Jak dbać o cerę w zależności od jej typu?

Cera problematyczna wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, takich jak naturalne kremy nawilżające. Nie zawsze jednak będą one skuteczne i czasem trzeba skorzystać także z innych preparatów z odpowiednimi substancjami aktywnymi. Poza doborem kosmetyków trzeba też wiedzieć, jak je prawidłowo stosować, by spełniły swoją funkcję. Dowiedz się, które kremy naturalne wybrać i na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Jak dbać o cerę w zależności od jej typu?

  1. Krem do cery suchej - kiedy nawilżać skórę?
  2. Naturalny krem nawilżający - na co zwrócić uwagę?
  3. Wydzielanie sebum, a zmiany skórne
  4. Preparaty do pielęgnacji twarzy - oczyszczanie
  5. Ekstrakty roślinne, a kremy naturalne
  6. Co zmniejsza widoczność zmarszczek?
  7. Cera trądzikowa - jak dbać?

Wybór kosmetyków jest kluczowy dla zachowania skóry w dobrym stanie przez lata - sprawdź, które substancje aktywne są najważniejsze podczas pielęgnacji.

Krem do cery suchej - kiedy nawilżać skórę?

Pozostawienie skóry suchej to najgorsze, co można zrobić, chcąc zachować ją w dobrej kondycji. Wynika to z faktu, że całkowicie traci ona swoją pierwotną jędrność, a to sprawia, że jest o wiele bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nawilżający krem powinien być stosowany przynajmniej raz dziennie, a jeśli jest to konieczne to nawet dwa razy. Jest to szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy skóra jest bardziej podatna na wysuszanie. Krem naturalny pozwoli przywrócić jej pierwotny poziom i zminimalizować pierwsze.

Naturalny krem nawilżający - na co zwrócić uwagę?

Kupując naturalne kremy nawilżające, należy zwrócić uwagę na skład. Powinny tam być głównie naturalne substancje, które nie powodują alergii i nawet przy długotrwałym stosowaniu nie stwarzają kłopotów. Naturalne składniki zawsze są opisane na etykiecie, którą należy dokładnie przeczytać. Warto też sprawdzić, na jakiej bazie wykonano dany produkt. Dla cery tłustej lepsze będą wersje na wodzie, a nie na olejach.

Wydzielanie sebum, a zmiany skórne

Do cery problematycznej w kwestii nawilżenia trzeba podejść ostrożnie. Najlepsze będą ekologiczne kremy, które nie powodują podrażnień i zmian alergicznych, które pogłębią problemy. Jeśli dochodzi do ponadprzeciętnego wydzielenia sebum w ciągu dnia, warto przed nałożeniem kremu dokładnie oczyścić skórę odpowiednimi preparatami. Na rynku dostępne są kosmetyki naturalne do oczyszczania w takiej sytuacji. Naturalny krem nawilżający nie powinien wtedy być nadużywany, gdyż może to spotęgować zmiany skórne.

Preparaty do pielęgnacji twarzy - oczyszczanie

Nawet komponenty naturalne znajdujące się kremach nie pomogą, jeśli nie będzie się regularnie i dokładnie oczyszczać twarzy. Wszelkie kremy bez sztucznych dodatków nakłada się dopiero po oczyszczeniu porów przy pomocy odpowiednich środków. Najlepiej bazować na naturalnych tonikach, które nie zmieniają pH skóry wrażliwej, co minimalizuje ryzyko pojawienia się niekontrolowanych zmian. W celu osiągnięcia pożądanego nawilżenia należy stosować także balsam do ciała z substancji naturalnych nie tylko na twarz, ale też dekolt, czy ramiona. Do twarzy należy jednak stosować dedykowane produkty.

Ekstrakty roślinne, a kremy naturalne

Stosując preparaty, takie jak krem bb naturalny można mieć pewność, że skóra powinna reagować pozytywnie i nie odpowiedzieć reakcją alergiczną. Ekstrakty roślinne i inne naturalne substancje takie jak olej z pestek winogron nie powodują podrażnień, a ponadto mają szereg substancji, które świetnie się wchłaniają i pozytywnie oddziałują na skórę. Dobry krem do twarzy nie zawiera sztucznych dodatków, gdyż nie są one konieczne, a wręcz szkodzą. Produkty naturalne, z których możesz korzystać to także aloes i inne oleje, które często są stosowane w kosmetykach. Borykając się z pierwszymi oznakami starzenia najpierw bazuj na naturalnych substancjach, gdyż kwas hialuronowy będzie mniej efektywny.

Co zmniejsza widoczność zmarszczek?

Dobry krem do twarzy, który zapewni naturalne nawilżenie bez zmiany pH skóry będzie najlepszy jeśli chcesz zminimalizować widoczność zmarszczek. Pamiętaj jednak, że nawilżenie to nie wszystko jeśli pojawiają się stany zapalne. To, co efektywnie łagodzi stany zapalne to przede wszystkim oczyszczanie, a także naturalne składniki, które są bakteriobójcze. Krem do twarzy mający w sobie np. aloes powinien z powodzeniem zminimalizować takie stany. Dopiero wtedy należy dbać o nawilżenie. Często kłopoty ze stanami zapalnymi związane są z nieprawidłowym oczyszczaniem twarzy. Warto więc się zastanowić, czy robi się to poprawnie. Często jednokrotne dokładnie umycie twarzy nie wystarcza. Być może trzeba to powtarzać także w ciągu dnia, by skóra nie była zanieczyszczona. Nawet naturalne kremy do twarzy mogą zaszkodzić, jeśli nakłada się je na skórę z zatkanymi porami.

Cera trądzikowa - jak dbać?

Jeśli masz cerę trądzikową, warto zadbać o krem do twarzy zawierający substancje bakteriobójcze, a także cynk. Wiele kremów posiada taka składniki, a dzięki ich stosowaniu w dłuższym terminie zmiany trądzikowe tracą na intensywności. Dla zmniejszenia stanów zapalnych i regeneracji komórki skóry kluczowe jest jednak regularne oczyszczanie i nie dopuszczanie, by na powierzchni skóry mogły rozwijać się drobnoustroje.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.