infoblog dresscloud

OREKA – marka naga i bez uczulaczy

Spójrzmy na świat, który nas otacza, na wartości naprawdę ważne, skierujmy naszą uwagę na planetę i środowisko. Zawalczmy, aby zmienić świat - róbmy małe kroki, oszczędzajmy wodę, nie generujmy ton odpadów i nie bądźmy ślepi na krzywdę drugiego człowieka. W świecie pędu, bądźmy uważni i spokojni. Taka jest marka OREKA.

Przewodnią wartością OREKA jest minimalizm i dbałość o szczegóły. W produktach OREKA nie ma plastiku, nie ma czegoś, co spowoduje zanieczyszczenie, pozostanie nadmiarem. Jest tylko to, co konieczne i tylko to co dobre i naturalne. To co znika, pielęgnując Twoją cerę i poprawiając jej zdrowie i kondycję. Chcemy, pozostawić po sobie tylko dobry ślad.

Flagowym produktem OREKA są biodegradowalne kostki do demakijażu oparte na wegańskich składnikach, które dokładnie usuwają makijaż i pozostałe po całym dniu zanieczyszczenia z cery, w tym zawierają dodatkowe składniki specjalnie ukierunkowane na usuwanie zawartych w smogu szkodliwych pyłów PM1 oraz PM2.5. Naturalny demakijaż nie podrażnia oczu, a duża ilość cennych olejów zawartych w kostkach, nie pozwala przesuszyć Twojej cery (masło shea, olej kokosowy).

W swoim 10–letnim doświadczeniu w badaniach poświęconych alergiom skórnym, świadomie tworzymy swoje produkty kosmetyczne, aby chronić przed rozwojem alergii kontaktowych. W produktach do twarzy, a szczególnie oczu unikamy nawet śladowych ilości limonenu, soli metali, czy innych uczulaczy [1]. Dlatego nasze kostki do oczyszczania twarzy nie mają zapachu innego, niż charakterystyczny dla wykorzystanych w procesie tworzenia produktu pielęgnacyjnych składników. OREKA to marka naga, niedoskonała i handmade. Pokazuje się, jaka jest. Nie ubiera nadmiaru. Twoim oczom podczas demakijażu, kiedy wśród zemulgowanej piany są wszystkie potencjalne uczulacze z kosmetyki kolorowej, naprawdę nie potrzeba kolejnych (z produktów do oczyszczania). Potrzeba im ulgi. Cerze potrzeba odciążenia. Dzięki zastosowaniu naturalnego biopolimeru z białych grzybów, który pochłania uczulacze „jak gąbka” – my pomagamy cerze złapać oddech po całym dniu. Dniu często spędzonym w wielkim mieście wśród spalin, czy na wsi, gdzie niestety tej zimy, pewnie wieczorami smog również będzie nam towarzyszył.

Wiemy, że zdrowa cera to piękna cera, a codzienna profilaktyka i pielęgnacja skóry, pozwala na długo zachować młody wygląd. Kostki OREKA CLEAN podczas codziennego rytuału oczyszczania Twojej cery delikatnie ją peelingują (drobinami zawartych w kostce biosacharydów) i złuszczają (dzięki dobroczynnemu działaniu kwasu mlekowego).

W ciągłym pędzie, nic nie jest w stanie zastąpić snu i prawidłowego odżywiania, ale dodatkowo można zastosować witaminy, także na skórę. Kostki OREKA zawierają witaminę E, znaną ze swoich odmładzających właściwości. Witamina E, zapobiega powstawaniu wolnych rodników i jest przeciwutleniaczem. Dodatkowo skóra po oczyszczeniu zostaje złagodzona i nawilżona, dzięki działaniu alantoiny i pantenolu.

Kostki do demakijażu OREKA, dzięki swojej wielofunkcyjności są w stanie zastąpić kilka kosmetyków (mleczko do demakijażu, peeling, żel do mycia twarzy, tonik), dlatego są bardzo poręczne w podróży (ze względu na swoją formę, doskonale sprawdzą się w bagażu podręcznym), a Twoją łazienkę przeniosą na nowy poziom #łazienkabezplastiku. Do podróży z OREKA proponujemy także woreczki 100% lniane (certyfikowany len), szyte w Polsce na nasze specjalne zamówienie, w fundacji non-profit w Kamiennej Górze.

Kostki do mycia twarzy OREKA są bardzo wydajne. Kostka o masie 30g z powodzeniem wystarcza na miesiąc intensywnego użytkowania (nawet 2 razy dziennie) i nie generuje odpadów. Kostki pokryte są biodegradowalną warstwą ochronną, aby uniknąć stosowania dodatkowej folii. Znika ona w kontakcie z ciepłą wodą podczas spieniania kostki przed pierwszym użyciem.

Marka OREKA jest, od początku do końca marką polską. Marka OREKA to minimalizm, świat uwagi na potrzeby drugiego człowieka i przeciwieństwo nadmiaru. Zaufaj nam.
[1] http://www.alergolog.eu/hapten/limonen.html

Biodegradowalne Kostki do demakijażu OREKA:

  • Silnie oczyszczająca kostka do demakijażu OREKA, cena: 25 zł
  • Antysmogowa kostka do demakijażu OREKA, cena: 25 zł

Obejrzyj wywiad z dr Izabelą Anną Zawiszą – o marce OREKA i tworzeniu firmy od zera:

Z kodem BabieLato do końca października kupisz taniej kosmetyki OREKA

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.