Sposoby na zwiększenie objętości włosów

Jesteś posiadaczką cienkich włosów o małej objętości? Marzysz o objętościowej, gęstej i lśniącej fryzurze? Włosy dla wielu stanowią ważną część wyglądu. Podkreślają kobiecą urodę oraz dodają pewności siebie. Warto zatem zatroszczyć się, aby były w jak najlepszej kondycji.

Sposoby na zwiększenie objętości włosów

Przyczyn słabych włosów jest wiele, zaczynając od korzystania z niewłaściwych kosmetyków, przez nieodpowiednią dietę, tendencje genetyczne, po problemy hormonalne lub też choroby. Zanim zaczniesz robić coś w kierunku poprawy stanu swoich włosów, warto poznać przyczynę ich nieodpowiedniej kondycji. Poznanie źródła stanowi bardzo ważny krok, dzięki któremu będziesz wiedział, jaki kierunek obrać, aby odmienić swoją fryzurę.

Uzyskaj szybki efekt z włosami doczepianymi

Pierwszym sposobem na dodanie włosom objętości dosłownie w przeciągu kilku godzin jest wykorzystanie pasm doczepianych. Włosy doczepiane pozwalają zarówno na przedłużenie, jak i zagęszczenie naturalnych kosmyków. Aby dowiedzieć się więcej na temat włosów  doczepianych zapraszam do odwiedzenia https://besthair.pl/. W sklepie BestHair znajdziesz szeroki wybór pasm doczepianych. Jeżeli nie wiesz na jakie włosy się zdecydować, poproś o pomoc wykwalifikowany personel sklepu.

Weź pod lupę swoje kosmetyki

Jeżeli należysz do osób bardziej cierpliwych, które chcą zwiększyć objętość swoich naturalnych włosów, to na wstępie przyjrzyj się swoim kosmetykom. Niektóre z nich mogą obciążać pasma przez co włosy wyglądają na przeciążone. Warto sięgnąć po produkty o  naturalnym składzie oraz delikatnej formule. Pamiętaj, aby odżywki czy maski nakładać jedynie na końce pasm, nigdy u ich nasady. Wartym wypróbowania sposobem jest również zamiana kolejności zabiegów pielęgnacyjnych. Co to oznacza? Zastosuj odżywkę jeszcze przed szamponem! Pamiętaj również, aby do płukania włosów używać chłodnej wody, a także aby ich nie szorować, a jedynie odcisnąć w ręcznik nadmiar wody. Jeśli możesz - zrezygnuj z suszarki, lokówki i prostownicy.

Jeżeli potrzebujesz wysuszyć włosy suszarką, susz je z głową do dołu letnim lub chłodnym strumieniem. Pozwoli to na uniesienie włosów u nasady. Pamiętaj o regularności rozczesywania włosów. Czesz je minimum dwa razy dziennie przy wykorzystaniu szczotki z naturalnego włosia. Pozwala to na pobudzenie krążenia w skórze głowy, a także usunięcie zanieczyszczeń oraz martwego naskórka.

Przyjrzyj się swojej diecie

Łamliwe i cienkie włosy mogą również być efektem nieodpowiednio skomponowanej, niedoborowej diety. Zbyt mała ilość witamin, składników mineralnych, produktów bogatych w błonnik czy w kwasy omega-3 może wywierać negatywny wpływ na jakość Twoich włosów.

Sprawdź poduszki z jedwabiu

Jeżeli Twoja dieta i styl życia są odpowiednie, stosujesz do pielęgnacji delikatne kosmetyki, a wciąż zauważasz, że Twoje włosy nie mają objętości i są oklapnięte, to warto przyjrzeć się temu na czym śpisz! Dobrym wyborem będzie jedwabna poduszka, której włókna nie będą osłabiać łusek włosów, również w momencie, kiedy w czasie snu będziesz pocierać o nią głową. Sprawdź jaki sposób na zwiększenie objętości sprawdzi się u Ciebie!

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.