meteopatia - boląca głowa na deszcz?

bialewydmy

dziewczyny, od zawsze bardzo dokuczliwie odbieram zmiany pogody (pewnie chodzi o ciśnienie) moja babcia ma tak samo.
dzisiaj około 19.30 zaczęła boleć mnie głowa (boli do teraz) - mówię sobie - oho, pewnie będzie padał dzisiaj jeszcze deszcz. patrzę na pogodę w necie - ma padać za pół godziny.

eh. nie wiem, co z tym zrobić? zwykły paracetamol pomaga? nie chce się faszerować lekami bez sensu.
to naprawdę dokuczliwy ból, nie można go do niczego innego porównać.

któraś też na to cierpi?

kngslk

Ja też jestem bardzo anty leki, ale jak tylko czuję że nadchodzi migrena to nawet się nie zastanawiam. Wolę wziąć tą tabletkę i jakoś funkcjonować niż być zwłokami w łóżku przez dwa dni. Niestety nie wiem czy u mnie to z powodu pogody, kiedyś zauważyłam, że mam straszne bóle jak jest silny wiatr. Wspominałaś kiedyś o tym lekarzowi pierwszego kontaktu?

weracruza

Ja również na zmiany pogody i ciśnienia źle się czuje, zwykle pomaga mi wypicie kawy, a jak już jest źle to dopiero biorę tabletkę.

Monarea

Również reaguję na pogodę, właśnie deszcz. U mnie ból przemieszcza się, idzie od głowy przez zęby aż do serca. Wtedy najczęściej biorę Ibuprofen Pabi, niestety jest na receptę. Ale działa szybko i nie otumania, jednak idzie się od niego uzależnić w szybkim czasie.
Przed wzięciem próbuję różnych sposobów zależnie od ciśnienia. Czasem pomaga pepsi, czasem ciepłe kakao, a czasem tabletka typowo na ciśnienie.
Cierpię na to od 10 lat jak nie więcej i tak czy siak za każdym razem jest inaczej.

arxbella

U mnie na zmianę ciśnienia dosłownie rozsadza mi głowę. Raz pomaga mi zwykły paracetamol, raz ketonal, a raz nic i przez cały dzień nie jestem w stanie się schylić

Malinowa92

Ja też staram się nie brać leków jak tylko zaczyna mnie boleć głowa. Często po prostu pomaga mi położenie się na chwilę (jeżeli jest taka możliwość oczywiście), ale też ostatnio zaopatrzylam się w Amol i nacieram sobie nim skronie. Dla mnie już sam zapach jest bardzo kojący

frambuesa

Mam to samo... niektórzy mówią, że mogłąbym zostać pogodynka

jojoan

Mnie przed zmianą pogody, oprócz bólu głowy i okropnego samopoczucia, strasznie kręci w kolanach. Oba mam po kontuzji i są dość słabe, więc to pewnie dlatego, ale czasem jest to nie do wytrzymania.

Dudziacam

Mnie boli tylko głowa gdy jest niskie ciśnienie, ale nie faszeruje sie lekami. Jakoś to przezywam. Współczuję wam takiego problemu.

monikove

Ja zawsze biorę Etopiryne, bo tylko to mi pomaga na migrenę. Może powinnaś pójść do specjalisty??Tak ogólnie, to migreny się jakoś leczy.

kkosarska

Również reaguje na zmiany pogody. Często boli mnie przez to głowa. Ból jest nie do zniesienia. Jak już jest mega źle to biorę tabletkę i idę spać...

dfbsx

Zmiany pogody są okropne, zawsze jest mi od nich słabo, boli mnie głowa, a w noc przed burzą czy większą ulewą okropnie bolą mnie nogi. W moim przypadku najgorszy jest okres zimowy, całą zimę czuję się źle z braku dobrego ciśnienia, słońca i wyższej temperatury, z tym i tak nie wygram, więc nawet przestałam brać leki.

taktojamarta

Wiem, że moja propozycja zabrzmi śmiesznie (ba sama jak ją pierwszy raz usłyszałam od narzeczonego to nie mogłam uwierzyć) - mój narzeczony swojego czasu miał bardzo mocne bóle migrenowe, tak mocne że nawet powodowały wymioty. Jedyną rzeczą jaką mu pomagała było wiązanie czegoś na głowie (najlepiej paska od szlafroku). Kilka miesięcy temu miałam również mega bóle głowy i stwierdziłam, że nie zaszkodzi spróbować i serio pomogło. Nie jestem lekarzem i nie znam się w jak sposób to działa ale może wart spróbować.

Alaku12

Niestety, jestem meteoropatką już od dziecka !

MissSilly

Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyna 😁 w 2009 miałam wybite kości prawej stopy, źle się zrosły, przed zmianami pogody czasami z bólu nie mogę chodzić

Carollinax

Mnie na zmianę pogody potrafi bolec głowa przez 3 dni do tego stopnia ze nie mogę funkcjonować. Dodatkowo czuje okropny ból nóg i pleców 😂także no...

Polecam odrazu jeśli coś czujesz wziąć tabsa.. bo jak się rozkręci to nic nie pomoże dodatkowo zimne okłady .
Na mnie Apap w ogóle niw działa

AnaisRoue
taktojamarta • 8 miesięcy temu
Wiem, że moja propozycja zabrzmi śmiesznie (ba sama jak ją pierwszy raz usłyszałam od narzeczonego to nie mogłam uwierzyć) - mój narzeczony swojego czasu miał bardzo mocne bóle migrenowe, tak mocne że nawet powodowały wymioty. Jedyną rzeczą jaką mu pomagała było wiązanie czegoś na głowie (najlepiej paska od szlafroku). Kilka miesięcy temu miałam również mega bóle głowy i stwierdziłam, że nie zaszkodzi spróbować i serio pomogło. :D Nie jestem lekarzem i nie znam się w jak sposób to działa ale może wart spróbować. :D

Mam tak samo, jak nie chcę brać tabletki to przewiązuję czymś głowę i to przynosi dużą ulgę. To sposób znany chyba już od lat. Niestety też jestem meteopatką.

paula54555

niestety mam tak samo, jak nie wezmę tabletki jak mnie tylko trochę zaczyna boleć głowa to potem ból jest nie do zniesienia i czasem nawet dwie tabletki nie pomagają

bialewydmy

kurcze, nie wiedziałam, że aż tyle nas jest. jak opowiadam o tym znajomym, to aż nie potrafią uwierzyć, twierdzą, że wymyślam :d

unreallove

Ja nie wiem czy to na zmianę pogody, ale ostatnio mega bolała mnie głowa i w sumie później padało. Dzisiaj też obudziłam się z mega bólem głowy, mi paracetamol niestety nie pomaga, ale Ibuprom już tak.

marcel066
frambuesa • 8 miesięcy temu
Mam to samo... niektórzy mówią, że mogłąbym zostać pogodynka :D

Hehe dokładnie mam tak samo 😆😆

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.