Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Olejek arganowy jest znany ze swoich cennych właściwości. Producenci często sięgają po ten składnik, tworząc naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Ze względu na swoje wyjątkowe działanie olejek arganowy może być także stosowany do pielęgnacji włosów. Przy jego użyciu możesz wykonać zabieg olejowania włosów lub możesz też dodać go do szamponu i odżywki. Sprawdź, jak olejek arganowy działa na włosy!

Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Olejek arganowy — charakterystyka i właściwości

Olejek arganowy cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ten składnik jest potocznie nazywany płynnym złotem Maroka, ponieważ pozyskuje się go z owoców rośliny, która występuje tylko na terenie tego państwa. Olejek arganowy może być wytwarzany ręcznie lub przy użyciu specjalistycznych maszyn, zwykle ma ciemną lub nieco czerwoną barwę i zawiera takie substancje jak:

  • glicerydy,
  • kwasy tłuszczowe,
  • tokoferole,
  • sterole,
  • karoteny.

Olejek arganowy stanowi bardzo cenne źródło witaminy E. Jest on powszechnie wykorzystywany w kosmetyce do produkcji wysokiej jakości preparatów odżywczych, regenerujących, wzmacniających, łagodzących stany zapalne, a także regulujących wydzielanie sebum. Olejek arganowy możesz z powodzeniem stosować do pielęgnacji skóry twarzy, włosów, a także skóry głowy.

Olejek arganowy do włosów — jak go stosować?

Olejek arganowy możesz stosować bezpośrednio na włosy suche lub mokre. Substancja jest dostępna w postaci czystej lub jako dodatek do szamponów, odżywek i maseczek. Jak poprawnie stosować olejek arganowy do włosów? Jeśli chcesz, żeby olejek arganowy dobrze wniknął w strukturę włosów, to bezpośrednio przed zabiegiem pamiętaj o:

  • dokładnym rozczesaniu włosów,
  • zrezygnowaniu z użycia produktów do stylizacji przed samym olejowaniem,
  • nałożeniu zalecanej ilości olejku arganowego na włosy,
  • pozostawieniu olejku arganowego na włosach przez odpowiednio długi czas.

Zarówno olejowanie włosów na sucho, jak i na mokro powinno trwać od 30 do 120 minut. Po tym czasie produkt trzeba dokładnie zmyć przy użyciu wody i dobrego szamponu. Bardzo ważnym elementem obu zabiegów jest równomierne rozprowadzenie olejku arganowego na całej długości włosów. Preparat możesz też wygodnie nałożyć na same końcówki, aby je wzmocnić i dodać im blasku.

Olejek arganowy do włosów — jakich efektów możesz się spodziewać?

Olejek arganowy to doskonale przebadany i w pełni naturalny składnik, który świetnie odżywia i nawilża włosy. Jeśli prawidłowo go zastosujesz, to już po kilku zabiegach dostrzeżesz pozytywne zmiany w postaci dogłębnej regeneracji włosów, zwiększenia ich objętości i ogólnej poprawy ich wyglądu. Twoje włosy będą gładkie, błyszczące i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak kurz, zanieczyszczenia czy promieniowanie UV. Zdrowe i odpowiednio nawodnione włosy będą się też wyjątkowo pięknie układać, dzięki czemu ich codzienna pielęgnacja stanie się prosta i przyjemna.

Jeśli Twoje włosy potrzebują kompleksowego nawilżenia, to warto poświęcić czas na wykonanie zabiegu olejowania z użyciem olejku arganowego. Ten składnik znajdziesz w szamponach, odżywkach i innych polecanych kosmetykach od renomowanych producentów. Jest to sprawdzony sposób na zdrowe i piękne włosy.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.