Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Jeżeli jesteś posiadaczką długich i zadbanych włosów i chcesz radykalnie zmienić fryzurę, to wiedz, że możesz jeszcze całkiem nieźle zarobić na tej decyzji! W jaki sposób? Sprzedając swoje obcięte pasma firmie specjalizujacej się w produkcji peruk. Minimalna długość włosów to w większości przypadków 35-40 cm, ale oczywiście im będą dłuższe, tym lepiej. W naszym poradniku podpowiemy Ci jak przygotować włosy na sprzedaż, aby uzyskać za nie jak najlepszą cenę. Dzięki temu hasło: Twoje włosy to skarb, nabierze zupełnie nowego znaczenia!

Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Czy każde włosy nadają się na sprzedaż?

Tak naprawdę wszystkie kolory i rodzaje włosów nadają się na sprzedaż. Skup włosów poszukuje zarówno włosów prostych, jak i kręconych, jasnych, ciemnych, rudych. Z naturalnych włosów produkowane są piękne peruki, a wymagania klientów są bardzo różnorodne. Podkreślić trzeba jednak, że włosy muszą być zdrowe i zadbane.

Niestety nie wszystkie włosy można sprzedać - najważniejszą zasadą jest bowiem to, że muszą to być włosy naturalne, czyli takie, które nie były poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Wykluczone są więc włosy farbowane, rozjaśniane, a także poddawane trwałej ondulacji czy prostowaniu z wykorzystaniem preparatów na stałe zmieniających strukturę włosa.

Jeżeli masz gęste i długie włosy, które nie były poddawane żadnym intensywnym zabiegom fryzjerskim, to prawdopodobnie możesz sprzedać włosy i zarobić na tym konkretną kwotę. Zanim jednak zaczniesz je obcinać, upewnij się, czy mają odpowiednią długość. Sprawdź też, czy nie masz rozdwojonych końcówek, jeżeli tak to musisz obciąć końce. Na sprzedaż nadają się wyłącznie włosy zdrowe i zadbane.

Jak prawidłowo przygotować włosy do ścięcia?

Przygotowanie włosów do ścięcia należy zacząć od dokładnego ich umycia delikatnym szamponem bez silikonów – świetnie sprawdzi się szampon dla dzieci. Najlepiej namydl włosy dwukrotnie, aby mieć pewność, że uda Ci się usunąć wszelkie zanieczyszczenia czy resztki środków użytych do stylizacji włosów. Spłucz włosy chłodną wodą, co pozwoli domknąć łuski włosowe, dzięki czemu pasma będą się prezentowały jeszcze lepiej.

Pamiętaj, aby po myciu nie nakładać odżywki, masek czy olejków. Włosy mają być czyste i niczym nieobciążone. W celu zachowania jak najlepszej struktury włosa pozwól, aby po myciu wyschły na wolnym powietrzu bez używania suszarki, nie używaj także prostownicy, ani kosmetyków do stylizacji. 

Jak ściąć włosy na sprzedaż?

Suche włosy należy dokładnie rozczesać, tak aby pozbyć się ewentualnych kołtunów. To czy zdecydujesz się na obcięcie włosów samodzielnie, czy w salonie fryzjerskim zależy od Ciebie. Fryzjer zrobi to dokładniej, a jednocześnie może podpowiedzieć, jak obciąć włosy, aby uzyskać interesującą zmianę fryzury. Przeznaczone na sprzedaż włosy muszą mieć odpowiednią długość, to, na jakiej wysokości je zetniesz, zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Jeżeli chcesz zostawić sobie nieco dłuższe włosy, odmierz dokładnie miejsce, w którym chcesz przeprowadzić cięcie. Jeśli chcesz mieć naprawdę krótką fryzurę, możesz związać włosy blisko skóry. Zwróć jednak uwagę na to, że im dłuższe pasma obetniesz, tym krótsze włosy zostaną na głowie, a więc trudniej będzie ułożyć z nich fryzurę.

Obcinanie włosów na sprzedaż krok po kroku

  • Przed ścięciem włosów postaraj się sczesać je dokładnie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów,
  • zwiąż włosy w kucyk lub spleć warkocz, końce zabezpiecz gumką recepturką,
  • gęste włosy lepiej związać w kilka kitek lub zapleść kilka cieńszych warkoczyków,
  • obetnij włosy tuż nad gumką.

Ścięte włosy muszą zostać związane i ułożone zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, zwróć szczególną uwagę na to, aby nie pomieszać nasady włosów z końcami, jeżeli się zmieszają, nie będzie można ich sprzedać. Skoro mowa o mieszaniu – w jednej paczce mogą znaleźć się włosy wyłącznie z jednej głowy – wspominamy o tym, gdybyś zdecydowała się sprzedać włosy z przyjaciółką.

Jak wysłać włosy do skupu włosów?

Przygotowując obcięte pasma do wysłania, pamiętaj, aby zaznaczyć miejsce ścinania włosów, ułatwi to skupowi włosów późniejszą ocenę przysłanych włosów. Każde pasmo lub warkocz, musi być zabezpieczone z dwóch stron gumką recepturką, następnie musi być zawinięte w papier lub włożone w osobny woreczek foliowy – najlepiej strunowy.

Obcięte i zapakowane włosy należy włożyć do miękkiej koperty i wysłać do wybranego skupu włosów. Wraz z włosami do koperty włóż umowę sprzedaży, dostępną zwykle na stronie skupu. Skup włosów po otrzymaniu przesyłki poinformuje Cię czy Twoje włosy zostały zaakceptowane oraz jaką kwotę za nie otrzymasz. Jeżeli obie strony będą usatysfakcjonowane, otrzymasz zapłatę wraz ze zwrotem kosztów przesyłki włosów do skupu.

Podsumowanie

Jeśli od lat nosisz długą fryzurę, a teraz marzą Ci się włosy krótsze, to przy okazji zmiany fryzury możesz także na tym zarobić. Zastanawiasz, się ile kosztują włosy? To zależy od ich długości, wagi i koloru. Możesz zarobić na swoich włosach od kilku do kilkunastu nawet tysięcy złotych. Im dłuższe i gęściejsze tym cena jest wyższa.

Jakie włosy nadają się do sprzedania? Te, które mają co najmniej 35 cm długości, są zadbane i nie były poddawane intensywnym zabiegom fryzjerskim. Czasami skupy robią pewne wyjątki dla farbowanych włosów, jeżeli są szczególnie długie lub gęste, ale płacą za nie odpowiednio niższą cenę. Najchętniej jednak skupowane są włosy naturalne, zarówno proste, jak i falowane oraz kręcone.

Przed ścięciem umyj włosy delikatnym szamponem i zostaw do naturalnego wyschnięcia. Podziel je na mniejsze pasma, które trzeba związać mocno po dwóch stronach, żeby było łatwiej, możesz zapleść włosy w warkocze. Zetnij włosy na wybranej długości, zwróć uwagę na to, żeby były naprawdę mocno związane, dzięki temu nie rozsypią się podczas transportu.

Przed wysyłką włosów do wybranego skupu sprawdź dokładnie jego ofertę. Na stronie internetowej powinien znaleźć się cennik skupu oraz warunki, jakie należy spełnić, aby sprzedać włosy w danej firmie. Kiedy transakcja zakończy się sukcesem, możesz zacząć na nowo zapuszczać włosy.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.