Oszczędzaj czas na manicure z lakierami hybrydowymi 5 w 1

Zadbane paznokcie ze starannym manicure są ważne dla wielu kobiet. Bywają dni, gdy nie mamy czasu albo ochoty na długotrwałe układanie włosów, makijaż czy elegancki strój, a „zrobione” paznokcie sprawiają, że nawet wtedy czujemy się zadbane pod względem wyglądu.

Oszczędzaj czas na manicure z lakierami hybrydowymi 5 w 1

Lakiery hybrydowe – hit ostatnich lat

Nic dziwnego, że lakiery hybrydowe zdobyły taką popularność – wykonany nimi manicure jest odporny na uszkodzenia i bardzo trwały. Nie matowieje z czasem, nie odpryskuje i nie ściera się podczas pracy zawodowej czy domowej. Podczas gdy tradycyjne lakiery wytrzymują najwyżej kilka dni, hybryda utrzymuje się dwa-trzy tygodnie.

Minusem jest z pewnością konieczność poświęcenia czasu i środków finansowych na regularne zabiegi. Dlatego coraz więcej pań uczy się samodzielnej hybrydowej stylizacji paznokci w domu. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas – a w dzisiejszym zabieganym życiu niekiedy trudno jest znaleźć termin na wizytę w salonie. Posiadając w domu lampę UV i kilka podstawowych akcesoriów oraz kosmetyków, możemy wykonać manicure w dowolnym terminie, w dzień wolny od pracy czy po prostu wieczorem przy serialu.

Jak szybko zrobić manicure hybrydowy?

Jeśli nie możesz (lub po prostu nie chcesz) poświęcać na manicure dużo czasu, wypróbuj lakiery Semilac Extend Care 5 w 1. Jak używać tych produktów? Przede wszystkim warto wiedzieć, na czym polega ich działanie. Lakiery hybrydowe 5 w 1 zastępują jednocześnie bazę, top i lakier, co oznacza, że możesz kupić tylko jedną buteleczkę zamiast trzech. Co więcej, są one mocno napigmentowane, dzięki czemu nie trzeba nakładać wielu warstw.

W przypadku zwykłych lakierów hybrydowych potrzebne są dwie aplikacje koloru, a do tego baza pod spód i top do wykończenia. Daje to cztery warstwy, z których każda zajmuje czas. W przypadku lakierów Semilac Extend Care 5 w 1 również aplikujemy produkt dwa razy, ale nie potrzebujemy ani bazy, ani topu.

Jak nakładać lakier 5 w 1?

Lakier hybrydowy 5 w 1 nakładamy na opracowaną i odtłuszczoną cleanerem płytkę paznokcia, bez potrzeby użycia bazy. Aplikujemy cienką warstwę zwykłym ruchem, czyli od nasady paznokcia w kierunku jego krawędzi. Ponieważ lakiery 5 w 1 są nieco rzadsze niż inne produkty, zaleca się utrwalenie w lampie bezpośrednio po nałożeniu.

Utrwalanie w lampie UV powinno trwać 60 sekund, a w przypadku lamp UV LED 12 W – 2 x 60 sekund. Kiedy już pomalujesz i utrwalisz wszystkie paznokcie, nałóż drugą warstwę i utrwalaj tak samo długo, jak pierwszą. I gotowe – nie potrzebujesz topu. Wystarczy ponownie odtłuścić i twój błyskawiczny manicure hybrydowy jest gotów.

Czy można używać lakierów 5 w 1 jako bazy?

Jeśli chcesz użyć innego koloru, niż odcień twojego lakieru 5 w 1, możesz użyć go jako tradycyjnej bazy hybrydowej. Nałóż cienką warstwę, utwardź 60 sekund, a następnie pomaluj wybranym lakierem hybrydowym. Dzięki temu nie musisz kupować oddzielnej bazy, gdy masz ochotę na inną stylizację. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku należy użyć osobnego topu.

Co więcej, lakier hybrydowy 5 w 1 nadaje się do nadbudowy i przedłużania paznokci, i to aż do 1 cm! Użyj szablonów do przedłużania i odpowiedniej metody ich podkładania (przyda się przeszkolenie przez profesjonalistkę). W tym przypadku również nie potrzebujesz żadnych innych produktów. Lakier hybrydowy 5 w 1 zastąpi w takiej sytuacji bazę, żel do przedłużania/nadbudowy, lakier i top.

Na koniec warto dodać, że lakiery hybrydowe Semilac 5 w 1 z linii Care mają też za zadanie pielęgnować paznokcie, a to dzięki zawartości składników takich jak biotyna, olejek z drzewa herbacianego czy witamina E.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.