Pierścionek zaręczynowy z diamentem – czy wielkość diamentu ma znaczenie?

Diament umieszczony w pierścionku zaręczynowym to idealna kompozycja. Ten doskonały kamień szlachetny łączy w sobie wszystkie cechy, które powinien posiadać klejnot osadzony w symbolu miłości. Charakteryzuje się wyjątkowym pięknem, imponującą trwałością oraz niezwykle bogatą symboliką. W zależności od tego, jaki rozmiar wybierzemy, zaprezentuje się on nieco inaczej.

Optymalny rozmiar diamentu w pierścionku zaręczynowym

Dopasowanie rozmiaru kamienia szlachetnego to niezwykle ważny element zakupu pierścionka zaręczynowego. Zbyt mały klejnot nie będzie dobrym wyborem. Na drobnym kamieniu dostrzeżenie wykonanego szlifu będzie wręcz niemożliwe. Jest to dość spora wada, ponieważ perfekcyjnie wykończony klejnot potrafi zrobić niesamowite wrażenie. Absolutnie zachwycająca zdolność diamentu do odbijania światła to coś, co nie zostanie tak dobrze uwydatnione w zbyt małym kamieniu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku pierścionka zaręczynowego z dużym diamentem. Pokaźny klejnot w cudowny sposób zaprezentuje wszelkie atuty tego wyjątkowego minerału. Mówi się, że optymalna średnica wynosi 2,5 mm. Jednak konsumenci, którzy uwielbiają efektowne ozdoby, powinni wziąć pod uwagę modele z diamentami o średnicy 3,8 mm. Dzięki większemu rozmiarowi, symbol miłości będzie zachwycał swym blaskiem.

Kolory diamentów

Rozmiar kamienia szlachetnego to niezwykle istotna kwestia, jednak równie ważny okaże się jego kolor. Ponadczasowy diament zakupić możemy w wielu różnych barwach. Każda z nich różni się nie tylko prezencją, ale także symboliką. Pierścionek zaręczynowy z różowym diamentem oznacza miłość, kobiecość i kreatywność. Tak skomponowany symbol miłości okaże się strzałem w dziesiątkę jako podarunek dla artystycznej duszy. Na szczególną uwagę zasługuje także klejnot o czarnej barwie. Symbolizuje on siłę w pokonywaniu wszelkich przeciwności, a także stałość w uczuciach i wiarę w dalszy rozwój relacji. Sprawdzi się świetnie nie tylko z okazji zaręczyn, ale także rocznicy. Do równie pięknych diamentów należą te o pomarańczowej barwie. Najpopularniejszy kamień tego typu nazwano Dyniowym Diamentem ze względu na jego kolor oraz datę zakupu, czyli Halloween. Chcąc zaskoczyć swoją drugą połówkę, możesz zdecydować się niebieski brylant. Określa się je mianem symboli spokoju, prawdy oraz czystości. Jeśli jeszcze nie znalazłeś idealnego pierścionka zaręczynowego z diamentem, odwiedź stronę jubilera internetowego SAVICKI.

Pierścionki zaręczynowe z diamentami różnej wielkości

Pierścionki zaręczynowe z wieloma kamieniami szlachetnymi

Rozważając zakup pierścionka zaręczynowego z diamentem, warto zwrócić uwagę na modne w ostatnim czasie modele wielokamieniowe. Niezwykle popularnym egzemplarzem tego typu jest chociażby symbol miłości, który dawniej należał do księżnej Diany, a dziś lśni na palcu księżnej Kate. Mowa oczywiście o pierścionku zaręczynowym z szafirem i diamentami w stylu Halo. W centralnej części ozdoby znajduje się pokaźnego rozmiaru niebieski szafir, który otaczają drobne brylanty. Prezentuje się on fenomenalnie. Podobne modele znajdują się także w tegorocznych trendach, jednak współcześnie znaczna część konsumentów decyduje się na bezbarwne bądź różowe kamienie szlachetne. Niezwykle pięknie prezentują się także pierścionki z trzema klejnotami. Tak wykonana konstrukcja doskonale układa się na palcu, zapewniając świeżo upieczonej narzeczonej pełen komfort. Możesz umieścić w nim jednakowe kamienie lub stworzyć kompozycję z różnych. Wszystko zależy od preferencji drugiej połówki.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.