
Co to znaczy?
Właśnie rejestruje sie na studia i napotkałam pierwszy problem. Ktoś wie co znaczą te skroty? Bo nigdzie nie moge znaleść ;<


hmmm
patrząc np tutaj:
https://informator-ects.uni.lodz.pl/pl/programmes-all/MS/DLMS(06)/
skrót E-S oznaczałby chyba [wydział] ekonomiczno-socjologiczny
więc może o wydział chodzi?

a tu:
https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katalog.php?op=info&id=DUGP(14)
NG - nauki geograficzne
ZA - zarządzanie
musi chodzić o wydział

Też mi się wydaje, że to skróty wydziałów.
W każdym razie u mnie na uczelni w podobny sposób oznaczane są wydziały.

no w sumie możliwe. ale nigdzie nie moge znaleść co to jest to NG i ZA ; < bo ptzy tym 2 nie pissze wydziału,
https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katalog.php?op=info&id=ZLGP%2806%29&kategoria=studia_1
https://rekrutacja.uni.lodz.pl/katalog.php?op=info&id=ZLGP%2814%29&kategoria=studia_1

na wydziale ekonomiczn-socjologicznym są jakieś specjalności, może to mógłby być argument za ale nadal nie mam pojęcia czym jeszcze różni się ten sam kierunek studiów na tej samej uczelni a prowadzony przez dwa różne wydziały...

E-S
łównym celem kształcenia na kierunku Gospodarka Przestrzenna jest dostarczanie gospodarce specjalistów o szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy (ekonomicznej, przyrodniczej, społecznej, technicznej) z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społecznego i gospodarczego. Studia umożliwiają łączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi (ćwiczenia terenowe), wyjazdy na studia i staże oraz działalność w kołach naukowych, zgodnie z zainteresowaniami studentów.
Absolwenci kierunku mogą pracować w zespołach przygotowujących opracowania i dokumenty planistyczne na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym oraz europejskim, w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, w firmach komercyjnych zajmujących się planowaniem przestrzennym oraz pozyskiwaniem funduszy unijnych na projekty regionalne i lokalne, w agencjach rozwoju, agencjach nieruchomości, firmach konsultingowych i doradczych i innych z otoczenia biznesu.
Absolwent umie scharakteryzować przebieg, skalę i konsekwencje zmian zachodzących w przestrzeni, w wymiarach: lokalnych, regionalnych, globalnych, wybiera metody i narzędzia do opisu i interpretacji zjawisk procesów oraz kierunków zmian w rozwoju.
Absolwent jest przygotowany do kształtowania środowiska przestrzennego ludzi zgodnie z ich potrzebami, możliwościami, zasadami ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju, umie konstruować strategie i plany rozwoju miast i regionów oraz analizować czynniki konkurencyjności jednostek terytorialnych w kontekście globalizacji i integracji Polski z UE, wykazuje się kreatywnością i przedsiębiorczością, staje się świadomym aktorem rozwoju lokalnego i społeczeństwa obywatelskiego.
Studia oferują 5 specjalności: Zarządzanie miastem i regionem; Kapitał ludzki w regionie; Inwestycje i nieruchomości; Samorząd terytorialny; Regionalne analizy ekonomiczne oraz wybierane przez studenta przedmioty monograficzne, również w języku obcym.
NG i ZA
Studia dostarczają zintegrowanej wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym (przyrodniczym, ekonomicznym oraz społecznym), rozwijają umiejętności właściwej oceny wpływu środowiska na kierunki zagospodarowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają na podjęcie pracy w instytucjach i firmach zajmujących się przestrzenną organizacją rozwoju społeczno-gospodarczego, formułowaniem polityki przestrzennej i środowiskowej, planowaniem przestrzennym, programowaniem rozwoju lokalnego i regionalnego oraz procesami zarządzani