Avicenna Oil – doceń naturalne olejki eteryczne

Jeszcze do niedawna korzystanie z olejków eterycznych kojarzone było wyłącznie z nadawaniem przyjemnego zapachu pomieszczeniom i praniu. Na pewno nie raz natknęłaś się w drogeriach na olejki do dyfuzorów czy kominków zapachowych. Bez wątpienia pięknego zapachu nigdy za wiele! Jednak co by było gdybyśmy połączyli aromatyzowanie pomieszczeń z oddziaływaniem na nasze zdrowie i samopoczucie? To nie żadne mrzonki, bowiem historia aromaterapii sięga starożytnych czasów, natomiast ta współczesna jako dziedzina nauki bardzo prężnie się rozwija!

infoblog dresscloud

Czym są olejki eteryczne Avicenna Oil?

Olejki eteryczne to wyciągi z różnych części roślin, m.in. kwiatów, owoców, liści, nasion, korzeni lub kory, które wykazują działanie terapeutyczne. Swoje właściwości zawdzięczają składnikom aktywnym, którymi są różnego rodzaju związki chemiczne. Ich cechą charakterystyczną jest nie tylko niepowtarzalny zapach, lecz również fakt, że każdy olejek eteryczny odznacza się innymi możliwościami zastosowań. Możemy skupić się wyłącznie na doznaniach zmysłu węchu, ale możemy także pójść o krok dalej i zacząć doceniać terapeutyczne właściwości naturalnych olejków eterycznych.

Olejki eteryczne Avicenna Oil są wspaniałym sposobem na docenienie dobrodziejstw, jakie dała nam natura. Możemy z nich korzystać na naprawdę wiele sposobów, zastosowanie znajdują w większości problemów zdrowotnych i niezawodnie pomagają poprawić jakość naszego życia.

Jak zacząć aromaterapię z Avicenna Oil?

W celu skutecznego korzystania z aromaterapii nie musisz inwestować w najdroższy sprzęt, wykupować całej oferty olejków eterycznych ze sklepów ani zaczynać tworzyć własnych naturalnych kosmetyków. Najważniejsze, abyś zastanowiła się, w jakich aspektach swojego życia potrzebujesz wsparcia aromaterapeutycznego? Być może są to nadmierny stres, problemy ze snem, obniżona odporność lub potrzeba dopełnienia codziennej pielęgnacji Twojej skóry? Zastanów się, w czym konkretnie chcesz wesprzeć swój organizm i swoje zdrowie, sprawdź najbardziej polecane olejki eteryczne w tych problemach i poczytaj o metodach na stosowanie aromaterapii na co dzień. Gdy to zrobisz zaopatrz się w kilka najodpowiedniejszych dla Ciebie olejków i przekonaj się, co konkretnie sprawdza się w Twoim przypadku.

Jako Avicenna Oil stawiamy na rozważne zakupy i wsparcie ekologii, dlatego najpierw zachęcamy Cię do przemyślenia Twoich potrzeb, a dopiero później robienia zakupów. Czasami może być też tak, że dany olejek nie będzie Ci odpowiadał ze względu na jego zapach – nie zrażaj się! Pamiętaj, że możesz własnoręcznie tworzyć mieszanki olejków eterycznych, a więc jeśli ten, który wybrałaś nie przypadnie Ci do gustu, nie musisz od razu z niego rezygnować. Olejki eteryczne są na tyle drogocenne, że nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której któryś z nich mógłby się zmarnować.

Jaki olejek wybrać? Najczęściej wybierane olejki eteryczne i ich właściwości

Jak już wspomnieliśmy, każdy olejek eteryczny odznacza się innymi właściwościami. W dodatku ich działanie może się różnić w zależności od sposobu zastosowania. Niemniej możliwe jest wyszczególnienie tych najchętniej kupowanych, podstawowych olejków eterycznych, które każdy z nas powinien mieć w domu do zaspokajania swoich codziennych potrzeb.

Olejek eukaliptusowy
Jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych. Doceniany jest szczególnie za swoje działanie uspokajające i wpływające na polepszenie nastroju. Polecany do stosowania wieczorami w celu rozładowywania napięcia nerwowego, stanów lękowych i niwelowania problemów ze snem.

Olejek eukaliptusowy
Słynie on przede wszystkim ze swojego działania antyseptycznego, przeciwwirusowego, przeciwgrzybicznego oraz antybakteryjnego. Dzięki tym właściwościom najczęściej jest stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych.

Olejek z drzewka herbacianego
Podobnie jak olejek eukaliptusowy uważany jest za jeden z najlepszych antyseptyków. Sprawdza się w różnego rodzaju problemach dermatologicznych, takich jak wysypka, trądzik, łupież i łojotok.

Olejek cytrynowy
Ze względu na działanie pobudzające i orzeźwiające polecany jest w zmęczeniu i ogólnym osłabieniu. Dodatkowo idealnie sprawdza się jako dodatek do codziennej pielęgnacji, gdyż rozjaśnia skórę, tonizuje oraz pomaga w walce z łupieżem.

Olejek miętowy
Olejek ten ma bardzo silne właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Nieoceniony w przypadku napięcia nerwowego, bólów głowy i ciężkich problemów dermatologicznych jak świąd, świerzb i egzema.

infoblog dresscloudinfoblog dresscloud

Pułapki w świecie olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne Avicenna Oil same w sobie nie wymagają konserwantów, gdyż są one naturalnymi antyseptykami. Są to produkty wegańskie, nierozcieńczone, których zastosowanie jest ściśle aromaterapeutyczne.

Bez odpowiedniej wiedzy jednak bardzo łatwo jest kupić produkt niespełniający tych wymogów. Oto kilka zasad, których musisz się trzymać przy zakupie olejków eterycznych:

  • Zwracaj uwagę na to, czy na pewno kupujesz naturalny olejek eteryczny. Obok naturalnych olejków mogą stać olejki w formie kompozycji, które są rekonstrukcjami składu oraz profilu zapachowego olejku eterycznego, który występuje w naturze lub kompozycje zapachowe, które są syntetycznym odtworzeniem danego zapachu. Olejki w formie kompozycji i kompozycje zapachowe są pozbawione właściwości aromaterapeutycznych. Często to właśnie one są dodawane do kosmetyków oraz świec.
  • Na etykiecie olejku musi widnieć określenie „olejek naturalny”.
  • Na etykiecie musi się również znajdować nazwa olejku wraz z łacińską nazwą rośliny, z której to został otrzymany.
  • W składzie INCI na etykiecie nie powinny pojawić się żadne zbędne dodatki – odpowiedni skład to taki, w którym jest olejek z danej rośliny plus ewentualnie naturalne składniki olejku eterycznego.

Dodatkowo warto sprawdzić producenta, od którego kupujemy olejki eteryczne, m.in. czy posiada istotne certyfikaty (chociażby przynależy do stowarzyszenia producentów olejków IFEAT).

Jak stosować olejki eteryczne?

Najłatwiejszą i najpowszechniejszą formą stosowania olejków eterycznych są inhalacje. W tym celu możemy korzystać z dyfuzorów oraz nebulizatorów. Bardzo często stosuje się także kominki ceramiczne, jednak dwie pierwsze opcje będą lepsze ze względu na brak kontaktu olejku z wysoką temperaturą. Inhalacje są w szczególności zalecane w różnego rodzaju infekcjach górnych dróg oddechowych oraz niwelowaniu napięcia nerwowego, stresu i w celu poprawy nastroju. Z inhalacji można również korzystać w saunie.

Kolejnym sposobem na włączenie aromaterapii do swojej codzienności są kąpiele aromaterapeutyczne, gdzie składniki aktywne olejków mogą być wdychane oraz przenikać do organizmu przez skórę. Tutaj istotne jest, aby olejek dozować pod strumień wody.

Niezwykle skutecznym zastosowaniem olejków eterycznych są różnego rodzaju masaże, gdzie mogą one wchłaniać się przez skórę bezpośrednio do krwioobiegu. Tym samym oddziaływują na miejsce bólu, co jest szczególnie cenione w przypadku bólów mięśniowych, stawowych oraz nerwobólów. Należy pamiętać, że w tym przypadku olejki powinny być wymieszane z olejem bazowym (np. migdałowym, jojoba lub z wiesiołka).

W celu zwiększenia skuteczności pielęgnacji ciała olejki możesz także dodawać do swoich kosmetyków, jak np. kremów, szamponów, płukanek.

O czym musisz pamiętać, zanim zaczniesz stosować olejki eteryczne?

Używaj olejków eterycznych z rozwagą. Nie stosuj zbyt wysokiego stężenia, trzymaj się dawek określonych w instrukcji. Jeśli przygotowujesz mieszankę własnoręcznie, nie mieszaj ze sobą więcej niż pięć rodzajów. Nie podawaj olejków eterycznych doustnie. Jeśli decydujesz się na stosowanie ich w postaci masażu, okładów lub nacierania konkretnych miejsc, zawsze stosuj je rozcieńczone w oleju bazowym. Pamiętaj, że istnieją olejki, które mogą spowodować poparzenie skóry.

Korzystaj bezpiecznie z ponadczasowej mocy aromaterapii i pozwól nam ukoić Twoje zmysły.

Więcej informacji o naszych olejkach eterycznych znajdziesz na avicenna.com.pl

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.