Funkcjonalne i stylowe buty trekkingowe

Dla wielu osób, zwłaszcza tych preferujących aktywny tryb życia, wędrówki po górach to prawdziwa pasja. Nie da się jednak ukryć, że górski trekking zawsze wymaga odpowiedniego przygotowania. To, o czym na pewno należy pamiętać, to właściwe skompletowany ekwipunek, w tym ubiór. Jednym z jego kluczowych elementów jest obuwie. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować wybierając funkcjonalne i stylowe buty trekkingowe.

Funkcjonalne i stylowe buty trekkingowe

Jak zapewnić sobie komfort w butach trekkingowych?

Szczególnie istotny jest dobór właściwych butów. Na pewno nie mogą być to klapki czy sandały. Takie obuwie sprawdzi się jedynie podczas lekkich i niewymagających spacerów. Jeśli ktoś preferuje taką aktywność, to szeroką ofertę sandałów i klapek znajdzie na stronie https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-damskie/sandaly-i-klapki-damskie.html.

Wyprawa w góry wymaga porządnych butów trekkingowych. Ważne, aby były one wygodne. Dlatego przed zakupem takie buty zawsze należy dokładnie przymierzyć, zwłaszcza jeśli dokonuje się ich zakupu po raz pierwszy. Jak właściwie przymierzać buty trekkingowe?

Przede wszystkim powinno się to zrobić późniejszym popołudniem lub wieczorem. Po wielu godzinach górskiej wędrówki stopy zawsze zaczynają nieco puchnąć. Podobnie jest po całym dniu na nogach. Z tego też powodu buty trekkingowe przymierzać powinno się na koniec dnia. Dzięki temu można mieć większą pewność, że zapewnią one właściwy komfort.

Butów trekkingowych nie powinno się przymierzać na gołą stopę. Najlepiej, aby mieć wówczas na sobie dokładnie takie skarpetki, jakie planuje się zabrać w góry.

Funkcjonalne i stylowe buty trekkingowe

Jakie buty trekkingowe na lato, a jakie na zimę?

Wspomniane częściej klapki i sandały dostępne na stronie https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/sandaly-i-klapki-meskie.html to typowe obuwie letnie. Inaczej jest w przypadku butów trekkingowych. Wybierając konkretny model, zawsze pod uwagę wziąć należy to, czy wyjazd w góry planowany jest na lato, czy na zimę.

Ważne jest bowiem, aby obuwie trekkingowe dopasowane było do konkretnej pory roku. W przypadku lata dobrym rozwiązaniem będą buty niskie i bez membrany. Wynika to z tego, że są one lżejsze i dobrze oddychają, a zatem latem sprawdzą się idealnie. W takich butach nie ma ryzyka przegrzania stopy.

W przypadku zimy wybór paść powinien na zupełnie inny typ obuwia trekkingowego. Buty na zimę powinny być wysokie i wyposażone w membranę. Dzięki temu będą one chronić stopy przed zimnem i wodą. Co więcej, w takim obuwiu śnieg nie przedostanie się do wnętrza.

Funkcjonalne i stylowe buty trekkingowe

Jak dobrać buty trekkingowe pod kątem podłoża?

Kupując buty trekkingowe, nie można także zapomnieć o tym, na jakim rodzaju podłoża planuje się wędrować w górach. W przypadku terenu trudniejszego, skalistego, bardzo dobrze sprawdzą się buty wyposażone otok. Jest to gumowa osłona na palce, która zapewnia skuteczną ochronę podczas wędrówki w trudnym terenie. Istotna jest tu również grubość podeszwy oraz jej przyczepność. Co jednak ważne, nie może być ona zbyt twarda i sztywna. Takie połączenie zapewni zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.