Kosmetyki na wyjazd, czyli co spakować do kosmetyczki na wakacje

Co spakować do kosmetyczki na wyjazd? To pytanie zadają sobie zarówno single, pary, jak i osoby planujące wyjazd dla całej rodziny. W końcu niezależnie od długości podróży oraz warunków, w jakich będzie się przebywać, ważna jest higiena i dobre samopoczucie, które zapewniają dobrze dobrane kosmetyki. Oto szczegóły dotyczące obowiązkowej zawartości kosmetyczki. Zachęcamy do przeczytania!

Kosmetyki na wyjazd, czyli co spakować do kosmetyczki na wakacje

Co zabrać na wyjazd? Na początek to, co niezbędne!

Decydując się na wakacyjny wyjazd, pakowanie trzeba zacząć od podstaw. Na pewno przyda się szczotka do włosów (najlepiej niewielka i poręczna), zapasowa gumka do włosów (szczególnie dla osób o dłuższych włosach lub krótkich, jeśli kierunkiem podróży są wakacyjne i słoneczne okolice), a także pasty do zębów. Jeśli w podróż udaje się kilka domowników najlepiej zabrać te, których używają na co dzień, tak aby czuli się komfortowo.

Priorytety podczas pakowania kosmetyczki na lato. Pomyśl o wielkości pasty do zębów

Można wziąć pod uwagę miniaturowe, podróżne tubki (i to nie tylko w przypadku past do zębów, ale też szamponów czy odżywek), które świetnie pasują do nawet najmniejszych kosmetyczek. Zanim wybierze się to rozwiązanie, lepiej upewnić się, że pasty wystarczy na cały wyjazd. Ponadto pasty do zębów na wyjazd powinny być szczelnie zapakowane i wyróżniać się trwałym opakowaniem, by nie uległy uszkodzeniu podczas wakacji.

Oczywiście nie można zapomnieć również szczotce do zębów i nici dentystycznej – a nawet wziąć jedną zapasową. Oprócz tego osoby z problemami ze wzrokiem powinny mieć ze sobą opakowanie na soczewki i małą butelkę płynu.

Warto pamiętać, że kosmetyki, takie jak pasty do zębów mogą znaleźć się w bagażu podręcznym w samolocie, jeśli sztuka nie przekroczy 100 ml.

Jak spakować kosmetyczkę na lato? Dezodoranty męskie i inne środki ostrożności

Po podstawach sprzyjających porannej i wieczornej higienie kolejnym etapem pakowania kosmetyczki na lato jest zapakowanie tego, co zapewni komfort. Warto spakować:

  • dezodoranty męskie i damskie, które świetnie sprawdzą się szczególnie w dniach pełnych aktywności fizycznych;
  • krople do oczu, gdyby pojawiły się podrażnienia lub reakcje alergiczne;
  • olejek SPF, służący ochronie przed słońcem i zapobiegający oparzeniom.

Czym się kierować wybierając dezodoranty męskie i damskie na wyjazd?

Dezodoranty męskie i damskie, które zostaną zabrane w podróż, powinny wyróżniać się jakością, by nie zakłócać wyjazdu. Ciało różnie reaguje na zmiany temperatur i szczególnie urlop w ciepłych krajach może być dużym wyzwaniem dla organizmu. Warto zadbać o to, by antyperspiranty wyróżniały się długim czasem skuteczności i ulubionym, intensywnym zapachem.

Kosmetyczka na lato – na koniec zapakuj to, co chcesz!

Co jeszcze warto zapakować do kosmetyczki? Na pewno kosmetyki do makijażu. Latem często chce się zaszaleć i upiększyć swój wygląd na nieco inny, bardziej oryginalny sposób. Z tego powodu sięga się po nowe szminki, cienie do powiek czy pędzle do ust, które są hitem ostatnich sezonów.

Bliżej przyjrzymy się każdemu z tych rozwiązań.

  • Na lato warto wybrać szminki w intensywnych kolorach, np. różowym, czerwonym, fioletowym lub nawet niebieskim czy zielonym.
  • Cienie do powiek powinny podkreślać oczy. Jeśli stosuje się również inne kosmetyki, np. eyeliner, lepiej wybrać stonowane odcienie. Trzeba też uważać, by cienie były odporne na pocenie się na twarzy. Lepiej wybierać te, które mają trwałą, odporną na pot i ścieranie formułę oraz nie wycierają się ani nie rolują. Liczy się także wygodna aplikacja.
  • Pędzle do ust sprawdzą się w każdej kosmetyczce (i to nie tylko latem), ponieważ pozwalają precyzyjnie nałożyć pomadki i błyszczyki, mają też elastyczne włosie (zwężające się ku górze), dzięki czemu nakładanie makijażu jest bardzo precyzyjne.

Tak spakowana kosmetyczka sprawdzi się w każdych warunkach. Mając ją pod ręką, można skupić się na zabawie i relaksie – tym, co podczas urlopu najważniejsze.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.