Style wykończenia wnętrz - zobacz czy je znasz!

Wybór stylu, w którym zostanie zaprojektowane wnętrze, jest niezwykle istotny. Od tego, jak będzie prezentowało się konkretne pomieszczenie zależy bowiem to, czy będziesz czuć się w nim dobrze. Warto byłoby więc zapoznać się z różnymi stylami wykończenia wnętrz. Bardzo prawdopodobne jest to, że któryś z nich przypadnie Ci do gustu.

Style wykończenia wnętrz - zobacz czy je znasz!

Niezwykle modny i funkcjonalny styl loftowy

Ostatnio niezwykle dużym zainteresowaniem cieszy się tak zwany styl loftowy, inspirowany w dużej mierze Nowym Jorkiem. Wśród jego największych zalet wymienić można nie tylko prostotę, ale również to, że urządzenie loftowego pomieszczenia jest stosunkowo łatwe. Jeżeli chcesz urządzić wnętrze we wspomnianym stylu, możesz postawić na przykład na dekoracje z drewna do salonu. Mogą być to zarówno rzeźby, jak i lampy. Dla pokojów w stylu loft charakterystyczne jest łączenie elementów drewnianych z akcentami metalowymi. Wśród mebli, na które warto postawić, wymienić można fotele typu uszak oraz proste stoliki kawowe. 

A może styl glamour?

Oprócz stylu loftowego, ogromnym zainteresowaniem cieszy się styl glamour. Charakterystyczny dla niego jest przede wszystkim przepych. W pomieszczeniach zaprojektowanych w tym stylu nie brakuje licznych zdobień, faktur oraz kolorów kojarzących się z bogactwem. Mowa tu chociażby o srebrze czy złocie. Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze w stylu glamour, postaw na błyszczące rzeźby do salonu, które w świetle będą mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. Musisz jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Jest to szczególnie istotne, jeżeli dysponujesz stosunkowo niewielkim metrażem. Staraj się wybierać tylko takie dodatki, które faktycznie Ci się podobają i tworzą niezapomniany klimat. 

Pokochaj subtelny klimat Prowansji

Nie brakuje również osób, które nade wszystko cenią sobie subtelne prowansalskie dekoracje. Twoją szczególną uwagę powinna przykuć przede wszystkim kuchnia w stylu prowansalskim. Powinny znajdować się w niej jasne, zdobione sztukaterią meble. Nierzadko posiadają one kolor biały. W kuchni prowansalskiej nie powinno zabraknąć także naturalnych materiałów, takich jak chociażby len. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby w takim pomieszczeniu znalazły się kwiaty, także te suszone. Mowa tu na przykład o lawendzie, która nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Kuchnia nawiązująca do klimatu Prowansji jest zazwyczaj przestronna oraz jasna. Dzięki temu aż chce się w niej spędzać czas. 

Gdzie poszukiwać inspiracji dotyczących projektowania wnętrz?

Jeżeli decydujesz się na samodzielne zaprojektowanie i urządzenie któregoś z pomieszczeń znajdujących się w Twoim domu lub mieszkaniu, musisz wiedzieć skąd czerpać inspiracje. Dobrym pomysłem może okazać się systematyczne przeglądanie prasy branżowej. Można znaleźć w niej różnego rodzaju zdjęcia pomieszczeń zaprojektowanych w różnych stylach. Warto byłoby też śledzić popularne programy o tematyce wnętrzarskiej. Jeśli chcesz, skorzystaj również z profesjonalnego wsparcia. Projektanci oraz dekoratorzy wnętrz z dużym doświadczeniem tylko czekają na to, aby udzielić Ci fachowej pomocy. Musisz jednak liczyć się z tym, że skorzystanie z ich usług będzie wiązało się z pewnymi kosztami. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wykreować wymarzone wnętrze, skorzystanie z czyjejś wiedzy i doświadczenia będzie strzałem w dziesiątkę. 

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.