Jak najlepiej ukryć siwiznę?

Siwe włosy rzadko są powodem do dumy. Większość osób robi wszystko, by nie było ich widać. Masz siwe włosy i nie chcesz się nimi chwalić? Jest kilka sposobów na ich ukrycie. Wszystkie wymagają użycia farby do włosów.

infoblog dresscloud

Kiedy człowiek zaczyna siwieć?

Proces siwienia nie zaczyna się w jednym wspólnym dla wszystkich wieku. Można spotkać dwudziestolatki z siwymi pasmami we włosach (i nie jest to efekt farbowania), ale też pięćdziesięciolatki, które mają stosunkowo niewiele siwych włosów.

Lekarze wskazują, że wiek, w którym ludzie zaczynają siwieć, wyraźnie się obniża. Wpływają na to między innymi:

  • szybkie tempo życia,
  • nadmiar stresu,
  • niewłaściwa dieta,
  • przyjmowanie antybiotyków w zbyt dużych ilościach,
  • szybkie starzenie się ciała,
  • zanieczyszczenie środowiska.

Przyjmuje się, że pierwsze siwe włosy pojawiają się tuż przed czterdziestym rokiem życia. O ile kiedyś ten okres nazywano wiekiem średnim, to dziś osoby mające trzydzieści kilka lat ciągle czują się młodo i nie chcą widzieć na głowie siwizny.

Jak ukryć siwe włosy?

Nie ma się co oszukiwać – nie obejdzie się bez farbowania. Warto się natomiast zastanowić, jaki kolor wybrać, by nie tylko ukryć siwe włosy, ale też wyglądać naturalnie.

Jeśli twoja fryzura ma odcień jasny brąz farba do włosów w tym kolorze będzie najlepszym wyborem. Nie tylko ukryje siwe włosy, ale też doda fryzurze delikatnego połysku i ożywi ją. Ponieważ siwe włosy farbuje się trudniej niż posiadające naturalny pigment, warto zainwestować w farbę dobrej jakości.

Masz włosy blond? Gratulacje! Siwizna jest praktycznie niewidoczna, a nawet jeśli się pojawia, to łatwo ją ukryć. Farbuj się na naturalny kolor włosów i wszystko będzie dobrze.

Masz czarne włosy i siwe pasma są wyraźnie widoczne? Zapewne masz też ciemną oprawę oczu, więc o przefarbowaniu się na blond zapomnij. Nie będzie to dobrze wyglądało. Pozostaje ci regularne farbowanie odrostów. Możesz też nieco rozjaśnić włosy. Dobrym wyborem będzie ciemny brąz, mahoń, oberżyna, czekolada.

W przypadku czarnych włosów można rozważyć odważną metamorfozę i przefarbować się na popielaty blond. Jednak po pierwsze trzeba się liczyć z czarnymi odrostami, po drugie – ta propozycja nadaje się tylko dla osób o jasnej cerze. Ciemna skóra przy popielato blond włosach nie będzie wyglądała korzystnie.

Ukryj siwiznę pasemkami lub balejażem!

Dlaczego siwe włosy są dobrze widoczne na głowie? Wcale nie dlatego, że są jasne, ale że wyraźnie odcinają się od naturalnego koloru. Jeśli jednak na głowie będziesz mieć więcej niż jedną barwę, siwizna nie będzie tak mocno rzucała się w oczy.

Rozważ blond balejaż lub jasne pasemka. Jeśli pojawią się dodatkowe siwe włosy, nikt się nie zorientuje, że nie są efektem zabiegów fryzjerskich.

Czy można zafarbować siwe włosy w domu?

Jak najbardziej tak. Niezależnie od tego, czy farbujesz włosy na czarno, blond czy jasny brąz, farba musi mieć jakość premium. To jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, by pokryć siwe pasma.

Oczywiście nie można zapomnieć o podstawowych zasadach, przede wszystkim o odpowiednio długim trzymaniu farby na włosach. Przekonanie, że „jak siwe to można krócej” nie jest niczym uzasadnione.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.