szczepienia kota

francescaa

Mam pytanie do posiadaczek kotów. Czy Wasze koty są zaszczepione? Jeśli tak to na co i mniej więcej ile to kosztowało? Czy kot niewychodzący z domu (tylko na balkon), powinien zostać zaszczepiony? Nasz wychodzi tylko na balkon i wątpię, że przekona się do spacerów po osiedlu, jednak wyjeżdżamy niedługo na urlop i oddajemy rudego do hoteliku, a tam warunkiem przyjęcia jest zaszczepienie i odrobaczenie.

Fabuleux

Ja szczepie co roku na te wszystkie choroby to jest jeden zastrzyk płace 40 zł. Na wściekliznę lekarz mówił że nie muszę bo kot jest w domu i nie trzeba jak nie ma kontaktu z innymi zwierzętami.

frambuesa

Ogólnie na takie podstawowe to coś tam trzeba, nie wiem dokładnie na co ale na pewno wet Ci powie. Noi co ważne odrobaczyć trzeba. Czasami my przynosimy jakies zarazki na butach itp

justylen

Chyba nie był szczepiony

kitekatu

Odrobaczać trzeba co trzy miesiące a szczepi się chyba przeciw wściekliźnie i chorobom typu koci katar. Zależy w jakim kot jest wieku, jeśli to mały kotek to szczepi się go 2 albo 3 razy w ciągu pierwszych kilku miesięcy bo wtedy traci odporność od matki a nie szczepi się raczej na dwie choroby za jednym razem. Następnie szczepi się kora regularnie co roku tak do trzech lat, później można go szczepić co dwa lata - przynajmniej tak to wyglądało w przypadku moich. Za jedno szczepienie płaciłam ok 40 zł i nie wyobrażam sobie tego nie zrobić, a u mnie koty też nie wychodząc regularnie. Gdy brałam swojego że schroniska miał już koci katar i wiem ile go to kosztowało cierpień a nas pieniędzy więc zapłacić raz za szczepienie to naprawdę niewiele. Zwłaszcza jak oddajesz go do hoteliku gdzie tak naprawdę nie wiadomo co ma który kot 🙂

Anb16

moje kotki szczepiłam, każdy był szczepiony dwa razy w odstępie miesiąca. za pierwsze szczepienia płaciłam 70zł a za drugie 55zł.

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.