Ombre na paznokciach – jakie kolory lakierów hybrydowych będą modne tego lata?

Jeśli szukasz manicure'u na lato, wypróbuj efekt ombre. Za pomocą modnych kolorów stworzysz atrakcyjną stylizację w urlopowym klimacie. Jakie lakiery hybrydowe wyróżnią Cię z tłumu?

Wyrazisty i soczysty efekt ombre

Lato i towarzyszące mu urlopy to świetna okazja do wykonania bardziej swobodnego manicure'u. Zrezygnuj na chwilę z zachowawczych kolorów, które wybierasz do pracy. Postaw na nasycone barwy i połącz je w modnym efekcie ombre. Nawet jeśli zazwyczaj stawiasz na klasykę i minimalizm, znajdziesz dla siebie propozycję gradientowej stylizacji, która trafi w Twój gust. Kolorystycznych wariacji jest naprawdę wiele.

Chcesz, żeby Twoje paznokcie wyróżniały się z tłumu? Skomponuj ze sobą najbardziej soczyste kolory, np. niebieski z żółtym lub różowy z pomarańczowym. W ten sposób stworzysz efekt przypominający gradientowe drinki z palemką. Możesz wybrać do tego ożywcze lakiery neonowe. Najczęściej sięgamy po nie właśnie latem. Ile kosztuje lakier hybrydowy neonowy? Za buteleczkę będziesz musiała zapłacić od ok. 20 do 35 zł.

Chociaż pastelowe kolory są delikatne, to połączenie kilku z nich w efekcie ombre stworzy stylizację z charakterem. Wykorzystaj np. modny lakier fioletowy, żółty, niebieski i różowy, by zestawiać je w różnych kombinacjach. Ta propozycja jest tęczowa i radosna. Możesz ją też ozdobić mieniącymi się kryształkami. Pastele wymagają precyzyjnej aplikacji. Ułatwią ją produkty o mocnej pigmentacji, np. lakiery hybrydowe Cosmetics Zone.

Lakiery hybrydowe o mocnej pigmentacji

Wyrazisty i soczysty efekt ombre

Nie przekonują Cię intensywne połączenia kolorów? Postaw na ombre w wersji nude. Zestaw biały lakier hybrydowy z neutralnym kremowym lub nieco ciemniejszym, brzoskwiniowym. Możesz wykonać cieniowanie w najbardziej popularnej, poziomej wersji. Pionowy gradient, przebiegający przez środek paznokcia, to propozycja dla osób o krótkiej płytce.

Równie subtelne będzie połączenie kremowej bazy z wykończeniem w kolorze cementowej szarości lub zgaszonego błękitu. Na pewno uda Ci się znaleźć wariant odpowiedni do Twojej letniej karnacji. Firmy nieustannie oferują nowe lakiery hybrydowe w stonowanych odcieniach. Również te o prostym składzie, w wersji hipoalergicznej.

Lakiery hybrydowe w wersji nude zawsze na topie

Ta stylizacja będzie wyglądała najlepiej na długich paznokciach. Podobają Ci się lakiery hybrydowe matowe? Możesz użyć specjalnego topu, dzięki któremu zyskasz ten modny, matowy efekt na swoim ombre.

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Jeśli wybrałaś już minimum dwie barwy, możesz zabrać się za wykonanie efektu ombre na paznokciach. Zanim uda Ci się stworzyć estetyczną stylizację, czeka Cię kilka prób. To nie jest najtrudniejsza ze stylizacji, choć jej wygląd może sprawiać wrażenie skomplikowanej.

Zacznij od standardowego przygotowania swojej płytki. Usuń skórki, spiłuj paznokcie do wybranego kształtu i zmatuj je bloczkiem polerskim. Odtłuść je za pomocą cleanera. Następnie zaaplikuj cienką warstwę bazy i nałóż kolor bazowy na całą płytkę. Jeśli uznasz, że jego intensywność nie jest satysfakcjonująca, powtórz całą czynność.

Teraz czeka Cię najtrudniejszy etap. Za pomocą gąbeczki do makijażu zacznij aplikować drugi kolor lakieru. Wykonuj stemplujące ruchy. Na początku nacisk gąbki powinien być lżejszy. W ten sposób tworzysz gradientowe przejście między kolorami. Im bliżej końca, tym mocniejsze powinny być dociśnięcia lakieru. Wolny brzeg paznokcia zabezpiecz za pomocą pędzelka, a całość pokryj wybranym rodzajem topu. Nie zapomnij o utwardzeniu każdej warstwy, w czasie zalecanym przez producenta hybrydy.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.