Zegarki Epos – cieszą oko wymagających klientów

Epos to jedna z renomowanych marek szwajcarskich zegarków. Stanowi symbol jakości, wyjątkowych tradycji zegarmistrzowskich, unikalnego designu oraz niezawodności.

Zegarki Epos – cieszą oko wymagających klientów

Epos – zegarki ze słynnego regionu Vallée de Joux

Marka Epos jest od wielu lat synonimem jakości i znakomitych tradycji zegarmistrzowskich. Rozsławiła region Vallée de Joux, w którym są produkowane zegarki, które spełnią najwyższe wymagania. Początki firmy to 1925 rok, kiedy James Aubert stworzył przedsiębiorstwo w centrum zegarków mechanicznych. 

Był on współtwórcą mechanizmu Landeron, m.in. kultowego mechanizmu ze stoperem – Landeron 48. Firma zaczynała, jak wiele innych, od produkcji części. Jednak Aubert zasługuje też na miano wizjonera i człowieka renesansu, który wyprzedził swoją epokę i zmienił losy branży zegarmistrzowskiej.

Dopiero w 1983 roku pojawił się własny projekt kolekcji, a Epos zadebiutował jako marka zegarków. Każdy czasomierz był wykonywany ręcznie i posiadał tradycyjny mechanizm, mimo że na rynku dominowały już mechanizmy kwarcowe. Zegarki Epos są wykonywane z najwyższą precyzją oraz z pasją. Dzisiaj marka cieszy się światową sławą w produkcji luksusowych zegarków.

Zegarki Epos – opinie

Poszanowanie tradycji, najwyższa jakość mechanizmów i innych elementów oraz staranne wykonanie sprawiają, że wiele osób wysoko ceni markę Epos. Zegarek tej firmy to symbol wysokich standardów oraz tradycyjnych wartości. Poza tym każdy egzemplarz przechodzi rygorystyczną kontrolę, która daje gwarancję, że posłuży na lata.

Nic dziwnego, że wiele z nich budzi emocje wśród kolekcjonerów czasomierzy. Mechanizmy są wyjątkowe i dlatego potrzebują też wybitnych umiejętności. Epos korzysta z mechanizmów renomowanych firm zegarmistrzowskich lub dostarczanych z Peseux.  

Wzornictwo zegarków Epos

Większość użytkowników docenia je także za fantastyczne wykończenie i unikalne wzornictwo – słyną jako małe dzieła sztuki. Można też dopasować dodatkowe akcesoria – jak m.in. bransoleta czy pasek do zegarka Epos, by nieco zmienić wygląd zegarka i dopasować go do danej okazji.

Epos – zegarki i innowacje

Marka jest też wyjątkowo dumna z innowacyjności – Epos stawia na nowatorskie rozwiązania. Są one opracowywane i wykonywane przez wyspecjalizowanych zegarmistrzów Epos. Funkcje specjalne – jak Big Data, skacząca wskazówka, wskazanie rezerwy mocy czy symbol faz księżyca – opracowano w pracowni Jean Fillon, James Aubert SA. Firma słynie ze współpracy z wykwalifikowanymi zegarmistrzami, najlepszymi specjalistami w dziedzinie produkcji zegarków.

Big Date to dwa koła tarczy, niezależne od siebie. Wskazują one datę w osobnych okienkach. Warto też wspomnieć o autorskim rozwiązaniu, czyli Verso, stosowanym w zegarkach typu skeleton, czyli modelach z odsłoniętym mechanizmem. To odwrócenie mechanizmu, w którym wskazania przeniesiono na tylną stronę. Na deklu jest sekundnik pełniący funkcję pulsometru. 

Epos – zegarek męski

Dużą część oferty stanowią zegarki dla panów. Modele z kolekcji Originale zostały wykonane ze stali szlachetnej. Posiadają modną bransoletę albo klasyczny, skórzany pasek do zegarka. Epos Originale Skeleton mają tarczę szkieletową, przez którą można obserwować zdobiony mechanizm automatyczny. 

Z kolei seria Passion spodoba się miłośnikom ponadczasowego wzornictwa. Zegarki z tej kolekcji mają datownik, chronograf i stoper. Będą pasować do garnituru, ale też do codziennych outfitów. Seria Sportive zachwyca panów aktywnych fizycznie – zwraca uwagę nowoczesną linią i praktycznymi funkcjami. Sportive Diver to zegarki dla wielbicieli sportów wodnych, m.in. nurkowania. 

Każdy element – jak tarcza, koperta czy mechanizm lub zapięcie zegarka – jest w modelach Epos zdobione ręcznie. Dzięki temu masz poczucie, że nosisz na nadgarstku niepowtarzalny czasomierz.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.