Depilacja laserowa - kiedy warto ją wykonać, jak się przygotować i jak długo trwają efekty?

Usuwanie zbędnego owłosienia jest bardzo starą praktyką, a sposobów na golenie wymyśliliśmy równie wiele - zarówno bardziej, jak i mniej skutecznych. Spośród ich wszystkich depilacja laserowa zdecydowanie się wyróżnia. Wprawdzie na początku wymaga od nas więcej poświęceń, jednak po zakończeniu serii zabiegów możemy cieszyć się gładką skórą na stałe. Czy warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa

Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Usuwanie niechcianego owłosienia jest powszechną i bardzo starą metodą na upiększanie naszego ciała. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów. Niestety, wiele klasycznych sposobów golenia jest krótkotrwała, często nieprzyjemna i może powodować wrastanie nowo powstających włosków. W przypadku zabiegu depilacji laserowej niwelujemy wszystkie te skutki - jej efekty są trwałe, podczas procedury nie czujemy wiele dyskomfortu, a usunięte w ten sposób owłosienie nie pojawia się i nie wrasta w skórę. Dzieje się tak ze względu na to, że laser wnika bezpośrednio do struktury włosa, niszcząc go od środka, a nie wyrywając. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie Velvet Clinic.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia, przed zabiegiem depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem jest konsultacja, podczas której specjalista określi, czy nasze włosy nadają się do poddania ich światłu lasera. Do innych ważnych kroków zaliczymy także:

  • unikanie opalania na dwa tygodnie przed zabiegiem;
  • odstawienie leków oraz ziół o właściwościach światłouczulających;
  • zrezygnowanie z zabiegów obejmujących wyrywanie włosów.

Dodatkowo dzień przed planowanym zabiegiem należy ogolić ciało zwykłą maszynką, a także powstrzymać się od używania kosmetyków na obszarze, który ma zostać poddany działaniu lasera.

Jak długo trwają efekty uzyskane depilacją laserową?

Depilacja laserowa Łódź to zabieg bardzo skuteczny. Zwykle wystarczy kilka zabiegów usuwania zbędnego owłosienia, by całkowicie zahamować jego wzrost. Z czasem może okazać się, że będziemy potrzebowali tak zwanego zabiegu przypominającego, jednak nie u każdej osoby jest on konieczny. Po przejściu wszystkich zaleconych przez specjalistę sesji nasza skóra pozostanie gładka, ponieważ światło lasera niszczy włos od wewnątrz i całkowicie blokuje jego wzrost.

Depilacja laserowa - kiedy będzie nieskuteczna?

Choć depilację laserową można polecić jako najskuteczniejszy sposób na usuwanie niechcianych włosków z ciała, nie u każdego da ona wymierny efekt. Światło lasera najlepiej działa na włosy zawierające dużą ilość melatoniny, a więc te o ciemnym zabarwieniu. Osoby posiadające włosy koloru blond lub rudego nie będą w stanie skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, ponieważ ich włoski są zbyt delikatne. Istnieje również szereg przeciwwskazań, przy okazji których nie powinniśmy decydować się na laserowe usuwanie owłosienia. Zaliczamy do nich między innymi ciążę lub menstruację, problemy z układem krążenia, żylaki czy niektóre nowotwory.

Depilacja laserem jest najskuteczniejszą metodą na usuwanie niepożądanych włosów. Jako jedyna potrafi w pełni zatrzymać ich wzrost, co oznacza że już nigdy więcej nie będziemy musieli golić danej partii ciała. Aby zabieg udał się pomyślnie musimy przestrzegać określonych zasad zarówno przed, jak i po nim, a także stosować się do zaleceń specjalisty, który go dla nas przeprowadzi.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.