Zakopane ⛰️? co warto zobaczyć?

patricia23

Hej 😘 Niedługo wybieram się z moim mężem na kilka dni do Zakopanego, jedziemy tam po raz pierwszy. Jakie miejsca i atrakcje polecacie? Co można zobaczyć, gdzie zjeść, wiem że jest tam ogromnie dużo ciekawych miejsc ale chciałbym dowiedzieć się co Wy polecacie najbardziej?

gulonica

Dla mnie super był wjazd na Kasprowy Wierch, widoki niesamowite, niestety miałam problemy z kolanem, dlatego nie zdecydowałam się wchodzić na nogach. Morskie Oko, Dolina 5 stawów, ale to trzeba lubić chodzić, bo no trochę wysiłku jest.
Fajnie zrobiona jest też Gubałówka.

sailor
gulonica • rok temu
Dla mnie super był wjazd na Kasprowy Wierch, widoki niesamowite, niestety miałam problemy z kolanem, dlatego nie zdecydowałam się wchodzić na nogach. :) Morskie Oko, Dolina 5 stawów, ale to trzeba lubić chodzić, bo no trochę wysiłku jest. :) Fajnie zrobiona jest też Gubałówka. :)

Od siebie dodam też Krupówki 😉

Izek98

Kuligi są fajne z pochodniami i są organizowane i w lato w w zime

TheDream

Kasprowy Wierch, Gubałówka, całe Krupówki są bardzo romantyczne do spacerów. Warto jeden dzień przeznaczyć na dojście do Morskiego Oka. Zjeść dobrze na Krupówkach można wszędzie, porcje są ogromne, a dania przepyszne. Słyszałam też o odwróconym domku, ale osobiście nie byłam. Niedaleko zakopanego jest Terma Bania, można się porządnie zrelaksować

ralpf

Dla mnie Gubałówka nie robi wielkiego wow przez ogrom ludzi, ale Kasprowy Wierch to piękne przeżycie, zarówno zimą jak i latem. Fajnie jest wjechać kolejką, choć ja wolę iść na nogach. Na nogach zobaczycie więcej, bo trasa jest przepiękna, a zjechać kolejną zawsze można. Jeżeli zdecydujecie się na taką wycieczkę, polecam trasę przez Halę Gąsienicową - takiego drugiego miejsca w górach, jeszcze nie widziałam. Wielka polana otoczona ogromnymi górami z przepięknymi, drewnianymi chatkami. Magia

Jednym z piękniejszych miejsc dla mnie, jest też Dolina Pięciu Stawów, trasa nie jest mocno wymagająca, choć czasami miałam dość, ale widoki są obłędne, wynagradzają wszystko. To miejsce do którego mam niesamowity sentyment, stałam się tam narzeczoną.

Morskie Oko też jest fajną atrakcją dla osób, które nigdy nie były. Tak łatwej trasy chyba nigdy nie pokonałam. Schodzi się tą trasą z Doliny Pięciu Stawów, więc można odwiedzić też MO, zaliczając wcześniej DPS.

Jeżeli lubicie Termy, to od Termy Bania, wolę Termy Chochołowskie. Na górze jest nawet nietekstylna strefa - sauny i baseny można pobiegać nago - warto spróbować, fajny relaks, przy początkowym ogromnym stresie. Ja kupiłam karnet przez przypadek i cieszę się, bo wcześniej bym się na to nie zdecydowała. Oczywiście poza strefą nietekstylną, są dwa, duże baseny z barkiem w wodzie. Czasami są tam nawet organizowane dyskoteki.

CichooBadz

W zasadzie zależy co lubisz Kasprowy Wierch i Morskie Oko, Gubałówka-fajnie wejść pieszo nawet jeżeli nie lubisz chodzenia po górach.

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.