infoblog dresscloud

Jak się ubrać na spacer w chłodny dzień?

Energiczny spacer w zimny, rześki dzień może być przyjemny i orzeźwiający, żeby jednak nie skończył się przeziębieniem i wysoką temperaturą warto się do niego odpowiednio przygotować, bo nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Dodatkowo chodzenie to świetna aktywność fizyczna, ponieważ jest tylko kilka rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które ułatwią Wam przygotowanie Waszej garderoby na chłodniejsze dni.

Najważniejsze zasady w doborze ubioru

Pierwszą zasadą ubierania się na spacer w chłodne dni jest zakładanie warstw, które będą odprowadzać wilgoć, izolować ciało od niskiej temperatury oraz chronić przed wiatrem i deszczem. Każde ubranie, które ma bezpośredni kontakt z ciałem, powinno być wykonane z materiału, który odprowadza wilgoć ze skóry i zapobiega efektowi mokrego ubrania. Dobrym wyborem jest tutaj poliester, bo wbrew pozorom naturalne, oddychające materiały takie jak bawełna, bardzo szybko wchłaniają wilgoć i wychładzają organizm. Następnie pamiętajmy o nałożeniu na siebie dodatkowej warstwy chroniącej przed zimnem, ale taką, którą będzie można łatwo zdjąć, jeśli zrobi się za gorąco i założyć z powrotem, jeśli znowu zrobi się zimno. W zależności od pogody dobrze sprawdzi się tutaj polar poliestrowy, wełniana kamizelka lub lekka, puchowa kurtka. Sportowe bluzy Nike mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Spełniają funkcję ochronną, a do tego niepowtarzalny design wręcz zachęca do długiego spaceru, niezależnie od pogody. Jeśli wybierasz się na spacer w deszczową pogodę, a temperatura znacznie spadła, to nie zapomnij założyć na siebie kurtki wodoodpornej. Wybierz kurtkę z oddychającego materiału, która dodatkowo pozwoli odprowadzić wilgoć z ciała, ale nie przepuszczając wiatru i deszczu. Kurtka z kapturem zapewnia dodatkową ochronę.

Jakie buty wybrać?

Poza sezonem jest znacznie łatwiej o przeziębienie i przemoczone buty po powrocie ze spaceru. Dlatego tak ważne jest, aby podczas spacerów w deszczowe i chłodne popołudnie zadbać o ciepłe obuwie. Jednym z rozwiązań są elastyczne buty sportowe z wodoodporną cholewką lub lekkie buty turystyczne. Buty adidas oferują buty do biegania, które jest całkowicie wodoodporne. Inną opcją może być zakupienie specjalnego dezodorantu do obuwia, która zabezpieczenia je przez przemakaniem. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie rozwiązanie wybrać, to wybierz się do sklepu z butami do biegania, gdzie pracownicy pomogą Ci dopasować obuwie spełniające Twoje potrzeby i wymagania. Dedykowane buty do bieganie są najczęstszym wyborem wśród początkujących biegaczy, ponieważ są łatwo dostępne, a ponadto są lżejsze i bardziej elastyczne niż pozostałe buty do chodzenia w niesprzyjających warunkach.

Nie zapomnij nawadniać organizmu

Spacery i bieganie to aktywności aerobowe, podczas których spalasz sporo kalorii i tracisz dużo wody z organizmu. Pamiętaj o regularnym piciu wody i nie dopuszczaj do odwodnienia organizmu, a o ile to możliwe weź wodę za sobą i nawadniaj się podczas wysiłku.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.