Medycyna estetyczna – profilaktyka starzenia się i poprawa kondycji skóry

Zabiegi medycyny estetycznej – w przeciwieństwie do operacji plastycznych – to mało inwazyjny proces, który zapobiega objawom starzenia się skóry. Dzięki temu, że zabiegi te nie wymagają długiej rekonwalescencji, a jednocześnie dają widoczne efekty, decyduje się na nie coraz więcej kobiet, a także mężczyzn.

Medycyna estetyczna – profilaktyka starzenia się i poprawa kondycji skóry

Medycyna estetyczna to działania pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Zajmuje się ona zapobieganiem wystąpienia efektów starzenia się skóry albo też przywróceniem jej do stanu, zanim zdążyły wystąpić na skórze objawy jej starzenia się. Takie zabiegi medycyny estetycznej mają na celu poprawienie atrakcyjności osoby, która się im poddaje. Nie da się jednak ukryć, że za tym idzie też zawsze poprawa samopoczucia psychicznego – wzrasta pewność siebie i znikają różnego rodzaju kompleksy. Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej? A kiedy warto zastosować popularny botoks i na na czym ten zabieg polega? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Paleta zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną cały czas się poszerza. Dziś wśród najbardziej popularnych bez wątpienia można wymienić: botoks (botox), o którym więcej już za chwilę. Równie często pacjentki gabinetów medycyny estetycznej decydują się na mezoterapię, która polega na robieniu serii nakłuć, dzięki którym aktywne substancje są dostarczane do skóry właściwej. Kolejne miejsce zajmują zastrzyki z kwasu hialuronowego przywracające skórze jędrność, a zaraz po nich zastosowanie nici liftingujących. Medycyna estetyczna to także skuteczne zabiegi, które pozwalają pozbyć się różnego rodzaju przebarwień cery. Do bardzo popularnych należy zabieg o nazwie Cosmelan, który dodatkowo pozwala zamknąć rozszerzone pory skóry. 

Czym jest botox? Kiedy się go stosuje?

Jak już wcześniej wspomniano, wstrzyknięcie toksyny botulinowej typu A (czyli popularnego botoxu), należy do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Toksyna ta paraliżuje mięśnie twarzy, dzięki czemu skutecznie zostają zredukowane zmarszczki mimiczne. Skóra zostaje wyraźnie wygładzona, w związku z czym odzyskuje młody wygląd. Jeśli zdecydujemy się na tego typu zabieg, warto skorzystać z ofert specjalistycznych gabinetów o wysokiej renomie, które wykonują zabiegi z dużą precyzją przy użyciu wysokiej jakości preparatów https://viviestetic.eu/medycyna-estetyczna/twarz/botox. Jakość, którą ma botox, również ma wpływ na końcowy efekt zabiegu.

Do zabiegów medycyny estetycznej warto podejść z rozsądkiem i w sposób profesjonalny. Tylko wtedy ich efekty będą naprawdę satysfakcjonujące i pozostające w zgodzie z trendami klasycznego piękna.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.