Mezoterapia kolagenowa jako sposób na głębokie odmłodzenie skóry

Mezoterapia igłowa uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod aplikowania substancji odżywczych do skóry. Dzięki bezpośredniemu wprowadzeniu składników leczniczych możliwe jest uzyskanie bardzo szybkich i wyrazistych efektów. Przykładem takiego zabiegu jest mezoterapia kolagenowa, która skupia się na dostarczeniu skórze dużej ilości substancji strukturalnych, wpływających na młody i zdrowy wygląd. W czym tkwi siła kolagenu? Wyjaśniamy.

Jaką rolę odgrywa kolagen w wyglądzie skóry?

Kolagen jest najważniejszym białkiem skóry – stanowi około 90% skóry właściwej i występuje w niej w postaci podłużnych włókien strukturalnych. Jest jednym z głównych czynników zapewniających młodzieńczy i zdrowy wygląd twarzy. Odpowiada za elastyczność, gęstość i jędrność skóry. Zapewnia odpowiednie nawodnienie skóry, dzięki zdolności do wiązania wody. Bierze udział w procesach regeneracyjnych, przyspiesza gojenie się ran, tworzy blizny oraz sprzyja odbudowie tkanki łącznej. Z wiekiem ilość i wytrzymałość włókien kolagenowych w skórze słabnie, prowadząc do powstawania takich niedoskonałości, jak zmarszczki, zwiotczenia i nieregularny owal twarzy.

Czym się wyróżnia mezoterapia kolagenowa?

Mezoterapia kolagenowa to zabieg medycyny estetycznej, którego sekret tkwi w zastosowanym preparacie. Nithya to wyjątkowy koktajl do mezoterapii igłowej – zawiera składniki pochodzenia biologicznego, które strukturalnie są najbardziej zbliżone do kolagenu produkowanego przez ludzki organizm. Mezoterapia igłowa, jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, to zabieg, który polega na iniekcyjnym wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry, w tym przypadku jest to kolagen.

Mezoterapia kolagenowa Nithya składa się z mikrocząsteczek heterologicznego kolagenu typu I, który został wyizolowany przy użyciu innowacyjnej technologii. Substancja ta zachowała naturalną strukturę potrójnej helisy, masę cząsteczkową i sekwencję łańcucha, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia alergii czy innych powikłań.

Zabieg mezoterapii kolagenowej przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej w znieczuleniu miejscowym. Preparat Nithya wstrzykiwany jest pod skórę za pomocą cienkiej igły. Kuracja jest dobrze tolerowana przez organizm. Zabieg trwa od 10 do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii. Mezoterapia kolagenowa nie wymaga rekonwalescencji. Optymalne rezultaty osiągane są po przeprowadzeniu 2-3 zabiegów z zachowaniem 2-tygodniowych odstępów.

Mezoterapia na zmarszczki i inne niedoskonałości skóry

Dzięki zastosowaniu mezoterapii kolagenowej można skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry, ale także go odwrócić, uruchamiając produkcję nowych włókien kolagenowych. Zabieg Nithya pozwala odmłodzić skórę, zatrzymać proces starzenia i rozpocząć aktywną syntezę substancji regeneracyjnych w organizmie. Efekty terapii Nithya są długotrwałe i utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Mezoterapię kolagenową stosuje się najczęściej w celu odmłodzenia skóry – na twarz, szyję, dekolt lub dłonie. Skutecznie redukuje drobne i głębsze zmarszczki, w tym wokół ust i oczu. Ale nie jest to jedyne przeznaczenie tego zabiegu. Poprawia mikrokrążenie, elastyczność, koloryt oraz poziom nawilżenia skóry. Mezoterapię kolagenową wykorzystuje się w leczeniu blizn i rozstępów. Sprawdza się również w ujędrnianiu skóry na całym ciele.  Dodatkowo preparat Nithya ma właściwości ochronne – chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i innych substancji, mogących zaszkodzić skórze.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii kolagenowej – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.