Macbook

shlove

Pytanie skierowane do dziewczyn, które posiadają Macbooka lub miały z tym sprzętem styczność. Zbliżają się moje urodziny i zastanawiam się nad zmianą laptopa. Myślałam nad Macbookiem Air 13, który jest jedną z tańszych wersji. Czy warto zainwestować w ten sprzęt? I czy lepiej kupić w sklepie typu idream gdzie kosztuje ok. 4800zł czy np. RTVeuroAGD gdzie kosztuje 4000zł? Bo nie za bardzo rozumiem dlaczego jest tak duża różnica cenowa.

xooxoo

Warto. Jeżeli potrzebujesz dobrego sprzętu na lata i chcesz z niego korzystać często. Jednak na Air nie zrobisz wiele tzn. on nie udźwignie zbyt wielu programów np. graficznych itp.
Nie wiem jak odnośnie ceny, bo sama zastanawiam się czemu to się różni aż tak bardzo.. ale jak kupujesz w autoryzowanych sklepach to na miejscu masz od razu serwis, kiedy coś Ci się zepsuje. Jak kupujesz w sklepie/sieciówce to na pewno się to przeciąga. Dodatkowo musisz zobaczyć na rok produkcji itp. (jeżeli na tym Ci zależy), bo w sklepach agd/rtv są starsze generacje.

kornel

Używam na co dzień Macbook Air 13 z serii late 2014 i do teraz nie miałem żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony. Jedyne nie mogłem się przyzwyczaić do systemu OSX, dlatego też zainstalowałem Windows 8, a niedawno Windows 10 i śmiga super

Produkty Apple radziłbym zawsze zamawiać prosto w sklepie online lub zrobić własną konfigurację w iSpot itd.Myślę, że różnica w cenach zależy od tego z której serii Macbook jest i jak długo już w sklepie leży. Dlatego wolę zawsze zamówić prosto z Apple i mieć pewność, że mam naprawdę najnowszy model - jak już wydaję taką kwotę

shlove

@xooxoo Jakiś większych wymagań co do niego nie mam. Planuję tylko korzystać z internetu, robić notatki na uczelni i przechowywać zdjęcia. Ewentualnie raz na jakiś czas pograć w simsy z czym widzę może być problem Właśnie zależy mi na najnowszej generacji, ale nie jestem pewna czy warto tak przepłacić.

xooxoo

Moim zdaniem warto Mam w domu najnowszy model z tym, że wersję Pro i nie mogę powiedzieć nic złego. Sama korzystam z Air, który jest z 2009 (!) roku i działa naprawdę super. Przy działaniu na jakiś cięższych programach trochę się grzeje, ale to wina wieku Oprócz tego nic się nie dzieje, a to raczej nie do porównania z innymi komputerami (szczególnie tymi produkowanymi teraz). Żeby coś przestało Ci działać, albo zaczęło Ci się zacinać to nie wiem co musiałabyś robić Moim zdaniem kupuj śmiało, bo to sprzęt na lata, szczególnie do takiego korzystania.

kaktus

mam właśnie air 13 i jestem bardzo zadowolona, nie rozstaję się z nim i nie wyobrażam sobie mieć inny sprzęt, a jak w pracy mam skorzystać czasem z windowska to szlak mnie trafia macbook jest niezawodny, polecam bardzo

xkyokox

patrząc na cenę i parametry to nie jest aż tak opłacalny, wręcz za 4/5k dostaniesz o wiele lepszy sprzęt, ale faktycznie są to niezawodne sprzęty. No i musisz też pomyśleć o wbudowanej pamięci, bo na 128 gb jest się ciężko pomieścić, a koszt większych pamięci jest strasznie wysoki

elieau

Mam już drugi model z serii pro w wersji 13 - pierwszy mi w Saturnie na gwarancji ich wspaniały serwis rozwalił Ogólnie to niezły sprzęt chociaż ceny strasznie poszły do góry w przypadku pro. Jak dla mnie OSX > Windows i polecam sprawdzać w innych krajach, bo u nas ceny są mocno zawyżone w porównaniu z USA czy nawet UK.

shlove

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Przekonaliście mnie i zdecydowałam się na zakup

1

Przepraszamy, ten temat został zamknięty.