infoblog dresscloud

Buty UGG - współczesny wyznacznik dobrego stylu

W świecie mody powszechnie znane są historie, kiedy znienawidzony przez większość produkt nagle staje się hitem, który noszą wszyscy. Tak stało się kiedyś między innymi z Crocsami, które dziś nadal biją rekordy sprzedaży. Podobną drogę przeszły buty UGG. Marce wielokrotnie wróżono upadłość, lecz jej produkty uznaje się dziś za wyznacznik dobrego stylu.

Śniegowce dla surferów?

Buty damskie UGG wywodzą się z Australii. To tam w latach 70. rozpoczęła się produkcja śniegowców, które za kilkadziesiąt lat mają stać się rozpoznawalną marką modową w sektorze high fashion. Twórcą obuwia był Australijczyk Brian Smith, który na rozpoczęcie własnego biznesu miał zaledwie 500 dolarów.

Smith był surferem, dlatego też celował w odbiorców z tej właśnie grupy. Dziś trudno sobie wyobrazić surfera, który kroczy po złocistym piasku w butach wykonanych z owczej skóry. Okazuje się, że Smith doskonale znał warunki panujące na australijskich plażach. Ciepłe i solidnie wykonane buty były świetnym lekarstwem na poranny chłód.

Pogarda wśród miłośników mody

Obuwie UGG wykonane było z owczej skóry. Ich wnętrze pokrywa wyściółka z owczej wełny, co gwarantuje ciepło przy niskich temperaturach oraz chłód w upalne dni. Jak to możliwe? Buty damskie UGG są przewiewne, a materiały, z jakich są wykonane, gwarantują oddychalność. Dzięki temu zimą ciepło utrzymuje się wewnątrz wokół stopy, latem zaś odprowadzane jest na zewnątrz.

Marka UGG obchodziła niedawno swoje 40. urodziny. Początki nie należały do najłatwiejszych – modele obuwia uchodziły za bezkształtne i traktowano je z pogardą w środowisku mody. W pewnym momencie doceniło je szerokie grono celebrytów i nagle, z dnia na dzień, obuwie damskie UGG weszły w świat mody premium. Dziś nikt już nie wyszydza twórcy za pomysł – śniegowce są oznaką klasy i dobrego wyczucia stylu.

Próby podboju Kalifornii

Brzmienie nagłówka przypomina tytuł jednego z działów podręcznika do historii. Smith ośmielony sukcesem na australijskich plażach postanowił wprowadzić swoje buty na rynek w Kalifornii. To przecież kolebka surferów i prawdziwa mekka opalonych i szczupłych ciał. Trend jednak nie zdobył serc miłośników pokonywania wysokich fal. Oferta trafiła więc do komercyjnej sprzedaży, gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony celebrytów.

Twórca markowych śniegowców otrzymywał nieustanne pochwały od postaci znanych z ekranów. Sama Oprah Winfrey zachwalała buty, twierdząc, że należą do jej ulubionych. Po tej opinii fala sprzedaży w 2000 roku znacznie przyspieszyła. Nim się obejrzano, buty damskie UGG nosili wokaliści, aktorzy, sportowcy, a nawet członkowie rodziny królewskiej.

Buty na każdą porę roku

Dziś nikogo nie dziwi, że słynne śniegowce można nosić o każdej porze roku. Buty UGG doskonale regulują temperaturę stóp, odciągając wilgoć i zapewniając komfort. Współczesna oferta to nie tylko śniegowce, ale i stylowe klapki, japonki czy sportowe trampki. Propozycje twórcy obejmują też buty męskie oraz dziecięce.

Partnerem materiału jest Eastend - buty damskie UGG.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.