Tanie perfumy damskie- jak wybierać trwałe i magiczne zapachy?

Czy malutki flakonik trwałych i zachwycających zapachem perfum musi kosztować od kilkuset złotych wzwyż? Niekoniecznie. Trwałe tanie perfumy damskie można kupić w niższych cenach, wystarczy trochę rozejrzeć się na rynku zapachów.

Tanie nie zawsze oznacza, że perfumy zaczną się ulatniać po kilku minutach, a po kilkunastu nie będzie po nich śladu. Kolejna kwestia to objętość. Lubimy duże opakowania, ale mniejsze też mają zalety. W przypadku dobrych perfum, wystarczy rozpylić je dwa, trzy razy. Są bardziej wydajne, a zatem niekoniecznie droższe od najtańszych w drogerii. Gdzie kupować tanie perfumy damskie?

Trwałość perfum a taniość- nie idą w parze?

Wysokiej klasy perfumy roztaczają przyjemny zapach nawet prze cały dzień. Trwałość perfum zależy od zawartości olejków eterycznych. Im procentowo jest ich więcej, tym są bardzie trwałe. Wody toaletowe mają zawartość na poziomie około 10%, a wody perfumowane już od 15 do 20%. Te drugie utrzymują się nawet przez kilka godzin. Jednak na trwałość zapachów wpływa nie tylko stężenie olejków eterycznych.

Kupując tanie perfumy damskie do 100 zł warto sprawdzić, w jakiej są kategorii, czy to woda toaletowa, perfumowana, czy perfum w czystej postaci. Choć cena tego ostatniego z pewnością podsunie odpowiedź.

Tanie perfumy damskie w drogeriach

Zapachy to jeden z głównych produktów w drogeriach. Dostępne są w różnych kategoriach cenowych. Dodatkowo w drogeriach internetowych można segregować zapachy po cenie, od najtańszych do najdroższych bądź też od razu wybrać wody perfumowane albo toaletowe. W drogeriach dostępne są różne pojemności i często bardziej opłaca się kupić mały flakonik lepszych perfum niż tanie perfumy damskie w dużym opakowaniu. Choć to również zależy od przeznaczenia zapachu. Nie zawsze kobieta potrzebuje drogich zapachów.

Pozostaje jeszcze kwestia stosunku pojemności flakonika do ceny. Jak porównywać ceny perfum, gdy mają różne objętości? Najlepiej biorąc pod uwagę cenę za mililitr, choć nie jest to zawsze proste, bo trzeba wykazać się matematyką, to wtedy można kupić faktycznie tanie damskie perfumy.

Perfumy lane

Zapachu, ze względu na jego ulotność i brak możliwości odtworzenia go dokładnie w tej samej postaci co pierwotnie, nie można opatentować. Korzystają z tego rozlewnie perfum, oferując zamienniki oryginalnych, popularnych zapachów, ale w znacznie niższej cenie. Zaletą tego rodzaju perfum jest możliwość wyboru objętości. Można wybrać mniejszy bądź większy flakonik w zależności od zasobności portfela bądź chęci wydania określonej kwoty na perfumy. Decydując się na perfumy lane, koniecznie należy sprawdzić stężenie olejków eterycznych, które wpływają na trwałość. Bo może się niestety okazać, że atrakcyjnie pachnący zamiennik oryginalnych perfum jest kiepskiej jakości. I znacznie bardziej opłaca się kupić wodę perfumowaną w drogerii niż perfumy lane.

Mniejszy flakonik = niższa cena

Cena perfum zależy w dużej mierze od wielkości flakonika. Obecnie można kupić w drogeriach nawet kilka mililitrów perfum i są to zazwyczaj trwałe i oryginalne zapachy. Wystarczy kilka rozpyleń, by zapach utrzymywał się nawet przez cały dzień.

Małe opakowania to nie tylko często tanie perfumy damskie, ale również możliwość przetestowania zapachu. Szczególnie nowe zapachy najlepiej jest kupować w niewielkich opakowaniach, bo służą do sprawdzenia. Czy taki zapach jest dla nas odpowiedni? Jak się z nim czuję? Jaką trwałość mają perfumy? Czy podobają się innym? Kupując duże opakowanie, może ono później leżeć i się kurzyć, jeśli zapach nie przypadnie do gustu.

Próbki perfum

Opcją na tanie perfumy damskie na różne okazje i testowanie zapachów są próbki perfum. Można je kupić między innymi w drogeriach i na portalach aukcyjnych. Są świetnym sposobem na testowanie różnych zapachów i oryginalne perfumy na każdy dzień. Próbki można kupować pojedynczo, a niektóre firmy wypuszczają na rynek całe zestawy. Cena za próbki nie jest zazwyczaj wygórowana, choć to zależy od marki perfum. Niektóre można dostać za przysłowiowe grosze, inne kosztują kilka złotych, a jeszcze inne kilkadziesiąt złotych.

Próbki perfum mają wiele zalet. Przede wszystkim można delektować się zapachami w domowym zaciszu, z dala od zewnętrznych bodźców i zapachów. Poza tym ludzki nos ma ograniczone zdolności wąchania jednych perfum po drugich. Zapachy się mieszają i w końcu trudno jest wybrać właściwy. Dom jest zdecydowanie najlepszym miejscem do testów. Próbki to nie tylko tanie damskie perfumy, ale też świetnie sprawdzają się w podróży i na co dzień w torebce.

Podróbki oryginalnych perfum sprzedawane na targach, giełdach, pod marketami nie są tym na co wyglądają. Choć są to tanie perfumy damskie, to nie są to oryginalne perfumy. Lepiej wydać te pieniądze na wodę perfumowaną w drogerii.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.