Jak zrobić porządek w garderobie i na tym zarobić?

Utrzymanie porządku w szafie jest trudne, a w przypadku niektórych osób wręcz niemożliwe. Dlatego warto przynajmniej raz na sezon przejrzeć jej zawartość, pozbyć się rzeczy, które już na nas nie pasują lub zwyczajnie nam się nie podobają i wszystko na nowo poukładać. Od czego zacząć porządki w garderobie? Gdzie można sprzedać niepotrzebne nam ubrania? Podpowiadamy!

Porządki w garderobie – jak się za to zabrać?

Zawsze najgorzej jest zacząć, a później już z górki. Żeby się zbytnio nie rozdrabniać, wyjmijmy z szafy od razu wszystko, co się w niej znajduje. Dzięki temu zobaczymy, co dokładnie mamy w szafie i zdamy sobie sprawę, ile znajduje się w niej ubrań, w których już nie chodzimy.

Segregując rzeczy, podzielmy je na dwa stosy – jeden niech tworzą ciuchy do sprzedania lub oddania, a drugi te, które zamierzamy dalej nosić. Jeśli sortowanie sprawia nam kłopot, zastosujmy zasadę, że rzeczy, które nie były noszone w ciągu ostatniego roku nie będą nam już potrzebne. Po co mają leżeć w szafie i się marnować, skoro komuś innemu mogą bardziej się przysłużyć. Gdy już podzielimy wszystkie ubrania, nie pozostanie nam nic innego, jak poukładać w szafie te, które z nami dalej zostaną.

Gdzie sprzedawać używane ubrania?

Gdy w garderobie wreszcie zapanuje porządek, kolejnym krokiem będzie pozbycie się odłożonych ubrań. Jedną z możliwych opcji to sprzedanie ich przez internet. Jest mnóstwo aplikacji umożliwiających łatwą i szybką sprzedaż ciuchów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich:

Vinted

Jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych aplikacji do sprzedaży ubrań. Działa na urządzeniach z iOS-em i Androidem. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy jedynie się zarejestrować, dodać zdjęcia produktu, opisać go i tak przygotowaną kartę udostępnić. Dużą zaletą jest brak konieczności opłaty prowizji. Wszystko, co zarobimy, trafia do naszej kieszeni.

Less

To kolejna aplikacja umożliwiająca sprzedaż nienoszonych już ciuchów, często polecana przez blogerki modowe i instagramerki. Działa na podobnej zasadzie co Vinted, z tym że tutaj daną rzecz można wystawić do licytacji lub ustawić opcję „kup teraz”. Transakcje na Less są chronione gwarancją zwrotu pieniędzy, nie trzeba płacić prowizji od sprzedaży.

Szafa.pl

Teraz nieco inna propozycja niż dwie pozostałe, ponieważ na pierwszy rzut aplikacja ta bardziej wygląda na społecznościowy portal sprzedażowy. Sprzedaż na Szafa.pl jest bardzo wygodna. Każdy użytkownik ma do dyspozycji wirtualną szafę. Wystarczy zrobić zdjęcie, opisać ubranie i je wystawić. Cały proces zajmuje może kilka minut.

Więcej na temat aplikacji do sprzedaży ubrań przeczytać można w tym artykule: https://nano.komputronik.pl/n/gdzie-sprzedawac-ubrania-aplikacje/

Sprzedaż ubrań przez internet jest naprawdę prosta. Połowa sukcesu to odpowiednie zdjęcia, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Postarajmy się więc jak najlepiej zaprezentować sprzedawane rzeczy. Dużą wagę przyłóżmy do opisu, który powinien zawierać wszystkie najważniejsze informacje, w tym wymiary i opis ewentualnych wad.

Sprzedając ubrania przez internet, trzeba zachować czujność, bo w takich miejscach nie brakuje oszustów. Choć ryzyko jest niewielkie, to może się zdarzyć, że kupujący zniszczy otrzymany produkt i obarczy nas winą za otrzymanie uszkodzonej rzeczy. Wtedy nie można tego tak zostawić, a oszustwo trzeba zgłosić danemu portali. Tutaj przeczytać można, jak zachować bezpieczeństwo na aplikacjach do sprzedaży ubrań.

Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne, nie tylko na stronach do sprzedaży ciuchów. Dlatego, w razie chęci zgłębienia tematu i dowiedzenia się, jak uchronić się przed największymi zagrożeniami w internecie, warto wejść na Portal NANO i sprawdzić treści dostępne w zakładce Bezpieczny internet.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.