłowe napy, kokardki, bufki. Dodatkowym bodźcem okazała się moja praca dla drukarni tkanin. Dostęp do możliwości jaki daje druk sublimacyjny bardzo wpłynął na charakter kolekcji. Postawiłam na koncepcję, w której operując najpierw trzema, następnie już pięcioma wzorami tworzyłam nowe modele. Znajdziesz zatem sukienkę, szlafrok a nawet kosmetyczkę w jednym z pięciu wzorów. Zachowując jednak balans pomiędzy urokiem a funkcjonalnością, barwnym wzorem a jednolitym kolorem, kolekcję uzupełniają gładkie t-shirty, body i akcesoria, w kilku kolorach.

Wybór należy do Ciebie - pełna radości, pastelowa kwiatowa łąka, energetyzująca abstrakcja, urocza i zabawna kompozycja w koty, klasyczne kropki a może tropikalne liście? My zadbamy o to aby wykonanie naszych produktów było najwyższej jakości. Zastosowałyśmy wykończenia, których nie powstydziłyby się czołowe domy mody. Miękka i aksamitna w dotyku satyna nadaje szlachetności każdemu naszemu projektowi. Bawełniane dzianiny otulą Cię czule. Sukienka domowa czy szlafrok nabiorą nowego znaczenia. Możesz skompletować zarówno garderobę lekką, romantyczną jak i bardziej sportową, aktywną.

Balansu poszukujemy również w produkcji. Staramy się minimalizować powstawanie odpadów, dlatego w naszej ofercie znajdziesz szereg drobnych akcesoriów takich jak opaski czy gumki do włosów (popularne scrunchie). Posiadamy niewielkie stany magazynowe, ponieważ prowadzenie własnej pracowni krawieckiej pozawala nam na uszycie wybranej przez Ciebie rzeczy wtedy, kiedy ją zamówisz. Zamówienia pakujemy w papier powstałym po druku sublimacyjnym – dzięki temu jeśli zamówisz np. sukienkę w koty, zapakujemy ją w papier w koty. Tym samym nie zlecamy już produkcji opakowań.

Naszą kolekcją chcemy rozpieszczać kobiety, wspierać w poszukiwaniu małych radości i samoakceptacji. Wierzę, że miłym akcentem są detale takie jak wszywki ze specjalną dedykacją. Pełne miłości i łagodności komplementy sprawią, że się uśmiechniesz. Cieszy nas fakt, że nasze projekty zamawiają przyjaciółki dla przyjaciółek, partnerzy dla partnerek ale przede wszystkim kobiety dla siebie samych. Jesteśmy przekonane, że wyjątkowy dzień zaczyna się od Ciebie!

Specjalny kod rabatowy dla Clouders aż -20% ważny do końca roku

easeatelier&dresscloud20

Z pozdrowieniami
Małgosia Borodynko – projektant Ease Atelier
easeatelier.pl

Dołącz do nas w naszych mediach społecznościowych:
facebook.com/EaseAtelierpl
instagram.com/easeatelierpl

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.