Pielęgnacja włosów kosmetykami bez SLS – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Mocne i lśniące włosy, to marzenie każdej kobiety. Niestety, bez odpowiedniej pielęgnacji na co dzień, nie można liczyć na to, że będą prezentować się dobrze. Nawet najlepszy zabieg u fryzjera, nie przyniesie długotrwałych efektów, jeśli będziemy używać nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, jak więc wybrać je dobrze? Podpowiadamy.

Pielęgnacja włosów kosmetykami bez SLS

Skład kosmetyków do pielęgnacji włosów – dlaczego jest tak ważny?

Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju produktów do mycia i pielęgnacji włosów. Szampony, odżywki, maski, wcierki, olejki na końcówki, wszystkie z nich mają pomóc nam sprawić, że nasze włosy będą w dobrej kondycji, jednak nie zawsze efekt końcowy jest zadowalający. To, czy szampon lub odżywka będą korzystnie wpływać na nasze włosy, zależy od zawartych w nich składników oraz typu włosów, jakie posiadamy. Inny skład sprawdzi się w przypadku włosów cienkich i oklapniętych, a inny grubych i puszących się. Niemniej jednak, bez względu na to, czy Twoje włosy potrzebują bardziej składników nawilżających, czy odżywczych, zwróć uwagę czy Twój kosmetyk posiada SLS. Choć ma on swoje zalety, to niestety ma też i swoje wady, którym warto się przyjrzeć.

SLS – co to jest i dlaczego trzeba na niego uważać?

SLS, czyli Laurylosiarczan Sodu, oprócz oczyszczania, ma za zadanie przede wszystkim spieniać produkt. Siarczany obecne są nie tylko w szamponach, ale także w innych produktach, jak np. żele pod prysznic czy mydła. Nie są to substancje naturalne, chociaż często wytwarzane się one w laboratoriach z alkoholi tłuszczowych znajdujących się w warzywach. Największą wadą SLS, jest jego tendencja do pozbawiania włosów ich naturalnych olejków. Jeśli często używamy kosmetyków, w których składzie siarczany są obecne, może to spowodować wysuszenie włosów oraz ich łamliwość. Matowe i kruszące włosy to nie jedyny problem, jaki może spowodować SLS. Niejednokrotnie też powoduje zaczerwienienie, podrażnienie oraz swędzenie głowy. Włosy stają się bardziej podatne na uszkodzenia i nie prezentują się dobrze.

Na jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów się zdecydować?

Poszukując idealnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, warto zwrócić uwagę na te produkty, które nie mają w swoim składzie SLS, lecz zawierają naturalne substancje. Łagodne olejki czy ekstrakty z owoców, potrafią przywrócić włosom piękny wygląd. Dobre odżywki bez sls, zatrzymują naturalne oleje zawarte we włosach, dostarczają składników odżywczych, niezbędnych włosom do prawidłowego wzrostu. Kosmetyki bez siarczanów rzadziej też powodują podrażnienia skóry głowy oraz zapobiegają puszeniu się włosów. Może je stosować każdy, bez względu na to, czy jego fryzura wygląda świetnie, czy boryka się z problemami. Nie każdy o tym wie, ale produkty do pielęgnacji włosów bez SLS, pozwalają utrzymać kolor farbowanych włosów na dłużej. Zatem jeśli chcesz mieć mocne, miękkie i lśniące włosy i nie przejmować się swędzącą skórą głowy, spróbuj szamponów i odżywek do włosów bez siarczanów.

Artykuł Sponsorowany

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.