Dresscloud
Dresscloud
43711 miesięcy temu

Przyszłość kryształkowania 💎 (EDIT)

Clouders

Chcieliśmy z Wami porozmawiać o kryształkowaniu, czyli oddawaniu "Fajne" na chmurki.
Tworząc DressCloud mieliśmy zamysł, aby Użytkowniczki naciskały "Fajne" tylko na te chmurki, które im się faktycznie podobają. Przez długi czas tak też było, lecz ostatnio zauważyliśmy, że wiele Clouders kryształkuje każdą chmurkę, przez co mamy sytuację, gdzie chmurki, w które Clouders włożyły dużo pracy i czasu w opisy i wykonanie zdjęć, otrzymują prawie taką samą ilość "Fajne" jak chmurki z jednym zdaniem, bez większej włożonej pracy w prezentację produktu i dodaną tak po prostu "na szybko". Naszym zdaniem tak nie powinno być i nie widzimy za bardzo sensu w tym, aby kryształkować wszystkie chmurki, dlatego zastanawiamy się od dłuższego czasu jak możemy rozwiązać ten problem. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że też po części po naszej stronie leży wina przez wprowadzenie odznak, które mają na celu kryształkowanie, dlatego chcemy razem z Wami znaleźć rozwiązanie.

Mamy 2 pomysły, które naszym zdaniem rozwiązałyby problem, ale nie chcemy wprowadzać zmiany w tak fundamentalnej sprawie jak oddawanie "Fajne" bez rozmowy z Wami. Dlatego prosimy powiedzcie nam, czy tak samo jak my odczuwacie sytuację z kryształkowaniem, czy może dla Was jest dobrze tak jak jest? Podzielcie się śmiało jeżeli macie jakiś pomysł na inny system kryształkowania.


Liczymy na Wasze zdanie w tej sprawie.
Ściskamy
babsi, ann i kornel

----------------------------------------------------------------------------

EDIT:

Jeszcze raz dziękujemy Wam za zaangażowanie i pomysły. Dużo przez te dwa dni się zastanawialiśmy i rozmawialiśmy aby znaleźć odpowiedne rozwiązanie. A zatem przedstawiamy Wam naszą propozycję:

Ocena chmurek
Dopracujemy kryteria oceniania chmurek oraz system nagradzania. Nie będzie już gwiazdek tylko ikonka chmurki w różnych kolorach, w zależności od oceny. Dodawanie filmików lub oznaczenie produktów nie będzie już wpływać na ocenę chmurki, lecz będzie stanowić dodatkową nagrodę w postaci kryształków. Także podniesiemy ilość kryształków, które się otrzymuje za ocenę chmurki. Będziemy stawiać na jakość chmurek, a nie na ich ilość.

Barometr aktywności
Kryształkowanie nie będzie się już wliczać w % barometra.
Za to znacznie podniesiemy ilość % za dodawanie chmurek oraz za poruszanie się po stronie. Napełnienie barometru do 100% tylko przez poruszanie się po stronie (oglądanie chmurek, czytanie forum, itd.) zajmie około 25-30 minut i może maksymalnie napełnić barometr o właśnie 100%.

Licytowanie swopów bez premium
Nie będzie już zależne od wyniku z barometru. Będzie możliwość korzystania z wszystkich kryształków, jeżeli przez ostatnie 30 dni dodało się co najmniej 15 chmurek, które otrzymały ocenę 3 lub więcej gwiazdek (według jeszcze aktualnego systemu oceniania).

Premium
Zdobyte kryształki z barometru liczą się x2, np. 100% = 300 kryształków (100 za 100% + 100 za bonus osiągnięcia 100% + 100 za Premium).
Przy swopach "Do wyboru do koloru" będzie można wybrać aż 6 produktów.

Kryształkowanie
Pozostaje bez zmian.

Uświadomiliśmy sobie, że aktualna "wersja" DC ma już kilka lat, a internet się zmienił i nadal zmienia. Zmienił się także sposób korzystania z innych portali czy aplikacji oraz ile czasu na nich spędzamy. Chcemy się dostosować i uważamy, że z tymi zmianami jesteśmy przygotowani na aktualny czas.

Dajcie znać co myślicie o naszej propozycji!

Ściskamy i życzymy udanego weekendu,
babsi, ann i kornel

--------------------------------

Oprócz powyższych punktów myślimy jeszcze nad opcją ukrywania ilości kryształków pod chmurkami, ponieważ spodziewamy się, że kiedy kryształkowanie nie będzie się wliczać do barometru, spadnie ilość oddanych Fajne na chmurki, co może demotywować do chmurkowania. Wiemy, że wszędzie tak jest, że o "lajki" czy followersów trzeba walczyć, jednak u nas jest inaczej, ponieważ oprócz innych użytkowniczek, także my w formie sprawdzenia oceniamy Wasze chmurki i nagradzamy kryształkami. Zatem uważamy, że nowymi zmianami, ilość Fajne na Waszych chmurkach nie będzie już aż taka znacząca. Prosimy powiedzcie nam co o tym myślicie.

ksanaru
ksanaru
17.1k11 miesięcy temu

Zgadzam się, trochę dziwi mnie fakt, że inspiracje potrafią zebrać taką samą liczbę kryształków jak nasze chmurki tworzone w 100%, jednak myślę że 'problemem' nie są odznaki, a barometr, jest mało możliwości nabicia go, sama często uzupełniam go właśnie odwiedzając profile. Chętnie poznam wasze propozycje.

kngslk
kngslk
9.1k11 miesięcy temu

Moim zdaniem to głównie odznaki spowodowały, że kryształkuje się wszystko jak leci a nie tylko to co nam się naprawdę podoba. I fakt, że chmurek jest mniej a barometr coraz trudniej nabić. Niestety niezbyt mam pomysł na to jak to rozwiązań - usunięcie odznak zapewne nie rozwiąże sprawy, zostawi tylko żal tych clouders które ich nie zdobyły .

Poruszacie tutaj kwestię tego, że dwie chmurki dostają taką samą ilość fajnych pomimo tego, że wkład czasowy w ich przygotowanie jest bardzo różny. Chciałam tutaj zwrócić na ocenianie chmurek, bo tutaj niestety ma miejsce dokładnie to samo. Ostatnio trochę rozjechał się system oceniania chmurek i działa to niestety podobnie jak fajne - ciekawy i długi opis i dobre zdjęcie dostaje 2 gwiazdki tak samo jak słabej jakości zdjęcie z krótkim opisem. Może warto rozszerzyć skalę na więcej gwiazdek lub wprowadzić coś nowego? Trochę o tym ostatnio myślałam, pamiętam, że kiedyś za pokazanie siebie w chmurkach był już post idealny. Teraz oprócz tego trzeba oznaczyć produkt (co jest możliwe tylko w przypadku kosmetyków) lub dodać sensowny filmik - co nie zawsze jest łatwe, nie wszyscy czują się też z tym komfortowo. Widać też, że wiele filmików jest nagrywanych tylko ze względu na dodatkową gwiazdkę (często sama tak robię) i chyba nie do końca w sumie taki był plan. Wydaje mi się, że warto pomyśleć nad zmianą tej skali .

Kurczaczek80
Kurczaczek80
39.9k11 miesięcy temu

Z jednej strony są odznaki do zdobycia, których jest to niezbędne, z drugiej - barometr, który sam się nie napełni. Poza tym uważam, że nie można ograniczać nas w kryształkowaniu, w końcu to jest poświęcony nasz prywatny czas i to my powinnyśmy decydować ile i kiedy kryształkujemy. Oczywiście chętnie poznam Wasze propozycje, choć generalnie jestem za wolnością i dowolnością.

Malinowa92
Malinowa92
3.7k11 miesięcy temu

Zgadzam się z @ksanaru. Ja sama chcąc dobić barometr do 100% klikam każdą chmurkę po kolei... Nie zawsze mam możliwość dodania wystarczającej ilości chmurek, nie chcę też na siłę dodawać komentarzy, czy to na forum, czy do zdjęć. Odznaki na pewno też mają na to wpływ. Szczerze mówiąc nie wiem jakie można dać tu rozwiązanie, bo nie wyobrażam sobie, żeby miało zabraknąć możliwości rozdawania kryształków...

paula54555
paula54555
5.6k11 miesięcy temu

Też to zauważyłam że ciemne zdjęcia z krótkim opisem mają taką samą ilość kryształków co ładne zdjęcie z precyzyjnym opisem. Nie jest to sprawiedliwe. Ale szczerze mówiąc to sama tak robię, że po porostu kryształkuję każdą chmurkę po kolei, głównie dlatego że i tak je przeglądam a dzięki kryształkowaniu napełnia się barometr.
Może dobrym pomysłem było by np. możliwość oddania 2 kryształków na chmurkę która mi się bardzo podoba, a jednego na tę która mniej.

AnaisRoue
AnaisRoue
2k11 miesięcy temu

Większość osób kryształkuje po kolei aby napełnić barometr. Sama też tak robię. Ja osobiście nie widzę w ty problemu. Zgadzam się z @Kurczaczek80 wszelkie ograniczenia w kryształowaniu będą bez sensu.

Malvi
Malvi
311 miesięcy temu

Daję kryształki pod chmurkami które mi się podobają,nie ważne jaki opis... jeśli mi się bardziej coś podoba,to poprostu daje też serduszko 😉

malinowate
malinowate
61711 miesięcy temu

Może wprowadzić limity na kryształki oddawane za fajne, tzn klikać fajne można bez limitu, ale otrzymać kryształki tylko np za 50 czy 100 kliknięć. Wtedy byłby większy szacunek i każda cloduder musiałaby przemyślanie oddawać swoje kliknięcia.

BlackWitch
BlackWitch
32811 miesięcy temu

A nie można zrobić po prostu takich ocen jak przy ocenianiu zdjęć w wyborach do Krolowej DC? Nie koniecznie w skali od 1 do 4 ,ale np. 2-3. Wpadł mi też pomysł dwóch kolorow kryształków np.rozowy i niebieski ,które by pełniły inne funkcje.
Wszystko inne zostało powiedziane i ja się podpisuję pod tym.

wenkka
wenkka
7.4k11 miesięcy temu

Ja się właściwie podpisuje pod tym, co napisała @kngslk. Też uważam, że usunięcie odznak nie do końca będzie sprawiedliwe, skoro część osób mogła je zdobyć.
Myślę, że duży wpływ na masowe kryształkowanie ma głównie nabijanie barometru, bo w sumie jak inaczej to zrobić? Z chęcią przeczytam propozycję, ale raczej nie ma sensu wprowadzanie jakiegoś ograniczenia, jeśli chodzi o oddawanie fajne, bo wg mnie to się nie przyjmie.

Maja
Maja
72111 miesięcy temu

Pierwsze co mu przyszło do głowy to zrobić możliwość kryształkowania w zależności od oceny. Tzn jeśli masz 1 gwiazdkę to inne osoby nie mają możliwości kryształkowac tego zdjęcia, jeśli masz dwie gwiazdki i powyżej to wtedy można kryształkowac. Może to będzie większa motywacja do tworzenia opisów z tym, że oceny musiałyby być na bieżąco, ja również kryształkuje żeby nadbic barometr

kngslk
kngslk
9.1k11 miesięcy temu
wenkka • 11 miesięcy temu
Ja się właściwie podpisuje pod tym, co napisała @kngslk. Też uważam, że usunięcie odznak nie do końca będzie sprawiedliwe, skoro część osób mogła je zdobyć. Myślę, że duży wpływ na masowe kryształkowanie ma głównie nabijanie barometru, bo w sumie jak inaczej to zrobić? Z chęcią przeczytam propozycję, ale raczej nie ma sensu wprowadzanie jakiegoś ograniczenia, jeśli chodzi o oddawanie fajne, bo wg mnie to się nie przyjmie.

No to ja dopiszę że się zgadzam, że również moim zdaniem ograniczenia kryształkowania się nie przyjmą. A co do barometru... chmurek jest coraz mniej, coraz ciężej zdobyć 4 gwiazdki, za swoje chmurki więc zostaje kryształkowanie wszystkiego.

Zoey6
Zoey6
2.3k11 miesięcy temu

Uważam jak dziewczyny, chcąc nabic barometr to trzeba pokrysztalkowac

monikove
monikove
2.9k11 miesięcy temu

Nie mam pojęcia jak rozwiązać te sytuacje, bo uważam, że ograniczenie kryształkowania jest trochę nie na miejscu. 🤷‍♀️

Syll
Syll
16.2k11 miesięcy temu

Dokładnie, bez kryształkowania napełnić barometr jest bardzo trudno. Ciężko dodać w ciągu dnia wystarczającą ilość chmurek, żeby go napełnić.

Janettt
Janettt
10.2k11 miesięcy temu

Myślę że to już za daleko zabrnęło i już raczej nic nie będzie bezpieczną opcją. Usunięcie odznak będzie nie fajne (sama dłuższy czas próbuje na nie zbierać, ale brakuje czasu), więc siłą rzeczy kryształkujemy jak leci. Dobijanie do barometru -tez rozdajemy kryształki.
Musielibyście chyba wszystko wyeliminować co nakłania do kryształkowania.
Szczerze mówiąc to DC niestety samo do tego doprowadziło, że 💎 lecą jak leci, a te najładniejsze i najbardziej wnoszące coś chmurki są hmmm pomijane.
Nie jestem w stanie wymyśleć co by było tu dobrym rozwiązaniem.
W każdą stronę będzie ktoś poszkodowany.

Syll
Syll
16.2k11 miesięcy temu

A tak samo w POTD są czasem zdjęcia, które najzwyczajniej nie zasługują na to Zdjęcie zrobione byle jak itp. Sama zastanawiam się dlaczego niektóre z moich zdjęć znalazły się w POTD Bo w sumie z nazwy wnioskuję, że zdjęcie ma się spodobać, a nie chodzi tutaj o chmurkę całościowo, tylko właśnie to "picture".

Marudziara
Marudziara
5.4k11 miesięcy temu

Usunięcie odznak odpada.
Ale mignął mi tu pomysł, by oceniać podobnie jak przy Królowej DC.
Może byłaby opcja wprowadzić liczbę kryształków, które można będzie przyznać chmurkom? Gwiazdki do zdjęć od administracji są max 4, to i moze kryształki od clouders niech będą 4? tylko tu kryteria odpadają, no bo która się będzie stosować?
Czymś musimy licytować te swopy.
Też kryształkuję jak leci - żeby nabić barometr. Chmurkuję coraz mniej. Takie życie.

LadyKala
LadyKala
3.3k11 miesięcy temu

Tak sobie pomyslalam, moze by tak wprowadzic jeszcze jedna opcje oceny chmurek, zeby nie zaburzac tego co istnieje teraz? Niby sa serduszka jeszcze, ale one moglyby sluzyc jako "zapisane" jak np. na instagramie (ja tak tej opcji uzywam) Nowa opcja moglaby tez hakos wynagradzac uzytkowniczki tych chmurek, a jedniczenie bylaby wyznacznikiem tego, ze ta chmurka zasluguje na wiecej niz "fajne" wedlug nas. Mam nadzieje ze nie napisalam chaotycznie, dajcie nac co o tym mylicie, a ja czytam juz wasze propozycje

ralpf
ralpf
4.2k11 miesięcy temu

Ja akurat nie mam czasu napełniać barometru i tego nie robię, nie mam nawet odznaki z krysztalkowania chmurek, zazwyczaj oddaję kryształek na zdjęcie, które mi się podoba. Czasem może kliknę „fajne” przez pomyłkę.

Osobiście jestem ciekawa Waszych propozycji, bo bez tego nie jestem w stanie znaleźć pomysłu jak miałoby to wyglądać, wiec fajnie byłoby się ustosunkować do Waszego pomysłu. ☺️

1 2 3 16
albo dołącz do nas i udzielaj się na forum.