Zaproszenie do świata literatury - najlepsze książki dla 7-latka

Książki dla dzieci to ważny segment rynku wydawniczego. Rodzice dbają o rozwój swoich pociech, zachęcając ich od do czytania ilustrowanych opowieści, baśni lub przygodowych książek z morałem. Dla najmłodszych idealne są publikacje interaktywne, nieco starsi natomiast coraz częściej mogą poprzez lekturę uczyć się języka obcego lub programowania. Chociaż trendy na rynku zmieniają się szybko, niektóre pozycje stale utrzymują się na listach przebojów. Jaką książkę warto podarować dziecku w wieku 7 lat?

Zaproszenie do świata literatury - najlepsze książki dla 7-latka

Wiedza nie musi być nudna

Najważniejszym trendem dla 7-latków pozostaje dziś literatura edukacyjna. Wydawnictwa coraz częściej publikują książki, które nie tylko mają zapewnić wartościową rozrywkę, ale też przekazywać podstawową wiedzę o świecie. Zazwyczaj mają one atrakcyjną formę graficzną. Kolorowe, śmieszne ilustracje pomagają utrwalić informacje dotyczące historii, geografii, matematyki lub nauk przyrodniczych, ale też informatyki lub języka angielskiego. 

Szczególną popularnością cieszą się m.in. pozycje Jak to działa? Ciało człowieka, Dzień i noc. Młodzi przyrodnicy lub Jestem eko. Ja też mogę uratować świat. Odpowiednio dobrane lektury przy odrobinie szczęścia nie tylko zachęcą dziecko do samodzielnego odkrywania świata roślin i zwierząt, ale też nauczą prawidłowych postaw oraz zdrowych nawyków. Chcesz zapewnić swojemu dziecku wszechstronną edukację? Siedmiolatkowi podaruj w prezencie również te publikacje, które będą wprowadzeniem do rysunku lub programowania, np. Kodowanie dla dzieci lub Sztuka rysowania dla dzieci.

Książki dla siedmiolatka - nauka poprzez zabawę

Kolejnym trendem są książki interaktywne. To tytuły, które nie tylko zachęcają najmłodszych do czytania, ale także uczą kreatywnego, nieszablonowego myślenia, empatii i rozwijają zdolności poznawcze. Niektóre publikacje zawierają ciekawe quizy i łamigłówki, kolorowanki i naklejki, na podstawie których trzeba stworzyć zupełnie nowych obrazek. Nauka poprzez zabawę możliwa będzie między innymi dzięki pozycji Moje Roboty. Piżamorama  wydawnictwa Wytwórnia, dzięki której każdy siedmiolatek zamieni się w konstruktora robotów. Idealnym ćwiczeniem na spostrzegawczość będą natomiast kolejne części serii Gdzie jest Wally.

Opowieści są niezastąpione

Zastanawiasz się, w jaki sposób przekazać swojemu dziecku pasję do czytania? Nie możesz zapomnieć o powieściach przygodowych i fantastycznych, które wprowadzą siedmiolatka w niesamowity świat magii, czarodziejstwa i pierwszych przyjaźni. Klasyczną propozycją dla młodych czytelników jest seria Przygody Trzech Detektywów, która osiągnęła oszałamiający sukces w Europie. Dzieci w tym wieku z radością zanurzą się także w przygody Mikołajka lub Muminków.

Podsumowanie 

Dzieciństwo to czas, w którym najmłodsi zaczynają rozwijać wyobraźnię, wrażliwość i kreatywność. Czytanie staje się dla nich wówczas niezwykle ważnym źródłem rozrywki oraz wiedzy o świecie. Warto pielęgnować zainteresowanie dzieci czytelnictwem, gdyż z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Dobierając odpowiednie książki dla dzieci w wieku 7 lat, możemy z łatwością przekazywać im najważniejsze prawdy o świecie, tłumaczyć skomplikowane problemy i uczyć zdrowych nawyków, które staną się fundamentem długiego, szczęśliwego życia.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.