Dlaczego warto wybrać się na masaż twarzy?

Istnieje wiele form masażu, z których warto korzystać w domowym zaciszu i w specjalistycznym gabinecie. Przynoszą szereg cennych efektów, wpływając pozytywnie na kondycję fizyczną i psychiczną oraz na piękny wygląd. Pod tym względem wiele dobrego da się zyskać, regularnie wykonując choćby masaż twarzy.

Dlaczego warto wykonywać masaż twarzy i kto powinien się na niego zdecydować? Jakie efekty da się uzyskać? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Dlaczego warto wybrać się na masaż twarzy?

Masaż twarzy – dlaczego jest ważny?

Masaże całościowe lub na wybrane części ciała stosuje się nie od dziś. Bywają formą fizjoterapii, pomagają poradzić sobie z rozmaitymi dolegliwościami bólowymi, poprawiają ogólne samopoczucie, a także stanowią ważny element pielęgnacji, co dotyczy zwłaszcza zabiegów realizowanych na twarz.

Skóra to nasz największy organ, który wymaga specjalnej troski, by na długo zachował optymalną kondycję – nie tylko pod względem wizualnym. Zwłaszcza ta na twarzy jest szczególnie delikatna i na niej najszybciej widać pierwsze oznaki starzenia. Ich pojawienie wynika nie tylko z predyspozycji genetycznych, ale też innych czynników wewnętrznych i zewnętrznych, jak dieta, zażywane leki, przechodzone choroby, stres etc.

Dlatego warto regularnie korzystać z terapii manualnej, by poprawić ogólną kondycję skóry i opóźnić procesy starzenia, które rozpoczynają się już około 25. roku życia. To zatem opcja w zasadzie dla pacjentów w każdym wieku, pragnących zadbać o swoją skórę (profilaktyka), opóźnić procesy starzenia lub usunąć już pojawiające się oznaki, jak zmarszczki czy przebarwienia.

Jaki masaż twarzy wykonywać – zabiegi w domu i gabinecie

Masaże twarzy od lat cieszą się olbrzymią popularnością. Co więcej jest to forma pielęgnacji, która nie wymaga olbrzymiego zaangażowania i może stanowić element codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

Masaż da się bowiem bez trudu wykonywać w domu. Robi się go opuszkami palców, głaszcząc, oklepując, ugniatając skórę – rozpoczyna się od dołu i powoli kieruje ku górnym partiom. Pewną formą wsparcia bywają także dedykowane akcesoria, w tym choćby rollery.

Inną opcją są specjalistyczne masaże, wykonywane przez doświadczonych terapeutów, oferowane choćby przez gabinety masażu na: GabinetyMasazu.pl. Można zdecydować się na zabiegi ogólne lub dedykowane konkretnym rezultatom, jak choćby:

  • drenaż limfatyczny (usuwanie obrzęków i przebarwień),
  • masaż relaksujący,
  • masaż odżywczy,
  • masaż Kobido (lub inny zabieg przeciwzmarszczkowy).

Doświadczony masażysta wie dokładnie, jakie ruchy powinien wykonać, a także jak dopasować intensywność i formę masażu, by uzyskać u pacjenta jak najlepsze rezultaty. Co więcej do zabiegu wprowadza niejednokrotnie dodatkowe preparaty, stymulujące skórę do jeszcze lepszej regeneracji.

Co da się zyskać dzięki masażom twarzy?

A jakie efekty da się uzyskać, korzystając z masaży twarzy? Przede wszystkim to sposób na ujędrnienie skóry, wygładzenie jej i usunięcie już widocznych zmarszczek mimicznych. Regularne korzystanie z masaży ułatwia modelowanie konturu twarzy. Pomaga ponadto dotlenić tkanki i usunąć z nich zbędne produkty przemiany materii, co prowadzi do zmniejszenia przebarwień i obrzęków (np. pod oczami).

Podczas masażu dochodzi do ścierania martwych komórek naskórka, dzięki czemu stosowane preparaty odżywcze łatwiej wnikają w głąb skóry. Co więcej stymuluje się też produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra wygląda młodziej przez dłuższy czas.

Piękna i młodzieńcza cera – skuteczne masaże na twarz

Dbanie o zdrowie oraz piękny wygląd powinno nam wejść w krew. Jednym ze sposobów, by cera zachowała na długo młodzieńczą witalność, jest regularne wykonywanie masaży twarzy – w domu i w gabinetach masażu. To szansa na wyraźną poprawę kondycji skóry oraz utrzymanie jej w dobrej formie przez długie lata – dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.