Makijaż cery tłustej – jak go wykonać?

Makijaż ma wielką moc – wiemy o tym nie od dziś. Pozwala podkreślić atuty i zatuszować ewentualne mankamenty urody, dodając przy tym sporo pewności siebie. Jak go jednak wykonać, gdy jest się posiadaczką często problematycznej tłustej cery?

Makijaż cery tłustej – jak go wykonać?

Pierwszy etap – pielęgnacja!

Zaskoczona? Dobrze dobrana pielęgnacja i właściwe produkty to klucz do tego, by makijaż wyglądał na skórze dobrze i trzymał się odpowiednio długo bez nadmiernego wyświecania się i przetłuszczania. W przypadku cer tłustych jest to bardzo znaczące – zapewne wiesz, że zazwyczaj pewna strefa twarzy zaczyna wyglądać nieświeżo już po kilku godzinach od nałożenia makijażu.

Dopasowane do potrzeb Twojej skóry kosmetyki mogą okazać się rozwiązaniem większości Twoich problemów z cerą. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę? Świetnie sprawdzić się mogą kosmetyki regulujące i normalizujące – ograniczą wydzielanie sebum. Pamiętaj również o głębokim nawilżaniu – wbrew pozorom, cera tłusta również go potrzebuje, a jej nadmierne wysuszenie może prowadzić do pogłębienia się problemów.

Podczas pielęgnacji postaw na dogłębne oczyszczanie – wybierz żel, który dobrze doczyści cerę oraz peeling, który złuszczy jej martwe komórki (sprawdzi się zwłaszcza taki z drobinkami lub zawartością kwasów). Pamiętaj o toniku, serum i kremie nawilżającym. Zwróć uwagę na ich składniki aktywne – nie powinny być komedogenne, czyli wywołujące zapychanie ujść gruczołów łojowych. Raz w tygodniu warto także nałożyć na twarz maseczkę. Jeśli szukasz odpowiednich produktów dla swojej cery, przejrzyj ofertę np. Stars from the Stars.

Postaw na dobrze dobrane kosmetyki

Produkty do pielęgnacji to jedno, a kosmetyki do makijażu dla cery tłustej to drugie. Jeżeli Twoja cera jest zadbana, dobrze odżywiona i nawilżona, masz już idealną podstawę do tego, by tworzyć swój makijaż. Zacznijmy od zawartości kosmetyczki.

Po pierwsze – podkład. Nieraz zapewne zdarzyło Ci się, że ten nieestetycznie rolował się, wycierał i świecił. Słowem, nic przyjemnego. Warto dobrać taki produkt, który będzie miał działanie matujące i lekką, płynną konsystencję – dobrze połączy się ze skórą. Zwróć jednak uwagę, by zbytnio nie wysuszał cery i posiadał składniki pielęgnacyjne. By zwiększyć trwałość podkładu, możesz użyć także bazy pod makijaż.

Kolejny istotny produkt to puder. Dzięki niemu utrwalisz makijaż i nadasz mu aksamitnego wykończenia. W tym przypadku cery tłuste także polubią się z pudrami matującymi. Warto postawić na kosmetyk sypki, o dosyć miałkiej strukturze – dobrze sprawdzą się np. pudry ryżowe lub bambusowe. Zwróć uwagę, czy dobrze stapia się z podkładem – czasami białe, transparentne pudry mają tendencję do bielenia makijażu.

Jak dobrze utrwalić makijaż?

Jeśli wybrałaś trwały podkład i na dodatek wzmocniłaś go pudrem, zwykle do codziennego makijażu taki zestaw wystarczy. Później z biegiem dnia warto odcisnąć ewentualny nadmiar sebum w chusteczki matujące i dołożyć odrobinę pudru. Jednak co w przypadku większych wyjść i makijaży okazjonalnych?

W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w mgiełkę utrwalającą – wystarczy, że spryskasz nią twarz po zakończonym makijażu. Z pomocą może przyjść także specjalna technika zwana bakingiem. Polega na obfitym opruszeniu problematycznych stref pudrem, pozostawieniu go na twarzy przez kilkanaście minut, a następnie obmieceniu go puchatym pędzlem. Dzięki temu puder wnika nieco głębiej w pory i przedłuża efekt matowej i nieskazitelnej cery.

Makijaż cery tłustej wcale nie musi być skomplikowany. Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o swoją skórę i dobierzesz kosmetyki pod jej wymagania. Dzięki temu na Twojej twarzy świecić się będzie… jedynie rozświetlacz!

Artykuł Sponsorowany

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.