Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy?

Dobrze dobrana pielęgnacja twarzy to jedna z dwóch najważniejszych zasad, jakimi powinniśmy kierować się, jeżeli zależy nam na zdrowym i ładnym wyglądzie cery. Jak powinniśmy ją pielęgnować, jakich kosmetyków używać i na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy?

  1. Codzienna pielęgnacja twarzy - od czego zacząć?
  2. Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy rano, a jak wieczorem?
  3. Prawidłowa pielęgnacja twarzy latem i zimą - na co zwracać uwagę?
  4. Jakie kosmetyki do twarzy wybierać?

Codzienna pielęgnacja twarzy - od czego zacząć?

Twarz jest naszą wizytówką pod wieloma względami. Zwykle to pierwsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę poznając nową osobę, a problemy skórne niejednego już przyprawiły o kompleksy. W sytuacji, gdy nasz stan wynika z choroby, należy jak najszybciej zgłosić się do dermatologa i postępować zgodnie z jego wskazówkami. W innym wypadku w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się swojej diecie; duża ilość produktów przetworzonych ma istotny, negatywny wpływ na wygląd skóry. Ostatnim, choć równie ważnym krokiem do ładniejszej cery jest dobranie właściwych kosmetyków i regularna, dopasowana do naszych potrzeb pielęgnacja twarzy.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy rano, a jak wieczorem?

O skórę powinniśmy dbać cały dzień, jednak poranek i wieczór są zwykle najważniejszymi momentami w ciągu doby. Rano, zaraz po tym jak wstaniemy z łóżka, powinniśmy zadbać o oczyszczanie twarzy żelem lub emulsją do codziennego użytku - ważne, aby była ona dopasowana do rodzaju naszej cery. Osoby ze skórą tłustą lub mieszaną powinny wybierać produkty nieobciążające, oparte na bazie wody. Z kolei osoby o cerze suchej muszą skupić się przede wszystkim na jej nawilżeniu, do czego przeznaczone są kosmetyki o bazie oleistej.

Jeżeli wybierzemy dobry żel do mycia twarzy, jak na przykład Cerave zestaw, nie będziemy potrzebować rano wiele więcej, aby dobrze wyglądać. W przypadku cery suchej warto jedynie zaopatrzyć się w krem nawilżający, który pozwoli utrzymać ją w dobrym stanie. Wieczorem, zanim pójdziemy spać, warto powtórzyć zabieg mycia twarzy, aby pozbyć się z jej powierzchni drobinek kurzu, brudu, pyłu i innych zanieczyszczeń.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy latem i zimą - na co zwracać uwagę?

Rytuał codziennej pielęgnacji skóry twarzy może ulec lekkiej zmianie w sezonie letnim oraz zimowym. Przy okazji tego pierwszego powinniśmy pamiętać o nałożeniu na skórę kremu z filtrem - dotyczy to także twarzy, nawet jeżeli nosimy kapelusze lub czapki. Dzięki temu uchronimy naszą cerę przed niszczącym działaniem promieni UV, co sprawi, że dłużej pozostanie ona jędrna i młoda. W ten sam sposób należy postępować zimą, szczególnie gdy wyjeżdżamy na narty i spędzamy dużo czasu na śniegu, który bardzo dobrze odbija promienie słońca. Dodatkowo w najbardziej mroźne dni warto zaopatrzyć się w krem ochronny do naszego typu cery oraz pomadkę zapobiegającą pękaniu ust.

Jakie kosmetyki do twarzy wybierać?

Współcześnie w drogeriach możemy znaleźć ogromną ilość kosmetyków do ciała i twarzy. Należy pamiętać, że powinniśmy wybierać produkty do pielęgnacji nie ze względu na to, czy ładnie pachną lub są w korzystnej cenie, ale przede wszystkim przez wzgląd na to, czy wpisują się w potrzeby naszej skóry. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy nie wymaga wiele - wystarczy nam żel do mycia, krem nawilżający i peeling raz na jakiś czas. W związku z tym lepiej zdecydować się na produkty lepszej jakości (nawet jeżeli są droższe), ponieważ na dłuższą metę przyniesie nam to więcej korzyści. Wiele godnych uwagi produktów znajdziesz na stronie Drogeria Magnuspharm.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.