Keratyna, Botoks czy Nanoplastia – Sprawdź, który zabieg będzie najlepszy dla Ciebie

Jeśli myślisz o pielęgnacji włosów, na myśl przychodzą trzy zabiegi poprawiające ich stan. Wszystkie mają za zadanie dogłębne odżywienie i regenerację, ale każdy z nich działa w inny sposób i jest odpowiedni dla innych rodzajów włosa.

infoblog dresscloud

Zabieg botoksu na włosy

Najdelikatniejszy i najmniej inwazyjny jest tak zwany Botoks na włosy. Zabieg ten jest typowo odżywiający i mocno regenerujący od wewnątrz. Efekt zabiegu, czyli miękkie i głęboko odżywione włosy, utrzymuje się do 3 miesięcy. Tego typu zabieg pielęgnacyjny jest przeznaczony dla osób mających suche, często uszkodzone farbowaniem lub rozjaśnianiem włosy. Puszące się kosmyki stają się ujarzmione i zdrowo wygładzone. Kompleks witamin dostarczany poprzez ten zabieg chroni przed promieniowanie UV, jak również ułatwia rozczesywanie. Włosy zyskują niesamowicie piękny  blask.

infoblog dresscloud

Pierwszy etap pielęgnacji polega na umyciu włosów specjalnym do tego celu, mocno oczyszczającym szamponem. W ten sposób pozbywamy się resztek kosmetyków pozostałych po wcześniejszej pielęgnacji i mocno otwieramy łuskę, aby wprowadzić wgłąb włosa preparat. Następnym etapem jest nałożenie partiami na włosy botoksu w formie maski. Ostatnim etapem jest dokładne wyprostowanie włosów, wtłoczenie preparatu i domknięcie łuski. Po Botoksie na włosy, należy je pielęgnować, stosując szampon nawilżający i wygładzający. Unikamy z kolei szamponów oczyszczających, ziołowych, dla dzieci lub przeciwłupieżowych.

Keratynowe prostowanie włosów

Zabiegiem pielęgnacyjnym, bardzo popularnym w ostatnich latach jest Keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg typowo pielęgnujący, ale jego działanie jest już mocniejsze. Następuje tu dociążenie włosów, a efektem ubocznym jest to, że stają się one proste. Podczas tego zabiegu zostają wprowadzone do włosa mikroelementy, dzięki czemu są wygładzone, miękkie i niesamowicie lśniące. Zabieg keratynowego prostowania jest przeznaczony dla puszących, matowych lub plączących się włosów. Świetnie sprawdzi się również przy włosach falowanych i delikatnie kręconych, potrzebujących wygładzenia oraz odżywienia. Efekt, przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, utrzymuje się też dłużej od botoksu, ponieważ od 3 do 6 miesięcy. Po pierwszym zabiegu czas utrzymania efektu prostych włosów utrzyma się krócej, ale po regularnemu jego wykonywaniu, efekt będzie się potęgował.

Po keratynowym prostowaniu unikamy w kosmetykach soli, SLS oraz przez pierwszy miesiąc nie stosujemy produktów z keratyną, które mogłyby przeproteinować włosy.

Zabieg nanoplastii

Nowością na rynku zabiegów pielęgnacyjnych, typowo nastawiona na prostowanie włosów jest nanoplastia. Początkowo stworzona była z myślą o włosach afro, lub takich, przy których keratynowe prostowanie sobie nie poradziło, czyli na włosy grube czy mocno skręcone. Zabieg Nanoplastii trwa dużo dłużej od pozostałych, bo aż 3 do 6 godzin, jest produktem opartym na naturalnych składnikach, mimo to dając dużo trwalsze i lepsze efekty. Nanoplastia nadaje się do praktycznie każdego rodzaju włosów, natomiast muszą one być w bardzo dobrej kondycji. Konieczne jest, żeby były głęboko odżywione, gdyż jest to produkt dużo silniejszy. 

Jeśli mamy do czynienia z włosami farbowanymi, to mogą się one podczas zabiegu naturalnie rozjaśnić nawet o 2 lub 3 tony.  Skład produktów jest tu oparty na aminokwasach, a połączenie ich z włosami farbowanymi oraz wysoką temperaturą podczas prostowania może dać efekt rozjaśnienia. Jeśli chcemy zastosować nanoplastię na włosy rozjaśniane, musimy najpierw zrobić test elastyczności włosów i sprawdzić czy włosy się nie rwą lub nie ciągną jak guma. W przypadku gdyby się okazało, że włosy są w bardzo złym stanie i się rwą - nie możemy wykonać tego zabiegu.

Efekt Nanoplastii przy regularnym  stosowaniu, może się utrzymać od 6 do 12 miesięcy. Jest to zabieg droższy od pozostałych, ale efekty są niesamowite, widoczne od razu i zdecydowanie warte swojej ceny i czasu.

Preparat stosowany w nanoplastii zmywany jest tego samego dnia, gdyż nie ma potrzeby, aby pozostał na włosach dłużej, niż trwa sam zabieg. Zwrócić należy jednak uwagę aby po zabiegu pielęgnować włosy kosmetykami dedykowanymi specjalnie do włosów po Nanoplastii, są to szampony i odżywki o odpowiednim PH.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.