Zmiany - Spełniamy Wasze życzenia

Dresscloud

Kochane Clouders

Jakiś czas temu przeprowadziliśmy ankietę, z której chcieliśmy się od Was dowiedzieć, co lubicie na DressCloud, co Wam brakuje lub co Wam przeszkadza.
Na początku pragniemy podziękować wszystkim Clouders, które wzięły w niej udział i wyraziły swoją opinie, podały swoje propozycje oraz za wszystkie słowa - te miłe jak i za konstruktywną krytykę.

Podczas czytania wszystkich wypowiedzi zauważyliśmy, że najczęściej wspominałyście o aplikacji mobilnej. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach prawie wszystko możemy mieć na naszych telefonach i nie chcemy dłużej odwlekać tego tematu. Po długich rozmowach padła decyzja, że jeśli ma powstać aplikacja DressCloud, to musi być cudowna. Z racji, iż jesteśmy małym zespołem, tworzenie fajnej i stabilnej aplikacji niestety przerasta nasze możliwości. Dlatego postanowiliśmy oddać ten projekt do rąk osób, które się tylko i wyłącznie tym zajmują. Jesteśmy w kontakcie z różnymi firmami i dobrej myśli, że uda nam się znaleźć dobrego Partnera do stworzenia świata DressCloud na telefonie. Będziemy Was w tej sprawie informować na bieżąco.

Dzięki ankiecie dowiedzieliśmy się jak korzystacie z DressCloud, co dla Was tak naprawdę jest ważne i co Was tutaj u nas trzyma.
Dużo się też nauczyliśmy o nas i o tym, co robimy dobrze, a co możemy jeszcze udoskonalić.
Postanowiliśmy wprowadzić niniejsze zmiany i jesteśmy przekonani, że są to dobre zmiany, ponieważ powstały one razem z Wami.


1. Barometr aktywności 2.0
Wyciągnęliśmy zakurzony barometr i go odświeżyliśmy.
Będziemy znowu mierzyć i nagradzać Waszą aktywność.
Jak on dokładnie będzie działał dowiedzie się po wprowadzeniu zmian.

2. swop-shop
Swopy dla wszystkich! Tak - to nie jest żart!
Łączymy swopy zwykłe oraz Premium i tworzymy jeden gatunek swopa, który będzie się kończył 5 razy w tygodniu (środa-niedziela).
Zwiększamy także ilość swopów "Do wyboru do koloru" - 3 na miesiąc . Bedą się pojawiać każdego 5. 15. 25. dnia miesiąca.
Swop-shop staje się zupełnie darmowy, co oznacza, że można licytować na WSZYSTKIE swopy, też bez aktywnego konta Premium.

Ponieważ swopy były i nadal są nagrodami za aktywność, swop-shop będzie połączony z nowym barometrem aktywności i będzie podstawą tego, ile swoich kryształków możecie wykorzystać podczas licytacji. Będziemy sprawdzać Waszą przeciętna aktywność (osiągniętą ilość % w barometrze) przez ostatnie 30 dni. Ten wynik stawia ilość % Waszych kryształków, które możecie użyć.

Prosty przykład:
Użytkowniczka X posiada 100 tysięcy kryształków. Przez ostatnie 30 dni jej przeciętny wynik w barometrze był 70%.
Czyli może zastawić 70 tysięcy kryształków w swop-shopie (70% od 100 tysięcy).

Zawsze będziecie miały wgląd do Waszej aktualnej, przeciętnej aktywności w zakładce swop-shop.
Przez pierwszy tydzień każda z Was będzie mogła wykorzystać wszystkie swoje kryształki, ponieważ nie mamy jeszcze wyników z barometru.
Po upływie jednego tygodnia będzie już obowiązywała nowa reguła i będziemy obliczać przeciętną aktywność z ilości dni, które już upłynęły, aż będzie ich 30.


3. Nagradzanie chmurek
Wymyśliliśmy nowy system nagradzania Waszych chmurek, w którym możecie otrzymać od 50 do 150 kryształków. Chcemy Wam w tym pomóc, aby każda Wasza chmurka była idealna, dlatego dodaliśmy wskaźnik podczas tworzenia chmurki, który na żywo będzie pokazywał "jakość" tworzonej chmurki. Dodatkowo możecie sprawdzić co trzeba jeszcze zrobić, by Wasza chmurka dostała wyższą ocenę. Super, prawda?

Jak to dokładnie wygląda zobaczycie już jutro.


4. Premium
Nie będzie już limitu dodawania chmurek dla Użytkowniczek bez Premium oraz ograniczeń dodawania filmików.
Użytkowniczek Premium nie dotyczy reguła z aktywnością w swop-shop'ie i mogą w każdej chwili zastawić wszystkie swoje kryształki.
Usuwamy możliwość wykupienia Premium poprzez SMS.


5. babble-box
Dodaliśmy przycisk w prawym bocznym pasku, który Wam pokaże większą ilość ostatnich aktywnych tematów.
Na telefonie nie trzeba już zjeżdżać na sam dół, lecz wystarczy wejść w menu w babble-box i wysuną się aktualne tematy z możliwością przejścia do "normalnego" babble-box.


6. Picture of the Day
Najpopularniejsze zdjęcia dnia będą publikowane jedynie na naszym koncie na DressCloud.
Chcemy na naszych kanałach społecznościowych więcej pokazywać nas, czyli "DressCloud od kuchni".
Kim jesteśmy, jak pracujemy, jak powstaje swop i jeszcze wiele, wiele więcej. Z tego powodu POTD już nie będzie się pojawiać na naszym Instagramie oraz Fanpage.


Wszystkie zmiany zostaną wdrożone w niedzielę (tj. 10.06.2018) około godziny 10:00 rano. Wtedy przez krótki czas strona nie będzie aktywna.

Dziękujemy z całych serc, że jesteście z nami i dajecie nam każdego dnia mocną dawkę energii do tego, by tworzyć miejsce dla kobiet, którego nie ma nigdzie indziej.

Ściskamy Was mocno,
Zespół DressCloud

szerylka

Mnie też nie podoba się ograniczenie kryształków przez barometr. :\
I większość zmian mi się nie podoba. Szkoda, ze już nie ma zadań na każdy dzień za dodatkowe kryształki.

Agniecha
Agniecha • 2 lata temu
Wedlug mnie z tym ograniczeniem krysztalkow przez barometr to troche bezsens :( jestem codziennie w domu po pracy kolo 18, musze ugotowac obiad, zjesc, spedzic czas z corka i jak mam chwilke dla siebie to juz jest godzinna 22 :x kiedy mam nabic % na barometrze ??? jak siadam na chwile do DC to po 10 minutach oczy mi sie juz kleja i nieraz obudzilam sie w srodku nocy z tabletem na brzuchu :| czoje sie bardzo ograniczona teraz tutaj...

gleam • 2 lata temu
@Agniecha jesli jesteś premium, to ograniczenie Cię nie obejmuje :)

@gleam nie jestem juz od jakiegos czasu premium bo nie mieszkam w pl i nie chce wiecznie prosic siostre zeby mi wykupywala to premium bo jest strasznie zabiegana ostatnio...

TheDream
Tiffany • 2 lata temu
A czy DC planuje wprowadzić więcej gadżetów jak np długopis, kubek itp? Najlepiej z możliwością kupienia ich, nie tylko wygrania :D

O właśnie! Od razu mówię, że jestem chętna na eko torbę z logiem

Dziobakowa

Jestem nowa - jestem zachwycona! życzcie mi powodzenia

Claudunia

Niestety mi też nie podobają się zmiany, w szczegolności barometr i będe kolejną marudą . Na dresscloud częściej czytam chmurki niż sama dodaję, teraz wszystkie nazbierane kryształki odkąd tu jestem pójdą w błoto. Nie chcę siedzieć tu codziennie i na siłe klikać, bo barometr, skoro już tak na prawde je mam. Na pewno są inne ciekawsze sposoby,żeby zachęcić do aktuwności. Dlaczego barometr nie może po prostu dodawać kryształków, zamiast zabierać możliwość skorzystania z już uzbieranych w swopach?

eendoorfin
Claudunia • 2 lata temu
Niestety mi też nie podobają się zmiany, w szczegolności barometr i będe kolejną marudą :) . Na dresscloud częściej czytam chmurki niż sama dodaję, teraz wszystkie nazbierane kryształki odkąd tu jestem pójdą w błoto. Nie chcę siedzieć tu codziennie i na siłe klikać, bo barometr, skoro już tak na prawde je mam. Na pewno są inne ciekawsze sposoby,żeby zachęcić do aktuwności. Dlaczego barometr nie może po prostu dodawać kryształków, zamiast zabierać możliwość skorzystania z już uzbieranych w swopach?

Jednym zmiany pasują drugim nie... Nigdy się nie dogodzi wszystkim
Barometr właśnie ma skusić do dodania chmurki (po to jest ta strona), a jak nie mamy czasu to zawsze możemy w wolnej chwili sobie zapisać kilka chmurek, a później tylko je dodać, co zajmuje sekundę. Skusić też ma z pewnością do pisania jakiś recenzji, opinii o produkcie(by złapać więcej %). I oczywiście też do kryształkowania, a nie tylko by zbierać krysztalki, a od siebie nie dawać nic. Zmiany są fajne, bo przynajmniej jak ktoś chce nabić % to i sam rozdaje kryształki, a nie tylko je przyjmuje.

Claudunia
Claudunia • 2 lata temu
Niestety mi też nie podobają się zmiany, w szczegolności barometr i będe kolejną marudą :) . Na dresscloud częściej czytam chmurki niż sama dodaję, teraz wszystkie nazbierane kryształki odkąd tu jestem pójdą w błoto. Nie chcę siedzieć tu codziennie i na siłe klikać, bo barometr, skoro już tak na prawde je mam. Na pewno są inne ciekawsze sposoby,żeby zachęcić do aktuwności. Dlaczego barometr nie może po prostu dodawać kryształków, zamiast zabierać możliwość skorzystania z już uzbieranych w swopach?

eendoorfin • 2 lata temu
Jednym zmiany pasują drugim nie... Nigdy się nie dogodzi wszystkim ;) Barometr właśnie ma skusić do dodania chmurki (po to jest ta strona), a jak nie mamy czasu to zawsze możemy w wolnej chwili sobie zapisać kilka chmurek, a później tylko je dodać, co zajmuje sekundę. Skusić też ma z pewnością do pisania jakiś recenzji, opinii o produkcie(by złapać więcej %). I oczywiście też do kryształkowania, a nie tylko by zbierać krysztalki, a od siebie nie dawać nic. Zmiany są fajne, bo przynajmniej jak ktoś chce nabić % to i sam rozdaje kryształki, a nie tylko je przyjmuje. ;)

Zdaję sobe sprawę,że jednym się podobają zmiany a drugim nie, ale każdy ma prawo wyrazić tutaj subiektywne spostrzeżenia, także te negatywne i dla mnie nie są one 'fajne'. Podoba mi się,że dresscloud się zmienia i chce wprowadzić jakaś aktywnośc, ale nie w formie takiego ograniczenia. Ten portal to nie tylko nagroda, ale jednak będę się czuła wykluczona z tej zabawy. Nie wiem czy wypowiedź odnośnie zbierania kryształków tylko dla siebie kierujesz bezpośrednio do mnie, ale nigdy tak nie było w moim wypadku (po co?) i ogółem tego tutaj nie zauważam.

ankaraax

Zmian na pewno będzie jeszcze dużo i znowu sytuacja będzie się powtarzać. Mi te aktualne chyba najbardziej się podobają. Na swoim przykładzie powiem, że mnie to bardziej zmotywowało do dodawania chmurek. Zwłaszcza cieszę się z powrotu barometru

eendoorfin
Claudunia • 2 lata temu
Niestety mi też nie podobają się zmiany, w szczegolności barometr i będe kolejną marudą :) . Na dresscloud częściej czytam chmurki niż sama dodaję, teraz wszystkie nazbierane kryształki odkąd tu jestem pójdą w błoto. Nie chcę siedzieć tu codziennie i na siłe klikać, bo barometr, skoro już tak na prawde je mam. Na pewno są inne ciekawsze sposoby,żeby zachęcić do aktuwności. Dlaczego barometr nie może po prostu dodawać kryształków, zamiast zabierać możliwość skorzystania z już uzbieranych w swopach?

eendoorfin • 2 lata temu
Jednym zmiany pasują drugim nie... Nigdy się nie dogodzi wszystkim ;) Barometr właśnie ma skusić do dodania chmurki (po to jest ta strona), a jak nie mamy czasu to zawsze możemy w wolnej chwili sobie zapisać kilka chmurek, a później tylko je dodać, co zajmuje sekundę. Skusić też ma z pewnością do pisania jakiś recenzji, opinii o produkcie(by złapać więcej %). I oczywiście też do kryształkowania, a nie tylko by zbierać krysztalki, a od siebie nie dawać nic. Zmiany są fajne, bo przynajmniej jak ktoś chce nabić % to i sam rozdaje kryształki, a nie tylko je przyjmuje. ;)

Claudunia • 2 lata temu
Zdaję sobe sprawę,że jednym się podobają zmiany a drugim nie, ale każdy ma prawo wyrazić tutaj subiektywne spostrzeżenia, także te negatywne i dla mnie nie są one 'fajne'. Podoba mi się,że dresscloud się zmienia i chce wprowadzić jakaś aktywnośc, ale nie w formie takiego ograniczenia. Ten portal to nie tylko nagroda, ale jednak będę się czuła wykluczona z tej zabawy. Nie wiem czy wypowiedź odnośnie zbierania kryształków tylko dla siebie kierujesz bezpośrednio do mnie, ale nigdy tak nie było w moim wypadku (po co?) i ogółem tego tutaj nie zauważam.

Nie kieruje nic w mojej wypowiedzi ani do Ciebie, ani do nikogo konkretnego, tylko piszę ogółem Ja zaś zauważyłam znaczny wzrost rozdawanych krysztalków.
I masz racje każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, każdy ma swoje zdanie, bo jak pisalam każdemu się podoba coś innego, a tylko dodałam krótki komentarz do Twojej wypowiedzi, a dodatkowo zawarłam w nim również swoją opinię Spokojnie

frambuesa

Chciałabym prosić o naprawienie komentarzy na IOS . Dziewczyny juz chyba o tym pisały ale nie mozemy komentować chmurek i odpowiadać na komentarze . Strona przy każdym naciskanym znaku zjeżdża na sam dol . takze nie widac kompletnie co sie pisze .

Tiffany

Może ktoś mi wyjaśnić jedną rzecz jeśli chodzi o ocenianie chmurek? Przy punktacji napisane jest, że do zdobycia 3 gwiazdek wymagane są 2 zdjęcia, z czego na jednym musimy być widoczne, ale zauważyłam że 3 gwiazdki dostają chmurki z jednym zdjęciem. Inna sprawa- jak mamy dodać swoje zdjęcie do opisania np kremu do rąk albo balsamu? Wiem, że jest to możliwe ale jednak czasem problematyczne

kngslk
Tiffany • 2 lata temu
Może ktoś mi wyjaśnić jedną rzecz jeśli chodzi o ocenianie chmurek? Przy punktacji napisane jest, że do zdobycia 3 gwiazdek wymagane są 2 zdjęcia, z czego na jednym musimy być widoczne, ale zauważyłam że 3 gwiazdki dostają chmurki z jednym zdjęciem. Inna sprawa- jak mamy dodać swoje zdjęcie do opisania np kremu do rąk albo balsamu? Wiem, że jest to możliwe ale jednak czasem problematyczne :D

Moim zdaniem do takich produktów nie powinno dodawać się swoich zdjęć a ta dodatkowa gwiazdka napewno jest za film lub zonaczenie produktu, bo ona jest dodawana niezależnie od wcześniejszej ilośći gwiazdek @Tiffany

aneta6bk

Mogłaby być możliwość oznaczania produktów w kategoriach paznokcie, akcesoria i makijaż. Możnaby było oznaczyć produkty z których się korzystało podczas wykonania makijażu, paznokci. A akcesoria też są z jakiś marek. Widziałam że w kat. kosmetyki są np. maszynki już dodane do oznaczenia. Ale to chyba przy dodawaniu zdjęć z zakupami.

babsi
Tiffany • 2 lata temu
Może ktoś mi wyjaśnić jedną rzecz jeśli chodzi o ocenianie chmurek? Przy punktacji napisane jest, że do zdobycia 3 gwiazdek wymagane są 2 zdjęcia, z czego na jednym musimy być widoczne, ale zauważyłam że 3 gwiazdki dostają chmurki z jednym zdjęciem. Inna sprawa- jak mamy dodać swoje zdjęcie do opisania np kremu do rąk albo balsamu? Wiem, że jest to możliwe ale jednak czasem problematyczne :D

@Tiffany proszę napisz do mnie na prv i prześlij link do wspomnianej chmurki. Chętnie wszystko wyjaśnię.

frambuesa

A u mnie ostatnio na iPhonie jest problem z dodaniem chmurki. Wszystko zrobione opis napisane, zdjecie jest i nie da sie ani dodać ani zapisac bo guziki są nieaktywne. Co jakis czas tylko łapią .

Tiffany

@kngslk @babsi oki, teraz rozumiem! Nie zwróciłam uwagi na to, że jedna gwiazdka za film lub oznaczenie produktu jest po prostu dodatkowa. Dlatego wydawało mi się, że chmurki w których widziałam 3 gwiazdki są oceniane jakoś inaczej, a to po prostu 2 gwiazdki i 1 ekstra za np film. Wszystko już jasne, dziękuję bardzo

joszi

Chciałabym zapytać, bo nie jestem pewna czy w którejś wypowiedzi mi nie umknęło.
Jeśli dodam chmurkę, dostanę gwiazdki ale za kilka h dodam jeszcze filmik oraz np. zdjęcie na którym mnie widać - czy ilość gwiazdek zostaje edytowana? Czy jeśli nie dodam od razu wszystkich cenników to już później klops?

frambuesa
joszi • 2 lata temu
Chciałabym zapytać, bo nie jestem pewna czy w którejś wypowiedzi mi nie umknęło. Jeśli dodam chmurkę, dostanę gwiazdki ale za kilka h dodam jeszcze filmik oraz np. zdjęcie na którym mnie widać - czy ilość gwiazdek zostaje edytowana? Czy jeśli nie dodam od razu wszystkich cenników to już później klops? :D

Dopiero jak ja odswiezysz to masz szanse na zmiane oceny

joszi
joszi • 2 lata temu
Chciałabym zapytać, bo nie jestem pewna czy w którejś wypowiedzi mi nie umknęło. Jeśli dodam chmurkę, dostanę gwiazdki ale za kilka h dodam jeszcze filmik oraz np. zdjęcie na którym mnie widać - czy ilość gwiazdek zostaje edytowana? Czy jeśli nie dodam od razu wszystkich cenników to już później klops? :D

frambuesa • 2 lata temu
Dopiero jak ja odswiezysz to masz szanse na zmiane oceny :)

O i bardzo dziękuję za odpowiedź

ankaraax

A jak jest w przypadku starych chmurek? Np oznaczę produkt na zdjęciu i dopiero później odświeżę. Wtedy też dostanę tą gwiazdkę więcej? Bo próbowałam już na dwóch i nic z tego.

1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

albo założ konto i udzielaj się na forum.