Przedłużanie włosów – metoda nano ringi

Marzysz o pięknych, długich włosach, ale nie masz ochoty czekać na to, aż urosną do pożądanej długości? Najszybszym rozwiązaniem będzie założenie peruki, choć nie jest to jednak najwygodniejsze wyjście, prawda? Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przedłużanie włosów! Wiele kobiet obawia się, że taki zabieg wpłynie negatywnie na ich naturalne włosy, więc w niniejszym artykule udowodnimy Ci, że wcale tak być nie musi. Przedłużanie włosów na nanoringi to nowoczesna metoda, którą można stosować nawet na delikatnych włosach.

infoblog dresscloud

Innowacyjna metoda przedłużania włosów

Jeżeli przedłużanie włosów kojarzy Ci się wyłącznie z dopinkami, treskami itp., to najwyższa pora zmienić to przekonanie. Coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie włosów metodą na nanoringi. Jest to bardzo skuteczny sposób na uzyskanie długich i gęstych pasemek w wybranym kolorze. W ciągu zaledwie kilku godzin możesz stać się właścicielką burzy włosów przedłużanych, które niczym nie będą różniły się od naturalnej fryzury.

Metoda przedłużania włosów za pomocą ringów jest już dość znana, jednak wiele kobiet uważało ją za niezbyt wygodną i w związku z tym powstały nanoringi, czyli miniaturowe wersje tradycyjnych mikroringów - mają one średnicę zaledwie 2 mm, co sprawia, że są delikatniejsze dla włosów i zdecydowanie mniej odczuwalne na głowie. Przedłużanie włosów tą metodą polega na łączeniu naturalnych pasm klientki z doczepami z włosów naturalnych lub sztucznych.

Na czym polega przedłużanie włosów za pomocą nanoringów?

Nanoringi należą do najmniej inwazyjnych metod przedłużania włosów, dających bardzo naturalny efekt. W zależności od preferencji, można zdecydować się na przedłużanie włosów za pomocą pasm wykonanych z materiałów sztucznych lub naturalnych włosów. Zabieg przedłużania włosów w ten sposób trwa zwykle około 3-4 godzin, ale ostatecznie czas jego trwania zależy od ilości doczepianych włosów. Na gęstych włosach może być on nieco dłuższy, ponieważ aby osiągnąć włosy o równej długości, podczas wykonania zabiegu należy użyć większej liczby doczepków.

W trakcie zabiegu przedłużania włosów na nanoringi fryzjer dzieli rosnące na głowie włosy na cienkie pasma, a później zakłada na nie doczepy, mocując je za pomocą maleńkich obrączek, którymi są właśnie omawiane nanoringi. Następnie zaciska fryzjerskimi cążkami każdy ring, mocując w ten sposób włosy. Należy zwrócić uwagę na to, aby pasma nie były zbyt grube, ani zbyt cienkie, bo w tej sytuacji doczepy mogłyby szybko odpaść. Więc jeżeli chcesz osiągnąć trwały efekt przedłużania włosów na nanoringi, skorzystaj z usług wykwalifikowanej specjalistki. 

Czy przedłużanie włosów na nanoringi jest bezpieczne?

Przez długi czas jedną z najpopularniejszych metod przedłużania włosów była metoda keratynowa uznawana za dość bezpieczną. Z biegiem czasu okazało się jednak, że nie jest to metoda idealna, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby posiadające cienkie i łamliwe włosy. Właścicielkom delikatnych włosów z pomocą przyszła nowoczesna technologia, czyli włosy doczepiane na nanoringi.

Główną zaletą tej metody jest fakt, iż podczas jej stosowania fryzjer nie wykorzystuje wysokiej temperatury ani agresywnych substancji chemicznych, które mogłyby osłabić delikatne pasemka. Przedłużanie włosów metodą na nanoringi uznaje się obecnie za jeden z najbezpieczniejszych sposobów, aby szybko uzyskać piękną fryzurę. Wypełnione silikonem ringi są lekkie i delikatne dzięki temu nawet duża ich ilość pozostaje właściwie niezauważalna i szybko można się przyzwyczaić do ich obecności.

Jak dbać o włosy doczepiane na nanoringi?

Wiele kobiet obawia się, że nie poradzi sobie z właściwą pielęgnacją doczepianych pasemek. Jednak tak naprawdę naturalne doczepy możesz traktować tak samo, jak swoje własne włosy. Do pielęgnacji używaj kosmetyków bez zawartości alkoholu, który może wysuszać włosy - najlepiej sprawdzają się delikatne szampony i odżywki. W wielu sklepach możesz znaleźć kosmetyki przeznaczone specjalnie dla włosów przedłużanych metodą na nanoringi.

Aby uniknąć wypadania pasm, zwróć uwagę na to, aby podczas mycia, czesania i stylizacji nie szarpać zbyt mocno za włosy. Włosy doczepione na nanoringi możesz suszyć suszarką kręcić lokówką i układać w dowolny sposób. Pamiętaj jednak, że są to włosy doczepione, czyli pozbawione naturalnego nawilżania. Zbyt częsta stylizacja z użyciem wysokiej temperatury oraz stosowanie agresywnie działających kosmetyków mogą wpłynąć na osłabienie stanu doczepionych włosów.

Doczepianie włosów metodą na nanoringi – zalety i wady

Nanoringi, podobnie jak inne metody przedłużania i zagęszczania włosów, mają swoje zalety i wady. Głównym argumentem przemawiającym wyborem akurat tej metody jest fakt, że jest ona bardzo delikatna dla włosów, nanoringi nie obciążają włosów i nie powodują ich nadmiernego wypadania. Metoda ta jest także bardzo trwała, poszczególne pierścienie utrzymują się na włosach nawet do czterech miesięcy. Nie bez znaczenia jest także to, że jest to metoda bardzo estetyczna - łączenia są niewidoczne, dlatego efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Wśród wad możemy wymienić stosunkowo wysoką cenę oraz konieczność regularnego uzupełniania doczepek.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.