Jak malować oczy? Aktualne trendy

Trendy w makijażu są płynne, dlatego jedne z nich zanikają, inne je zastępują. Niekiedy łączą się ze sobą w danym sezonie, innym razem błyskawicznie wypierają się wzajemnie, by stworzyć makijażowi rewolucję. Po kilku latach dominacji brązów i odcieni nude w makijażu ponownie zagościły odważniejsze barwy. Widać to w szczególności w makijażu oczu, w którym znów występują metaliczne, odważne barwy i drapieżne smokey eyes w stylu Kate Moss z lat 90. Sprawdź, jak malować oczy w najbliższych miesiącach.

Jak malować oczy? Aktualne trendy

1. Świetliste akcenty na powiekach

2. Odważne połączenia kolorów

3. Powrót klasycznego smokey eyes

4. Kolorowe eyelinery

Trendy w malowaniu oczu zmieniają się co jakiś czas, dlatego warto regularnie się im przyglądać. Dzięki temu zyskuje się pełen obraz tego, jak wygląda makijaż polecany przez kreatorów mody na kolejny sezon. Najbliższe miesiące przynoszą spore zmiany w trendach, gdyż klasyczne brązy i beże zastępują odważniejsze kolory oraz mocniejszy make-up. Jeśli interesujesz się makijażem i modą, sprawdź, jak malować oczy, by wyglądać modnie i stylowo.

Świetliste akcenty na powiekach

Cieliste brązy i nude zastąpiły obecnie intensywne kolory, które tworzą wyrazisty i mocny makijaż dla odważnych kobiet. W modzie są błyszczące odcienie niebieskiego, pomarańczowego, żółtego i zielonego. Dzięki nim można poczuć się niczym w latach 80., w których królował styl disco i neonowe odcienie. Świetliste akcenty można umieszczać na powiekach i nie tylko. Migoczące drobinki warto aplikować również na policzki, by stworzyć prawdziwy efekt glow. W ten sposób uzyska się niepowtarzalny blask i intensywnie rozświetli się całą twarz.

Sprawdź, jakie cienie do powiek możesz wybrać dla siebie na https://puderikrem.pl/k/cienie-do-powiek

Odważne połączenia kolorów

Nadchodzące miesiące to czas na szaleństwo kolorów! Nie musisz ograniczać się do klasycznych połączeń cieni i paletek bez wyrazistych i metalicznych kolorów. Z powodzeniem możesz łączyć na powiekach róż z zielenią, kobalt z żółtym, czy też niebieski z czarnym. Trendy sprzyjają eksperymentom z wyglądem i makijażem, dlatego nie trzeba się ich bać. Wybierając kosmetyki do makijażu oczu, warto zwrócić uwagę także na metaliczne cienie w kremie. Dzięki nim można dodać do make-upu akcenty srebrne, grafitowe i stalowe, które są równie uniwersalne co cieplejsza paleta brązów. Odważne zestawienia sprawdzają się an dzień i wieczór, dlatego możesz postawić na nie nawet w przypadku makijażu wykonywanego do pracy.

Powrót klasycznego smokey eyes

Smokey eyes w stylu Kate Moss i Courtney Love z lat 90. to makijaż, który maksymalnie wydobywa głębię spojrzenia i sprawia, że oczy wydają się większe. Podkreśla kolor tęczówki i nie pozwala przejść obojętnie obok kobiety, która pozwoliła sobie na tak odważny make-up. Mroczne spojrzenie jednocześnie jest wyjątkowo zmysłowe, dlatego doskonale sprawdza się na randkę i wieczorne wyjście. Efekt przydymionych oczu można uzyskać nie tylko z pomocą cieni do powiek, ale i miękkiej konturówki. Dzięki niej makijaż ma rockowy styl. Wystarczy zaznaczyć kreską górną i dolną powiekę, a następnie rozetrzeć je na skórze.

Kolorowe eyelinery

Kolorowe eyelinery w metalicznych i odważnych odcieniach pojawiają się od kilku sezonów, jednak dopiero teraz jest dobry czas, by eksperymentować z nimi na co dzień. Można używać ich zamiast cieni do powiek lub w połączeniu z nimi w zależności od własnych upodobań. Kolorową kreskę można dodać nawet do metalicznych połączeń dwóch cieni, by uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.