Podkolanówki uciskowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Podkolanówki uciskowe to wyroby medyczne stosowane w leczeniu niewydolności żylnej. Tak jak i inne produkty kompresyjne są one również wykorzystywane profilaktycznie, by nie dopuścić do powstania tego schorzenia. Z jakiego jednak powodu warto postawić na podkolanówki przeciwżylakowe w sytuacji, kiedy możemy wybrać również inne wyroby uciskowe?

Podkolanówki uciskowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Podkolanówki uciskowe w profilaktyce i leczeniu niewydolności żylnej

Schorzenie, jakim jest niewydolność żylna, objawia się nie tylko zmianami skórnymi, takimi jak żylaki, ale również obrzękami i bólem, które mogą w dużym stopniu negatywnie wpłynąć na komfort życia. Z tego powodu tak ważna jest profilaktyka tego schorzenia oraz wdrażanie odpowiedniego leczenia w momencie, gdy już ono wystąpi. Rozwiązaniem, które sprawdza się zarówno w celu zapobiegania niewydolności żylnej, jak i w jej leczeniu jest kompresjoterapia. Wykorzystuje się do niej produkty kompresyjne, takie jak na przykład podkolanówki przeciwżylakowe, które w odpowiedni sposób uciskają kończyny, by wspomóc krążenie i nie dopuścić do zalegania krwi w nogach.

Podkolanówki uciskowe to wyrób medyczny, którego stosowanie powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem, który zaleci, jaki produkt będzie najlepszy w danej sytuacji. Ważny jest bowiem nie tylko odpowiedni dobór rozmiaru, ale także klasy kompresji. Choć podkolanówki uciskowe na żylaki nie są jedynymi produktami wykorzystywanymi w kompresjoterapii – stosowane są bowiem również pończochy i rajstopy przeciwżylakowe – to właśnie na nie często decydują się pacjenci zmagający się z niewydolnością żylną. Jakie są jednak tego powody?

Zalety podkolanówek przeciwżylakowych

W sytuacjach, w których możliwy jest wybór zarówno rajstop, pończoch jak i podkolanówek uciskowych, pacjent musi podjąć decyzję dotyczącą tego, który z produktów będzie najlepiej dopasowany do jego potrzeb. Każdy z nich będzie bowiem cechował się innymi właściwościami i może lepiej lub gorzej sprawdzić się w określonych sytuacjach. Na podkolanówki przeciwżylakowe warto jednak postawić w przypadku, kiedy kluczowym aspektem, który wpływa na wybór produktu, jest wygoda. Ich zakładanie i zdejmowanie będzie prostsze i nie będzie zabierało zbyt wiele czasu. Osoby zmagające się z niewydolnością żylną mogą także wybrać podkolanówki uciskowe kierując się kwestiami estetycznymi. Na rynku dostępne są bowiem produkty w rożnych wzorach i kolorach przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dzięki czemu nie będzie problemem dopasowanie ich do każdej stylizacji.

Podkolanówki uciskowe na żylaki – w jaki sposób należy je nosić?

Wpływ na skuteczność kompresjoterapii będzie miał nie tylko wybór odpowiedniego produktu, ale także właściwy sposób jego stosowania. Podkolanówki uciskowe powinny być założone starannie i równo, aby nie dopuścić do pojawienia się zagięć. Ważna jest również pora ich zakładania i zdejmowania – w tej kwestii również warto skonsultować się z lekarzem, który wyda odpowiednie zalecenia dopasowane do konkretnego typu schorzenia.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.