Jakie buty na WF wybrać?

Wyprawka szkolna składa się z wielu elementów. To oczywiście książki, zeszyty i przeróżne przybory szkolne. Robiąc szkolne zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego, nie można zapomnieć także o butach na WF. Wybór takiego obuwia jest dziś na rynku niezwykle szeroki. Ważne jednak, aby takie buty nie były wybierane w sposób przypadkowy. Muszą być wygodne i dopasowane do stopy dziecka. Na co zatem zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Jakie buty na WF wybrać?

Designed by Freepik

Jaka podeszwa i materiał wykonania butów na WF?

Wybierając buty na WF dla dziecka, szczególną uwagę zwrócić należy na ich podeszwę. Ta powinna być przede wszystkim płaska, antypoślizgowa i odporna na ścieranie. Ważne, aby podeszwa była również elastyczna. Dzięki temu buty nie będą krępować ruchów stopy. Dobrze, jeśli podeszwa będzie w kolorze białym. Wynika to z tego, że większość szkół wymaga obuwia na WF z podeszwą właśnie w takim kolorze. Jest tak, ponieważ czarne podeszwy nierzadko zarysowują parkiet w sali gimnastycznej. Oczywiście bardzo ważny jest także sam materiał, z jakiego buty są wykonane. Dobrym wyborem będzie obuwie na WF wykonane z lekkiego, oddychającego wysokogatunkowego materiału. Dzięki temu stopy nie będą się w takich butach za bardzo pocić.

Jaka wkładka, zapięcie i czubek w butach na WF?

Kolejnym istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając buty na WF dla dziecka, jest wkładka. Powinna amortyzować ruchy stopy, zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza i absorbować wilgoć. Warto zatem postawić na obuwie z wkładką wykonaną z wyprofilowanej skóry naturalnej. Nie mniej ważny jest także rodzaj zapięcia. Pod tym kątem wybierać można głównie między sznurówkami a rzepami. W przypadku młodszego dziecka lepszym wyborem mogą okazać się buty na rzepy. Takie zapięcie jest po prostu wygodniejsze. Dziecko może buty szybciej i łatwiej włożyć i zdjąć. Poza tym pociecha, biegając po sali gimnastycznej, na pewno nie potknie się o sznurówkę. W przypadku starszego dziecka wybór paść może na buty sznurowane. Ważne jednak, aby sznurówki wykonane były z dobrej jakości materiału. Wszystko po to, aby były się nie zrywały i nie przecierały. Mówiąc o butach na WF dla dziecka, wspomnieć trzeba jeszcze o czubku. Ten powinien być na tyle szeroki, aby nie krępował ruchów palców.

Jaki rozmiar butów na WF dla dziecka?

Kupując obuwie na WF dla dziecka, niezwykle ważne jest oczywiście, aby dobrać ich właściwy rozmiar. Palce w butach nie mogą być ściśnięte. Oczywiście z drugiej strony nie może być w nich zbyt dużo luzu. Dlatego dobrym wyborem będzie taki model butów, w których między palcami a czubkiem jest od 0,5 do 1 cm luzu. Tyle wystarczy, aby z jednej strony stopa mogła swobodnie pracować, a z drugiej, by but się nie zsuwał ze stopy. Warto tu podpowiedzieć, że obuwie, także to na WF, najlepiej jest mierzyć po południu. Wynika to z tego, że po całym dniu stopa zawsze jest nieco większa. Tak samo może być w trakcie lekcji WF, w trakcie której stopy przez cały czas będą intensywnie pracować.

Jak zatem widać, kupując buty na WF dla dziecka, uwagę zwrócić należy na wiele istotnych elementów. Na szczęście wybór obuwie jest na tyle szeroki, że zawsze znajdzie się model idealny dla swojej pociechy. Stawiać trzeba tylko na jakość i komfort.

Materiał sponsorowany

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.